Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğanan BDPye çağrı
07 Mart 2013 Perşembe 19:05

Erdoğan'an BDP'ye çağrı

Başbakan, BDP'ye çağrıda bulunarak, İmralı tutanaklarını saldıran kişiyi açıklamalarını istedi. "Yoksa biz açıklarız" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İmralı sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, İmralı tutanaklarının sızdırılmasına yönelik, "Biraz sabırlı olursak medya dünyasından arkadaşlar sızdırmayı açıklayabilir. Onlar biliyorlar ve onların açıklaması gerekir. Ama biraz sabretmek lazım. Açıklamamaları durumunda biz açıklayabiliriz" diye konuştu.

İmralı'ya yapılan ikinci ziyaret sonrası gündeme gelen 'PKK'nın elindeki kamu görevlilerinin bırakılması'na da değinen Erdoğan, "Olayın ikinci Habur'a dönüşmesini istemiyoruz" dedi.

Haberin devamı ↓
reklam

Erdoğan, şöyle devam etti:

"İlgili birimlerimiz konuyu takip ediyor. Çok gecikmeden bu vatandaşlarımızı bırakmış olurlar. Nasıl bırakılırlar ilgili birimler takip ediyor ama bunun bir şova dönüştürülmesini arzu etmiyoruz.

Çünkü ikinci bir Habur yaşamak da istemiyoruz. Şu çözüm sürecine bir gölge düşmeden bu iş başarılsın istiyoruz. Çünkü buradaki bütün dert bu sürecin başarılı bir şekilde sürdürülmesidir.''

Başbakan Erdoğan'a CHP heyetinin Suriye'ye giderek Devlet Başkanı Beşar Esad'la görüşme yapması da soruldu. 

'ARTIK SAYIN ESAD DEMEYECEĞİM'


Yapılan ziyaretle ilgili CHP'yi eleştiren Erdoğan, şunları kaydetti:
"Sayın Esad demeyeceğim artık. Esad, Türk hükümetinden tabii ki şikayet edecek. Bu ülkenin ana muhalefet partisi 3 vekilini bu diktatörle, bu zalimle neden görüşmeye yolluyor?

Yeri geldiğinde ülkemize saldıran bir rejim var. Türk hükümetini BM'ye şikayet edecekmiş? 250 bin insanı topraklarımızda barındırdığımız için mi şikayet edecek? Soykırım uyguluyor ülkesinde, bunun için mi şikayet edecek bizi?

BM'nin asli görevi dünya barışına hizmet etmektir, dünyada savaşlara yandaş olmak değil. Esad bildiğini hangi yoldan yapacaksa yapsın. Bizim abdesimizden şüphemiz yok, namazımızdan da. Suriye'deki rejmin zulmünden kaçanlara kapımız açık. Her türlü desteği vermeye devam edeceğiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA