Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En hızlı Maseratiye 20 Türk binecek
20 Nisan 2013 Cumartesi 08:39

En hızlı Maserati'ye 20 Türk binecek

Şimdiye kadar üretilmiş olan en güçlü ve en hızlı Maserati Quattroporte 346 bin Euro'dan satıya sunuldu

Maserati’nin ilk kez 1963 yılında yollara çıkan ve  lüks sportif sedan segmentinin öncüsü olarak tarihe geçen  Quattroporte modelinin 6’ıncı nesli Türkiye’de  otomobilseverlerin beğenisine sunuldu. Maserati’nin şimdiye  kadar ürettiği “en hızlı ve en güçlü sedan” modeli olma  unvanına sahip yeni nesil Quattroporte’nin tanıtımı, Tofaş  çatısı altında yer alan Fer Mas Oto Ticaret A.Ş. tarafından  gerçekleştirildi.

Yeni nesil Quattroporte, 4 tekerlekten çekiş sağlayan  AWD (All Wheel Drive) teknolojisiyle farkını ortaya  koyuyor. Çift turbolu V8 motoruyla 0-100 km/s hızlanmasını 4.7  saniyede tamamlayarak, 307 km/s’lik son hıza ulaşan Yeni  Maserati Quattroporte, 346 bin Euro’dan başlayan anahtar  teslim satış fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Yeni nesil Maserati Quattroporte’nin  tanıtımında konuşan Fer Mas Şirket Müdürü  Ferhat  Albayrak, “Spor otomobil kavramını lüks ve prestijle  birleştiren Maserati, uzun bir aradan sonra pazara sunduğu  6’ıncı nesil Quattroporte modeliyle, ‘şoförlü kullanım’  kavramını yeniden ön plana çıkarıyor. Dünya otomotiv  endüstrisinde 100 yılı geride bırakan Maserati, 1.3 milyar  dolarlık yatırımla üretim kapasitesini 2015 yılına kadar  50.000 araca çıkarmayı hedefliyor. Bu da önümüzdeki üç yılda  yaklaşık 10 katlık bir büyüme demek. Fiat’ın 2009’da satın  aldığı İtalya’daki Bertone fabrikasında üretilen ve şimdiye  kadar gerçekleştirilen 800 milyon Euro’luk yatırımın ilk  yansıması olan Yeni Quattroporte, Maserati’nin katlanarak  büyüme hedefinin ilk ve en önemli adımını oluşturuyor.  Hedeflenen bu kapasite ve satış artışı, Quattroporte’nin de  dahil olduğu 3 yeni modelle gerçekleşecek. Quattroporte kendi  segmentinde Türkiye’de her geçen yıl farkını hissettiren, daha  fazla ilgi gören bir otomobil. Türkiye pazarına ilk girdiği  2005’ten bu yana toplam 79 adet Maserati Quattroporte satışı  gerçekleştirdik.Yeni Maserati Quattroporte’den bu yıl  20  adet satmayıhedefliyoruz” dedi.

Maserati’nin  başarı simgesi: Yeni Quattroporte

 Yeni Maserati Quattroporte’nin kalbinde Maserati  mühendisleri tarafından tasarlanan ve Maranello’da bulunan  Ferrari fabrikasında üretilen son teknoloji ürünü 8 silindirli  3.8 litrelik motor yer alıyor. Maserati patentli bu yeni  benzinli motor, daha küçük hacimli olmasına rağmen, önceki  nesilde kullanılan 4.7 litrelik motordan yüzde 18 daha fazla  güç üretirken yüzde 39 daha fazla tork değerine ulaşıyor.  Gücünü yola 8 ileri ZF otomatik şanzımanla aktaran Yeni  Maserati Quattroporte, 530 HP güç üretirken, 710 Nm tork  değerine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Yeni Maserati  Quattroporte, çift turbolu V8 motoruyla 0-100 km/s  hızlanmasını 4.7 saniyede tamamlarken, 307 km/s’lik son hıza  ulaşıyor.

Yeni Maserati Quattroporte şimdiye kadar üretilmiş en  güçlü ve hızlı 4 kapılı Maserati olmakla kalmıyor, aynı  zamanda Maserati’nin en ekonomik sedan modeli olmasıyla da  farkını ortaya koyuyor. Mevcut modele göre 100 kilogram daha  hafif olan Yeni Maserati Quattroporte, yüzde 20 oranında daha  düşük yakıt tüketimini değerine sahip olmasıyla öne çıkıyor. 

 Masm

 Yeni Maserati Quattroporte’nin yılın ikinci yarısı  piyasaya sunulması beklenen 3.0 litrelik çift turbolu V6  motora sahip versiyonu ise 4 tekerlekten çekiş sağlayan AWD  (All Wheel Drive) sistemi sayesinde her türlü yol koşulunda  maksimum performans sunmasıyla öne çıkıyor. Gelişmiş AWD  sistemi, normalden arkadan itişli olan otomobil ihtiyaç  duyulduğunda otomatik olarak çekiş gücünü ön ve arka  tekerleklere 50/50 oranında eşit olarak dağıtarak 4  tekerlekten çekiş sağlıyor.  AWD teknolojisiyle donatılan  Yeni Maserati Quattroporte, 410 HP güç ve 550 Nm tork üreten  V6 motoru sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını 4.9 saniyede  tamamlarken azami olarak 285 km/s hıza ulaşabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA