Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

En çok 3 büyükler mi ağlıyor

27 Mart 2015 Cuma 14:40

Eczacıbaşı grubundan dostumuz Ülkü Feyyaz Taktak gönderince, haberimiz oldu. Selpak üç büyükler, Galatasaray, Fenerbahce ve Beşiktaş taraftarlarına yönelik yeni bir mendil üretmeye başlamış. Hani, 4 büyüklerden bahsediyoruz ya, Trabzonspor için niye üretilmemiş diye düşündük? Demek ki, en çok üç büyükler ağlıyor ki, böyle bir şeye ihtiyaç duyulmamış. Hani, her yenilgiden sonra bir şeye bahane bulanlar, kısacası ağlayanlar var, onlara duyurulur. Şaka bir yana, proje güzel. Anladığımız kadarıyla taraftar olduğunuz takımın mendilini alarak, takımınıza gelir sağlayacağınız gibi, yendikten sonra dalga geçmek için rakip takımın mendilini de alıp gönderebilirsiniz.

Helikopter kamera

Fenerbahçe – Beşiktaş derbisini stattan  izledim. Üzerinden çok geçtiği için hep konuştuğumuz olayları yazmayacağım. Teknolojik yeniliklerin öncüsü Digitürk’ün bu maçta kullandığı helikopter görüntüleri, sanıldığı gibi bir helikopterin içinden çekillmedi. LİG TV’nin İHA (İnsansız Hava Aracı) ile kullandığı kameradan bahsedeceğim.  15 kiloya kadar olan ağırlığı kaldırabilen, 1.5 kilometre içinde hareket edebilen İHA, havada 12 dakika kalabiliyor. İçine taktığınız lenslerle bağlantılı olarak da istediği gibi zoom yapabiliyor. İHA’yı iki kişi yerden kullanıyor; biri kameraya, biri cihaza hükmediyor. Görüntüler, anında naklen yayın arabasına geliyor. Burda aklınıza bu aletin tehlikeli olup olmadığı gelebilir. Herhangi bir teknik problem olduğunda, otomatik kumanda konumuna geçip kalktığı noktaya kendisi iniş yapıyor. Ne diyelim, UFO’ lara, uzaylılara taş atanların hikayeleriyle büyüyen nesillerin çocukları olarak, böyle teknolojik yeniliklerden heyecanlandık.

THY yine coştu

2007’den beri Şampiyonlar Ligi finallerine gidiyorum. Her gittiğimde, Şampiyonlar Ligi’ne sponsor olan dünya devi firmalara gıpta ile bakar “Bizim Türk firmaları ne zaman buralara sponsor olur” diye  iç geçirirdim. Nihayet sporla ilgili pek çok lige ismini veren  THY bu kez de Şampiyonlar Ligi gibi dev bir organizasyona sponsor olarak müthiş bir hamle yaptı. Şampiyonlar Ligi aynı anda dünyanın dört bir yanında izlenen dev bir organizasyon. Dünya üstünde yaşayan milyarlarca insan kendi ülkesi dışındaki gündemlerle pek ilgilenmese de hangi sene, kimin Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduğunu ezbere biliyor. Milli gururumuz THY, işte böyle bir olaya sponsor oldu. Alkışlarımızı THY’ye gönderiyoruz.

Millilere zarar vermeyin

Derbi sırasında Fenerbahçeli Emre Belezoğlu ile Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bılıc, arasında yaşanan gerginliği konuştuk bütün hafta. İki taraf da baktığı açıya göre haklı olabilir. Buraya kadar iki tarafın da yaptıkları normal karşılanabilir. Ne var ki, Beşiktaş’ın gurbetçi taraftarlarının konuyu Hollanda maçı öncesi Milli Takımın antrenmanına taşıyarak oyuncunun moralini bozmasına, Milli Takıma gönül veren biri olarak anlam veremiyorum. Beşiktaş’ın değişik taraftar gruplarından sosyal projelere destek vermek için pankart açanlar da var. Bunlardan biri de Beşiktaş 2023 Derneği. Kurtulması mümkün olmasına rağmen her yıl 4000 çocuğun yaşama tıbbı imkansızlıklardan ötürü veda ettiğini saptayan Beşiktaş 2023 Derneği, Bakırköy Sadi Konuk Devlet Hastanesi Çoçuk Yoğun Bakım Ünitesi’ne 30 oda kazandırmak için önemli bir kampanya başlatmış. Alkışlarımızı, Beşiktaş 2023 Derneği’nin yönetimine gönderip siyah - beyazlıların da başka takımlara gönül verenlerin de kendilerine destek olmasını temenni ediyorum.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA