Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Emine Hanım, kahkahaya boğuldu
28 Mart 2013 Perşembe 14:15

Emine Hanım, kahkahaya boğuldu

Cem Yılmaz, babalık panelinde esprileriyle katılımcıları kırdı geçirdi...

Çocuğu olduktan sonra çok şey öğrendiğini belirten komedyen Cem Yılmaz, kendisini “ideal baba” olarak tanımladı. Babasından çok şey gözlemlediğini dile getiren Yılmaz, “Babamın cinsiyetini şu anda söylemiyorum. Önemi yok, çünkü bir ayrımcılığa girmek istemiyorum” diye espri yaptı. Panelde ayrıca Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de konuştu.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ''Türkiye'de Baba Olmak: Cinsiyet Eşitliğinde Sorumluluklar, Haklar ve Çözümler'' konulu panel düzenledi.         

Panele Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AÇEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayla Göksel ve komedyen Cem Yılmaz katıldı.   
 
Konferansta konuşma yapan Cem Yılmaz, komedyenin herkesin düşmanı olduğunu belirterek, şöyle konuştu:   

“Komedyen; her anlayışın, her kalıbın, her sıfatın düşmanıdır. Benim gayretim komedyen olarak düşman olduğumu hissettiğim için, en azından akıllı bir düşman olabilmek. Aptal dosttan nazaran akıllı bir düşman... O nedenle babalıkla, aileyle, cinsellikle, kadın-erkek ilişkilileriyle ilgili konuşurken bütün bunların sert bir düşmanı olarak konuşuyoruz. Espriler yapıyoruz, yeriyoruz, dalga geçiyoruz. Ama bunu akılla yapmaya çalışıyoruz, en azından benim gayretim budur.”

8.5 aylık babalık serüveniyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, “Şöyle bir dinledim de, o konuşmalarda anlatılan ideal baba benim. Bilmiyorum bu bir yarışma mı ama ben finale gelmek istiyorum. Herhalde bunları babamdan gözlemlemişim. Çok kıymetli bir insan kendisi, babamın cinsiyetini şu anda söylemiyorum. Önemi yok, çünkü bir ayrımcılığa girmek istemiyorum. Cinsel kimliklerin dışında konuşuyoruz madem” diye konuştu.    

Toplumdaki devam etmesi gereken bazı değerlerin yaşatılması gerektiğini vurgulayan komedyen Yılmaz, “Ben güzel şeyler öğrendim. Bu toplumda çok kıymetli değerler var. Sürdürülebilmesi zor olan ama sürdürülmesi gereken değerler var. O değerlere bağlı bir insan olduğumu düşünüyorum. Evladımıza onu vermeye çalışıyorum. Tabii ki de kendi üslubumla” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA