Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Erkekler sarışın sever

27 Şubat 2015 Cuma 12:55


Erkekler sarışın sever. Aynen doğrudur bence. Bu doğruluğun kaynağı, sakın yanlış anlaşılmasın, ırkçılık değildir. Beğeninin özü, sarışınların salaklığı da olamaz. Veya o tip kızlar, tüysüz kılsız demek gibi bir kabalığı da karışmak istemem. Bu çok, insani bir beğenidir. Renktir orada ilk dikkat çeken. Yaradan veya ondan ötürü gibi, sözler beni aşar.

İkincisi ise dünya genelindeki kıtlık. Kıtlık; sarışın sayısının azlığı anlamında. Hele bir de gözler renkli, hatlar yuvarlak oldu mu; değme insan oğlunun keyfine. Şimdi ben bunları dedim diye; farklı görüşler çıkabilir. O görüşlere saygımdan değil; umurumda olmadığı için, çok ciddiye almam.

Kudurmuş, desen de eyvallah; doğru söylemişsem de kabul. Günah be diyen de olur. Olur değil; bu zaman olmazsa, ne zaman olacak. Şapşallığın tavan yaptığı şu son virajda, aklın açıklamayadığı ne varsa, dine-kitaba bağlanıyor.
O olmazsa, ölmüş adamın mezar taşından medet uman, okur yazarlığı düşük, boş tiplerin gevezelik savaşları var. İsteyen istediğini söylesin, yeterki Cumhuriyet’e söv. Şerefsizliğin hiç bir cezası yok bu ülkede.

Özgürlükten çoştuğumuz için değil; bir insanı; Allah sandıkları için böyle oluyor. Şebekliğin adı yok. Geri zekalının biri, ülkesinin varlığına sebep ve sonuç olmuş birine, kahpe bile diyebiliyor. Sonuçta, saygı yitmiş, akıl zaten yok, karakter gelişmemiş, zeka düzeyi düşük ama mevki itibrıyla okeydir.

Bu ahlaksızlıları açıklayamadığım için değil; işi sarışın kadınlara bağlamak istediğimden, bir hanım görünümlü, esmer ve vatansız kadın yüzünden bu cümlelerin arasında, kaybolmak üzere yazdım bugün.
O zaman en iyisi, bu ülkenin, emniyet müdürlüklerinde veya hücrelerinde ölmek olmamalı. En temizi; faşizm tavan yapmadan, hem de birebir; sağlam bir sarışınla avunmak. Can vereceksek de o kollar olsun. O kollar; bu pislik, yalan, cinayet, hırsızlık, silah ve bu ılgıt ılgıt cehalet kokan kıllı kollardan  bin kere daha çekici. En azından, ne yaptığımız gören yok. Belge yok, ses kaydı yok; köküne kadar götürmezsem de ben daha ne yazayım artık!

Televizyonu açamaz olduk şu ülkede. Hergün mü kudurur insan. Susun azcık. Sarışın yok. Yeminle söylüyorum, o yüzden delirmiş azmışlar, ülkede, bazı tipler. Açlar, yiyor yiyor doymuyorlar. Doyamazsın, parayla sarışının hiç bir alakası yok. Her şeyin açık olduğu, ama kimsenin, bir şey yapmadığı, ağzından köpük köpük, nefret, kıçından balya balya dolar fışkıran bir yalak sürüsünün, baskısı. İşte o baskı bile, erkeklerin sarışın sevmesinin önüne geçemez.Yolun sonu gelmeden önceki son virajda bari bir deneseler. Boşa gidecek o aşırdıkları paralar.

Miğde bulantısı en tepe noktasında, nane şekerini kulaklarından da soksan. Çıkacak hepsi. Telaş büyük. Erkeklerin sarışın sevmesi kadar gerçek bunlar. İsteyen baksın siyasal tarihe. Ahtapot renk değiştirse de; deniz dışında bir cacık değil. Sonuçta cehalet denizi de biter belki. Yolun sonu belli. Son virajı döndük dödük, yoksa yuvarlana yuvarlana gidiyoruz, Allah’ın uçurumundan aşağı. Fakat çok miğdem bulanıyor benim...Televizyonda hiç sarışın göremez oldum bu ara. 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA