Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

En büyük yok !

20 Kasım 2016 Pazar 15:45

 

CHP olmasa ne olur?  Bu oldukça anlamlı bir soru değil mi? Onlar, şu güne, 
  halk adına neyi başardılar ve halkımız nankörlük etti? Bir tane, ısrarla söylüyorum bir tane eylem yok. Uluslararası hangi platforma neyi götürdüler?
Saçma, sapan ve sonuçta halkın büyük çoğunluğu da değil; neredeyse tamamının anlaşacağı konularda, bir birinden anlamsız yaygara. Önemli konulara, cılız gevezelikler.
En son tecavüze serbestlik geyiği. 
Aynen; iki ayyaş veya üç sarhoş saçmalığı kadar boş iş. Bu yasa çıkacaksa, çıkacak zaten. Halk kör de değil sağır da. Aptal da değil. Fakat CHP’de amaç yasanın çıkması konusuna yapışmak değil. Amaç;gündemde, CHP’ye bir oyuncak ve mışıl mışıl yayılmak Medya da bayıla bayıla oynuyor bu oyunu.
Çünkü korkaklar, çünkü %25’lik oy oranları düşecek diye tedirginler. Titriyorlar adeta. Gizliden, Tayyip Erdoğan’a dua ediyor bile olabilirler.
Basın özgürlüğü oyunu da aynı. Orada da sonuç yok. Olamaz da zaten.
Oysa bu işi, dünya ölçeğinde yayamazsan Türkiye’de sonuç alamazsın. Çünkü halkın ne özgürlük ihtiyacı ne alışkanlığı veya beklentisi var
Yıllardır, sosyetik CHP sözcüleri gibi, halktan uzak yayınlar yapan medya halkın umurunda bile değil. Özgür olsun veya olmasın.
Sıradan vatandaş, bir kez bile ciddi konularda,arkasında yasanın lehinde adaletini görememiş. 
Cumhuriyet adlı mucizeyi en beleş haliyle almışızdemeye de insan utanıyor. Yokluk içinde, yaşamlarını vermiş bu ülkeye insanlar. Ama bu günler için değil. Refah için, kalite için, bilgi için. Çok düşünmemişlerse de Atatürk varmış.
Sonrasında; biri din satmış bu zavallı halka; diğeri bayrak. Geriye kalanlar da buram buram cehalet üflemişler, yoksulluğa. Ama CHP hep aynı. Yapar gibi yapıp, boşa kürek çeken, korkak, sünepe ve az biraz da sümsük.
Hep dürteceksin, başka da bir şey beklemeyeceksin. Atatürk kitapları satan dükkan gibi. Pazarlama çabası, iletişim bilgisi yok. Varsa yoksa, Atatürk ve onun sevgisi.
Utanmadan, saçma sapan eylemlerle neyi engelleyeceksiniz acaba CHP’li maaş canavarları? Başkanlık kim siz kim? Hangi halkla ilişkiler çabalarınızla , hangi yaratıcı eyleminizle yapacaksın, bu önlemeyi? Elbette, onlar da oyalanıyor ve bizi oyalıyorlar. Öyle konuşacaklar. Tıpkı, sevgili izleyicler kafasında, anlamsız Halk Tv ve onun sunucuları gibi. Boş, yanlış ve sonuçsuz çabalar.
Aylarca, CHP halkı ciddiye almıyor diye yaptıklarımı, sayfa sayfa buralarda anlatım. CHP halkın maillerine bile cevap vermiyorlar dedim
Tam 3 ay sonra bana, cevap değil; otomatik mailler atıyorlar. Utanmadan sıkılmadan. Maytap geçer gibi.Onu da benim yırtınmamla yaptılar; uyuzlar
İşte CHP bu. Seçimi kaybedip kaybedip, saklambaç oynayan liderleriyle.
Ana muhalafet güya. 
MHP de orada duruyor. Bahçeli bir Devlet. Kimleremahkum etmiş partiyi.
Halk çocukları ise hayatta kalsın, benden mutlusu yok. Allahtan çoğu ahmak değil. Bu beceriksizyalancı muhalefete, uyup sokaklara çıkıp, oradan hapislere girmiyor. 
Kim kimi kandırıyorsa, belli. Ama kanmamak çok zor. 
Baskı, zulüm adaletsizlik ve sonuç. Kına yaksak sebep yok.
Beklemekten bir adım ötede, bir ışık var. Sadece ve sadece 1 oy kadar yakın. Aklımızı kullanalım. Herkesi, iliklerine kadar biliyoruz. Hepsi bu. En büyük yok. Sevişmekse, en insani paylaşım ve kapalı kapılar arkasında kalan son özgürlük. Tadını çıkarmadan ölmemek gerek. Kolay gelsin.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA