Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan: Polis Taksimde destan yazdı
24 Haziran 2013 Pazartesi 12:42

Erdoğan: Polis Taksim'de destan yazdı

Polis Akademisi mezuniyet töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Polisimiz Taksim'de destan yazdı" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Böyle zorlu bir coğrafyada, Türkiye'nin güvenliğinden asla taviz veremeyiz. Ancak geçmişte yaşandığı gibi güvenliği bahane ederek hukukun çiğnenmesine, demokrasinin duraklamasına, özgürlüklerin kısıtlanmasına da asla imkan tanıyamayız" dedi.

 "30 yıldır devam eden terör sorununu artık çözüm aşamasına getirdik. Bu aşamaya, bu umut verici noktaya sadece güvenlik tedbirlerini artırarak değil, güvenlik ve özgürlük dengesini samimi şekilde gözeterek ulaştık. Daha çok yasaklayarak değil, daha çok kısıtlayarak değil, daha çok görmezlikten gelerek değil tam tersine özgürlükleri genişleterek, yolları açarak, gönülleri kazanarak bu güzel seviyeye gelebildik" dedi.

"Türkiye'de güvenliğin, özgürlüklerin ve demokrasinin önüne geçtiği dönemler, inşallah geri gelmeyecek. Hiçbir sabotaj, hiç bir tahrik, hiçbir tuzak Türkiye'yi güvenlikçi politikaların egemenolduğu günlere geri döndüremez ve döndüremeyecek"dedi.

"Olaylar başladığı andan itibaren, polisimiz, son derece sabırlı, itidalli, tahammüllü davrandı. Her türlü medyayı, her türlü sosyal medya aracını kullanarak polisimize çok ağır saldırılar yapılmasına rağmen polisimiz soğukkanlılıktan asla taviz vermedi. Bir partinin milletvekili kameraların önünde polisimize çok ağır ifadeler kullanırken bile, polisimiz, vakarından ağırbaşlılığından asla geri adım atmadı" dedi.

"Bu son olaylarda polisimiz, gerçekten kendisini bir başka ispat etmiştir. Haftalardır farklı yöntemlerle, farklı araçlarla, polisin, göstericilere şiddet uyguladığı iddia ediliyor. Göstericiler masum, sakin, çevre gönüllüsü, ağaç sevdalısı, çiçek, böcek, karanfil çocukları olarak gösterilirken, polisimiz şiddet yanlısı gösterilmek istendi. Oysa tablo bunun tam tersiydi" dedi.

"Polisimizi uluslararası ya da ulusal medyaya, Türkiye'nin hasmı çevrelere asla yıprattırmayacağız. Ben ve Hükümetim, polisimizi gönülden tebrik ediyoruz. Her kademedeki polis kardeşlerime haftalardır devam eden olaylarda, fedakarlıkla, vatanseverlikle mücadele verdikleri için şahsım, ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.

"Türkiye'nin polisi konusunda, uluslararası medya kuruluşları, onların Türkiye'deki uzantıları ya da bazı parlamentolar değil, sadece millet takdirde bulunur. İster bu süreçte olsun, isterse başka herhangi bir zaman, kural dışına çıkan polisimiz olursa elbette bunun idari, hukuki olarak gereği neyse yapılmıştır, yapılacaktır" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

Bugün mezun olan 475 öğrencimiz sadece Türkiye'nin değil bu coğrafyanın güzide  kurumunda eğitim almışlardır.

-Biz hem güvenliği tesis etmek hem de bunu hukuk çerçevesinde içinde özgürlüklere sahip çıkarak gerçekleştirmeliyiz.

-Daha çok yasak, kısıtlama değil, tam tersine özgürlükleri gemişleterek gönülleri fethederek ileri gideceğiz.

-Türkiye'de güvenliğin, demokrasi ve özgürlüğün önüne geçtiği dönemler, hiçbir tuzak, Türkiye'yi o dönemlere geri döndüremez, döndüremeyecek.

-Özellikle bu akademide en iyi eğitimi almış öğrenciler, hukuk, demokrasi ve özgürlüğün de eğitimin almış polislerimiz, Türkiye'nin daha ileri gitmesi için çalışacak.

-Taksim'de son olaylar polislerimizi hedef alan gösterilere sahne oldu.

-Ulusal ve uluslararası medyanın hep hedefinde oldu.

-Polisimiz bu olaylardaki demokrasi sınavından başarıyla geçmiştir.

-Hukuk kuralları çerçevesinde adeta kahramanlık destanı yazdı.

-48 saat uykusuz kalarak özgürlüklere sahip çıkan dünyada sadece bizim polisimiz olmuştur.

-Biz işkenceye sıfır tolerens diyen bir hükümetiz. Polis hata yaparsa bunun için de gereğini yaparız.

-Polisimize kimsenin küfretme ve hakaret etme hakkı yoktur.

-Polisimize hakaret edenler İngiltere'yi , Almanya'yı Fransa'yı görmüyor mu? Bizim polisimiz kurşun yiyor, karşısında su sıkıyor, biber gazı atıyor. Bu onların en doğal hakkı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA