Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzurum ve Kars kökenli çıktı
06 Şubat 2015 Cuma 18:15

Erzurum ve Kars kökenli çıktı

Aile kökleri Türkiye’ye dayanan Ermeni asıllı ABD'li TV yıldızı Kim Kardashian’ın soyağacı ortaya çıktı.

İngiliz Daily Mail gazetesi Kardashianların, Erzurum’da ve Kars’ın Karakale köyünde yaşamış atalarına ait fotoğrafları yayınladı. Fotoğraflarda Kardashian’ın dört kuşak önceki dedesi Hovhannes Miroyan fes takarken görülüyor.

 Kim Kardashian'ın büyük büyük babası Hovhannes Miroyan (önde, en solda) ile büyük büyük annesi Lusyak Çorbacıyan (önde, soldan ikinci), 1900'lü yılların başında kızları Vartanuş'u (arkada, sağdan ikinci) yanlarına alarak Erzurum’dan California’ya göç ettiler. Vartanuş, ABD’de Arakel Arakelyan ile evlendi. Çiftin Helen Arakelyan adlı kızları ise Kars göçmeni Arthur Kardashian ile dünya evine girdi.  Kim'in star yeteneğini, enerjik babaannesi Helen'den aldığı konuşuluyor. Kim Kardashian, 1915 Olaylarının 100'üncü yılı olan bu sene atalarının doğduğu toprakları ziyaret etmeyi planlıyor.  Arthur-Helen çiftinin Robert adını verdikleri bir oğlu oldu. Robert, daha sonra ünlü bir avukat oldu ve Amerikalı yapımcı Kris Jenner ile yaptığı evlilikten Kim doğdu. Habere göre; Kim Kardashian’ın Kars kökenli baba tarafından büyük dedesi Tatos, 1913 yılında Türkiye’den ayrıldı. 

Daily Mail’in haberinde iki yıl önce Kim Kardashian ile uzaktan akraba olduğunu söyleyen Muhammed Çopur da yer buldu. Daha önceki açıklamasında Kim Kardashian ile çay içmek istediğini dile getiren Çopur, bu kez konuyla ilgili konuşmak istemediğini, köylülerin ve Türk basınının baskısı altında olduğunu ifade etti.  

kim1-006.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA