Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

Erdoğan’ın kurtuluşu Suriyeden’dir

13 Nisan 2016 Çarşamba 17:00

Geçen yıl, 9 Mart’ta Ulusal Kanal.com.tr sitesindeki yazımın başlığı da bu idi... Suriye’yi ziyaret eden Vatan Partisi heyetine AKP’liler ve Cumhurbaşkanı Erdoğan kızmıştı ya... Onlara cevap verirken şöyle yazmıştım:
“Tayyip Erdoğan’da akıl var ise, Vatan Partisi’ne, onun lideri Doğu Perinçek’e kızmak yerine teşekkür etmelidir. Çünkü Erdoğan ancak ve ancak Suriye politikasını değiştirerek iktidarının ömrünü uzatabilir. Yoksa Beşşar Esad, Tayyip saltanatını devirecektir...”

LAİKLİK SAVAŞI
Süreç o yazıda dile getirdiğimiz görüşleri destekler biçimde gelişti. Türkiye şimdilerde terör örgütü PKK ile yoğun bir mücadele yürütüyor. Bizler; arkasında Amerika-Avrupa-İsrail örgütlerinin bulunduğu bu kanlı örgütle mücadeleyi Vatan Savaşı olarak görüyoruz.
Desteğimiz de Tayyip Erdoğan’a değil, Türkiye Cumhuriyeti’ni savunmada öncülük eden Türk Silahlı Kuvvetlerinedir. Bu ayırımı çok açık görmek gerekir.
Çünkü, PKK sadece bölücü değildir aynı ölçüde gerici bir örgüttür. PKK elebaşısı Öcalan’ın hilafetçi-Kürtçü isyancı Şeyh Sait’ten farkı olmadığını Aydınlık’taki ilk yazımda (24 Mart 2015) ortaya koymuştum. PKK ile mücadele sadece ‘Vatan Savaşı’ değildir; aynı zamanda ‘Çağdaş ve laik Türkiye Savaşı’dır.
Herkes bilmelidir ki PKK ve arkasındaki güçler başarılı olurlarsa, Türkiye’den geriye modern bir toplum değil bir Orta Çağ toplumu kalacaktır.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA