Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eren Hacısalihoğlundan özel açıklamalar
11 Mayıs 2015 Pazartesi 15:09

Eren Hacısalihoğlu'ndan özel açıklamalar

Sevilen oyuncu Eren Hacısalihoğlu, Neslihan Yavuzcan'a hayatına dair samimi açıklamalarda bulundu.

Röportaj: Neslihan Yavuzcan

Fotoğraf: Muzaffer Kantarcıoğlu

Eren Hacısalioğlu. İnşaat mühendisliği okurken, konservatuarın tiyatro bölümünü bitiriyor. Müşfik Kenter ustası, Mahsun Kırmızıgül şansının döndüğü yer. İçten, samimi, ne istediğini bilen ve ‘sabırsızım’ diyen oyuncu. Şu sıralarda ‘asla vazgeçmem’ disizinin asi çocuğu Sinan’ını  canlandırıyor. Aynı zamanda sporcu. Biz de buluştuk hem dövüştük, hem seviştik. İşte karşınızda Eren bey... 

İnşaat mühendisliği okurken, nasıl tiyatro oyuncusu oldun?

Bu benim hayatımda süslü bir durum değildi ve aslına bakarsan içimde bir tiyatro aşkıda yoktu.  Ted Ankara kolejinde okudum, orda her sene müzikaller yapılırdı. ‘Batı Yakasının Hikayesi’, ‘Fame’ de oynadım.  Ordaki hocalarımızda devlet opera baledeki kadrolu elemanlardı. Ve biz role bir yıl hazırlanırdık. Benim için sahneye çıkabilmek oydu. Sonrasında 2 yıl inşaat mühendisliği okudum çünkü bizim ile inşaat ile uğraşıyor. Bu 2 senenin sonunda inşaatçı olamayacağımı fark ettim. 2. Yılın sonunda Bodrum’da müzikal hocalarımdan biriyle karşılaştım. ‘Mutsuzum’ deyince hocama ‘Konservatuar denesen, yaparsın’ dedi ve ben kendimi yetenek sınavına hazırlanırken buldum. Sınavda da karşımda Müşfik Kenter. Heyecanımı size anlatamam onu görmene gerek yok, sesi yetiyor. Nur içinde yatsın. ‘hadi bakalım ne hazırladın’ dedi. Ve oyunculuk o gün  başladı.

nes2-001.jpg 

ÖNCE İYİ İNSAN OL, SONRA HERŞEYİ BULURSUN

4 yıl boyunca Müşfik hocanın öğrencisi oldun. Hayat felsefesi olarak ne aldın ustandan?

Şu an da bu işe gönül vermiş, vermemiş, iş yapan yapmayan % 90 Müşfik hocanın öğrencisidir. Müşfik hocanın öğrencilerinin her zaman duyduğu bir tane cümle vardır bu kesin değişmez ‘önce insanı bul, insan ol’ der. Ve bunu ilk yıllarda gerçekten anlayamıyorsun, bunun kafanda çözümünü bulamadıkça ‘ne diyor?’ bu adam diyorsun. ‘önce iyi insan ol, sonra herşeyi bulursun’. Okulumu bitirdim, çok şükür ki çalışır hale geldim. Şimdi hayatımı idame ettirip, sevdiğim işi yapıyorum. Ve bunu yaparken de aklımda hep şu ses var ‘insanı bul’.
Peki buldun mu insanını?
Kendin bu hayatta nerede özgürsün. Nerede kendini iyi ifade edebiliyorsun. Kendini ifade edemediğin yerde sen, sen olamıyorsun zaten. Kukla oluyorsun. Bu da kolay kabul edilebilir bir şey değil zaten. Hayatımda en radikal dönüş inşaat mühendisliğini bırakmış olmamdır. Kulağa hiç hoş gelmiyor. ‘okul bırakmış’. İyi ki de yapmışım.   Çalıştım, şansımda yaver gitti. 

BEN ÇOK ŞANSLIYIM

Sonra Mahsun Kırmızıgül ile nasıl kesişti yolun?

Okulda okurken Mahsun ağabey ile bir an da kaptı beni. Bana bir şey verdi. Ve o bir şey bayağı büyükmüş. ‘benim için üzülme’ dizisi için bir geldi senaryo, başrolüm. Ve bana nasıl bir cesaret verdi, nasıl cesaret etti. O benim büyük şansımdı. Ben bayağı şanslıyım. 
Şu an da ‘ Asla vazgeçmem’ dizisinin Sinan karakterini canlandırıyorsunuz. Sinan, nasıl bir karakter?
Çatışmaların tam merkezinde, iğne ipliğine bağlı olan Sinan, evin kurulu düzeni ve istenmeyen adamı. Hayatta tek sevdiği ve umursadığı tek insan ablası o da evde ablası yüzünden orda olmak istiyor. Kocası tarafından aldatılan ablası zamanında 3 sene komada kaldığı ve onun sağlığını düşündüğü için Sinan sessiz kalıyor. Çıkmazı var karakterin. Baş belası bir herif.        

KİMİ ZAMAN APTALLIK, KİMİ ZAMAN FEDAKARLIK OLUYOR AŞKIN ADI

Aşk senin için ne ifade ediyor?

Evrenseldir. Ve kontrolünü kaybetme halidir. Kendini kontrol edebiliyorsan aşık değilsindir. Karşı koyamadığın bir durum ya. Yaptığın şeyin adı kimi zaman aptallık, kimi zaman fedakarlık oluyor.   
Tutku, haz, seks, hoşlanmanın adı Aşk mıdır?
Onların tamamının asla aşk olmadığını düşünüyorum. Değil, asla değil. Aşk kısmını herhangi bir şey ile tartamazsın. Aşık oldun mu, oldun. Sonucu bir ilişkiye, bağlanmaya geçebilir. 
Bir daha asla yapmam dediğin şeyler nelerdir?
Vakit kaybını bir daha yaşamak istemem. Lise ile tiyatro arasında 3 sene boşluk oldu. Pişman değilim ama konservatuar için o vakti değerlendirmek isterdim. ‘Keşke yapmasaydım’ dediğim şeylerin tamamı sabırsızlığım ile alakalı. Sabrım hiç yok. 

KENDİMİ BEĞENMEM 

‘Yakışıklı olduğum için iş almadım’ demişsin, doğru mu?

Bir iş görüşmesinde saçlarımı iki yana ayırıp yapıştırdım. Hitler bıyığı yaptım. Ve deneme çekimine girdim. Ve yapımcıya çekilen bant gösterilmiş. Beni çağırdı, gittiğimde. ‘ aa gördüğüm, videodan saha yakışıklıymış’ dedi. ‘yakışıklı olduğum için iş alamadım’. Bu benim hayatta durduğum yerde kuramayacağım bir cümle.   
Kendini yakışıklı buluyor musun?
Kendimi beğenmem. 
Niye?
Kimi insan ‘yakışıklıyım’ diyebilir. Elim yüzüm düzgün diyebilirim. İyi insan olmayı, iyi insanı bulmayı hala öğreniyorum. 
İyi insan olmak sana ne kaybettirdi, ne kazandırdı?
Kazandıklarım bu ara daha fazla, önceden hiç değildi. Ne kadar iyiysen o kadar zorlanıyorsun. Bir süre şunu fark ediyorsun, inatla iyi olduğun zaman şöyle diyorlar ‘adamın niyeti düzgün, ne yapabilirsin ki?’. Hayatımın tamamına yaymak için uğraşıyorum. Adam gibi davranmak, iyi insan olmak. Ticareti yaptığın yerdeyse iyi niyetli olmak çoğu zaman dezavantaj. Ben mutluyum.

KADINLARA İĞRENÇ GELEN ERKEKSEL FAALİYETLER

Tacize uğradın mı?

Evet. Taciz işte. Popo ellemesi. 
Gerginliğini nasıl atarsın?
Sporla. Torba dövmece. Yüzüyorum. Ve hangi sporları yapıyorsan hepsinin yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bildiğin erkeksel kadınlara iğrenç gelen muhabbetler. 10 parmağınla patlamış mısır yiyip, yanında senin gibi 2 herifle televizyona mısır atıp maç seyretmek. 
Kadın olsan nasıl bir kadın olurdun?
‘Ay söylemiyeyim’ şimdi bunu. Kadın olmak zor bir şey. Karışık bir makina. Erkekler odun, dümdüz ya. Kadın olsam nasıl bir kadın olurdu mu, tahayyül edemiyorum. Biraz cilveli, işveli, flörtöz olurdum.
Hiç aldatıldın mı?
Hayır. Ya da bilmiyorum. 
Sihirli değneğin olsa, nasıl bir Türkiye görmek isterdin?
Hepimiz kardeşlik içinde yaşamak istiyoruz’ deyipte,  o maskesinin altında binbir türlü iğrençlik yaptığı şeyi yok etmek isterdim. Bir de Beşiktaş’ı şampiyon yapardım.  

STRES ATIYORUM, 

Dövüş sporu yapıyorsun, o çıkartamadığın öfke nedir?

Öfkeye bağlı bir şey değil. Stres atıyorum. Ve hayatımız setlerde geçiyor. İnan çok ağır. Daha çok başındayım ama saygıda kusur etmeyip, efendi olmam gerekiyor. Ya da hava soğuk oluyor -8 derece de seni havuza atıyorlar gibi. Dolayısıyla orda çok fazla yoruluyorsun. Egosal durumda da, ‘ben egolu değilim’ diyen yalan söylüyor. Herkesin egosu var. Buna sahip çıkabilmek de insanı yoruyor. Kendine mukayyet olmak durumundasın. Sporda onu atıyor. 
Hafta da kaç saat kikboks yapıyorsun?
Set olduğu zaman yapmak çok zor. Ama haftanın 4-5 günü yapıyorum. 
Nasıl besleniyorsun?
Yine set varsa yemek düzeni diye bir şey yok. Elimden geldiğince dikkat ediyorum.      
 

 

 
 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA