Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Efsane Renault Megane Sedan
06 Ocak 2017 Cuma 12:04

Efsane Renault Megane Sedan

Renault’nun sadece Türkiye’deki Bursa tesisinde üretilen ve yaklaşık 30 ülkede satışa sunulan Megane Sedan, markanın küresel büyümesine ve ürün serisinin genişlemesine katkıda bulunuyor.

Bu hafta konuğumuz olan Bursalı Yeni Megane Sedan modelinde tasarımsal olarak epey bir değişiklik görüyoruz. Renault’nun sadece Türkiye’deki Bursa tesisinde üretilen ve yaklaşık 30 ülkede satışa sunulan Megane Sedan, markanın küresel büyümesine ve ürün serisinin genişlemesine katkıda bulunuyor.
Megane Sedan, dinamik stili ve bir üst segmentten aldığı özellikleri sayesinde bir üst sınıfa geçişi temsil ediyor ve C Sedan segmentinde yepyeni bir çıta oluşturuyor.
Türkiye’de Megane Sedan; Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 ekipman seviyesi ve 2 benzinli (1.6 16V 115 bg MT & 1.2 Tce 130 130 bg EDC), 4 dizel motor seçeneği (1.5 dCi 90 bg MT & 1.5 dCi 110 bg MT ve EDC & 1.6 dCi 130 bg MT) olmak üzere 6 farklı motor ile pazara sunuluyor. Yeni Megane Sedan, segmentinin gerektirdiği her türlü özelliği bünyesinde barındıran dinamik ve zarif bir sedan otomobil.

Uzun yıllardır bu segmentte mücadele veren Renault, Megane Sedan’ı yenidensahalara döndü. Otomobilin ön bölümü kardeşi hatchback Megane ileaynı gibi. C formlu farlar abi-kardeşin ortak görünümü. 
 

Daha dimanik daha havalı
Araca yandan bakıldığında tasarımı da değişim geçirdiğini ve daha  dinamik bir yapıya kavuştuğunu söyleyebiliriz.  C sütunu kalın tutularak sedandan çok bir liftback gibi görünmesi hedeflenmiş.

Ayrıca kapı altlarına da kabartma eklenerek şık görünmesi sağlanmış. Megane Sedan’ın arka bölümü de yine hatchback kardeşinden benzerlikler hemen fark ediliyor.  Örnek  3 boyutlu stoplar. LED kullanılan stopların çamurluklara taşan kısımları ise sedanda daha köşeli tasarlanmış. Aracın iç mekanına geçildiğinde ise sizi ferah ve geniş bir alan karşılıyor. kokpiti kaliteli öğe ve malzemelerden geliştirilmiş. Renkli headup display sunulurken, göstergeler 7 inçlik TFT ekrandan oluşuyor.

Orta konsolun en üstünde Talisman ve Megane hatchbackten tanıdığımız dikey formlu ve 8.7 inçlik multimedya ekranı bulunuyor. R-Link 2 ara yüzüyle idare edilen ekranın çözünürlüğü başarılı. Dokunma performansı da iyi ancak hızını yine beğenmedik. Havalandırma çıkışları da bu ekranın iki yanında yer alıyor. Megane Sedan’ın üst donanımlarında, kapı üstlerinde ambiyans aydınlatması sunuluyor.

Otomobilin koltukları üzerinde de özel bir çalışma yapılmış. Donanım seviyesine göre bu koltuklarda masaj fonksiyonu ve elektrikli bel desteği bulunuyor. Araçta elektrikli açılır panoramik cam tavan opsiyonu da bulunuyor.

Bu, iç mekanın ferahlığı konusunda büyük avantaj.  Daha ve konforlu bir yolculuk imkanı sunan Megane Sedan en iyi yol tutan c segment sedan otomobili. Geliştirilen ön ve arka süspansiyon, salınımları büyük ölçüde azaltmış. Konfor düzeyiyse neredeyse bir üst segmente ulaşacak düzeyde. Kalın camlar sayesinde iç mekandaki yol sesi de adeta yok diyecek kadar az.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Motor:..................................1.2
Maksimum Güç:..........130 bg
Maksimum Hız:...........192 Km
Şanzıman Tipi:.........Otomatik

Yakıt Türü:....................Benzin

Şehir İçi Tüketim:...........6.8 lt

Şehir Dışı Tüketim:..........4.7 lt
Ortalama Tüketim:..........5.4 lt

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA