Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan duygusal bir insan
10 Haziran 2013 Pazartesi 17:07

"Erdoğan duygusal bir insan"

Esad'dan şaşırtan açıklama: "Erdoğan'ın bana, çocuklarıma ve aileme özel bir sevgisi vardı..."

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı "duygusal bir insan" olarak nitelendirdi. Esad, "Erdoğan'ın bana, çocuklarıma ve aileme özel bir sevgisi vardı. Ancak, Müslüman Kardeşler'e olan bağlılığı bu sevgiye galip geldi" dedi.

Suriye Devlet Başkanı Esad tarafından Şam'a davet ettiği Ürdünlü yazar Suud Kbelan ile bir araya geldi. Kbelan, El Ahbar gazetesindeki köşesinde görüşmenin içeriğini yayınladı. Ürdünlü yazarın, Suriye'nin Champress haber sitesinde de yar alan makalede Esad, Başbakan Erdoğan'ı duygusal bir şahsiyet olarak tanımlıyor.

Yazar Kbelan, görüşmede Esad'ın Başbakan Erdoğan ile ilgili olarak, "Erdoğan duygusal bir insan. Bana, çocuklarıma ve aileme karşı özel bir sevgi besliyordu. Ancak, Erdoğan Müslüman Kardeşlerin tarafını tutuyordu. Onun için, İhvan'ın çıkarları dostluğumuzdan daha önemli oldu.Erdoğan'a göre İhvan'ın çıkarı Türkiye ve Suriye arasındaki ilişkilerden de önemli" ifadelerini kullandı.

Esad, ayrıca Erdoğan'ın siyasi alanda yanlış adımlar attığını öne sürerek, bu adımlardan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu sorumlu tuttu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA