Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erkekler evlenmeye daha meraklı
20 Nisan 2013 Cumartesi 16:18

Erkekler evlenmeye daha meraklı

Esra Erol'da Evlen Benimle programı bir araştırma konusu oldu.. Ortaya ilginç sonuçlar çıktı

“Esra Erol’da Evlen Benimle” programı ile ilgili Çözüm Araştırma Şirketi’nin hazırladığı analize göre erkeklerin kadınlara nazaran evliliğe daha istekli olduğu tespit edilirken, evliliğe en meraklı burçlar Yengeç ve Oğlak olarak ortaya çıktı. Boşanmaların ilk nedeni ise şiddet ve şiddetli geçimsizlik…

Türkiye’de, kadınların evliliğe daha istekli olduğu algısı ve izlenimi hüküm sürerken, beğeniyle izlenilen evlilik programı “Esra Erol’da Evlen Benimle” bu anlayışı tersine çeviriyor. Çözüm Araştırma Şirketi’nin gerçekleştirdiği araştırma raporlarından çıkan sonuçlara göre, “Esra Erol’da Evlen Benimle” programına bugüne kadar katılan 6.786 kişiden 3.810 tanesi erkek. Katılımcıların %57,8’i 25-44 yaş grubunu oluştururken, eş seçiminde dikkat edilen kriterlerin başında yaş uygunluğu ve karakterinin düzgün olması geliyor.

Boşanmaların yüksek bir oranı şiddet, anlaşmazlık ve şiddetli geçimsizlik yüzünden olduğu belirlenen analizlerde, katılımcıların %54’ünün eşinden ayrılmış, %41’inin de bekar olduğu tespit edildi. Boşanma nedenlerinden yola çıkarak yüksek çoğunluk, sosyal olan, kötü alışkanlıkları olmayan ve maddi durumu iyi olan bir eşi kendine uygun buluyor.

Rapor sonucunda çıkan diğer bir enteresan veri ise, “Esra Erol’da Evlen Benimle” programına katılanların çoğunlukla Yengeç ve Oğlak burcu olduğunu, en az katılımın da Yay ve Kova burçlarından olduğunu bildiriyor.

YORUMLAR
GÜLEN YÜZ
ziyakaramursel@hotmail.com
SANA AĞLAMAKTA YAKIŞIYOR ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN
20 Nisan 2013 Cumartesi 17:45
95.9.140.211
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA