Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Eset, Meset, Ceset

30 Nisan 2015 Perşembe 11:23

Türkiye’nin yurt dışından görünümü denildiğinde, önceki “eski” Türkiye’de , kredi kuruluşu veya bir iki emperyalist maşanın, bizim siyasetçileri övmesi veya yermesi olgusu vardı. Genelde, siyasal iktidarlar ilk yıllarında, sömüren devletler tarafından çok övülür. Bu söylediğim 70 yıldır böyle gelmiş ve daha önemlisi böyle gider. Böyle de gitmek zorunda. Yoksa,biz Osmanlıyız! Çoşarsak, durmayız; Bu arada yıl olmuş 2015. Çok şeker bir mantık bu. Neysek neyiz Ama bir arıza var. Ortada hergün , her gece. Neden böyle?

Çünkü, Türk toplumunda iliklerine kadar bir aşağılık koplexi yaratılmış. Bir tek tarihinde Osmanlı dönemi var, elhamdülillah, başka da yok! O da,
Kanuni ve Fatih dönemi. Deli İbrahim, sanki benim dayımın oğlu.
İktidar için kendi çocuğunu kardeşini öldürense, hiç Osmanlı değil sanki.
Tek yönlü geçmişe dönük bir yalandan gurur dolduruşları. Azcık yakın bakalım.
Hepsini geç, O kadar devlet Çanakkale’ye niye gelmiş yığılmışlar? Mustafa Kemal orda veya değil. Ya o dönem uyuya kaldı desen ne olacak? Salaklık yapar; yaptığınla kalırsın. Batı seni sömürürken de gururunu okşar elbette arada. Sonuna kadar açmışsın, her tarafını. Avrupa Birliği’ne girmeden, Gümrük Birliği anlaşması yapan, kim? Ben sizin bacınızım diyen bir Başbakan. Bir de profesör. Hep aynı masal, şu gelsin, bak ne olacak, bu gitsin sorun çözülür. G.A.P bitsin, Terör dursun. Barış gelsin. Kuş uçsun. Çiçek açsın. 1 Mayıs, 23 Nisan, 10 Kasım. 1453, 1923. Tüm bu tarihi dönemeçlerde,bu topraklarda olanları, dünyadan ayrı değerlendirirsen, böyle kısır, didişmelerle uyur uyanır yaşarsın. Belki bir fırsatını bulursan da sevişirsin, o da ayrı bir süreç, bu kadar psikopatın içinde.
Ben demiyorum ki; bir kabadayı, politikacı çıksın da Avrupa’ya emperyalislere savaş açsın. O gün indirirler adamı aşağı. Burnumuzu kirizlerden, ölümlerden doğrultamayız.
Ancak, azcık cahil olmayan ve devlet terbiyesi almış, insancıl biri olsa, mesela. Olsa dediğim , yüzlerce vardır. Ancak, hem milliyetçi hem de Avrupa ve Amerika onaylı. Samimi söylüyorum. Bu özelliklerin hepsini bünyesinde barındıran yüzlerce insan vardır. Ancak, ortaya çıkmaları çok zor.

Dikkat edilirse, çok kültürlü veya vatan sevgisiyle yanıp tutuşan biri gerek demedim. Öyle biri asla başbakan olmaz, bu emperyalist güçlerden onay alarak.
Bunun dışında yepyeni bir aday çıkabilir. Emperyalizmden onay almış ve sosyal medyadan destekli. Şaka değil. Bugün Türkiye’deki durumu bir çıtır genç çevrenin dünya kamuoyuna sunması ve gündem yaratması en fazla 3 saat. Keşke insanların imkanları olsa ve sadece hava alanlarını dolaşsalar, sıradan insanla konuşunca bile göreceklerdir. Türkiye’de ki siyasilerin ayarının ne olduğunun, dış ülkelerde nasıl algılandığını? Sen içerde, istediğin kadar salla, hikaye. Türkiye deyince, artık kimse; şiş kebap veya döner demiyor.

Sosyal medya ve U-Tube üzerinden, bizim “süperman” büyüklerimizin, gerçekte ne iş yaptıklarının, İngilizce dublajlı, ses kayıtlarında nasıl bir alaylı, tarzlar yarattıkları, öyle basit bir gülme sonucu doğurmuyor. İsteyen yurt dışında yaşayan yakınlarına sorsun. Tarih içerikli konuşma veya toplantılarla, nasıl bir Atatürk sevgisi başladı, yeniden. İnsanın aklı karışıyor değil mi; adamlara 7 cephede bela olmuş, Mustafa Kemal. Emperyalizme, başkaldırılarda bir çok halka örnek olmuş bir insan. Ve emparyalistler tarafından yeniden, övgülerle sunuluyor neden? En çok da Churchill ve Çanakkale sonrası, söyledikleri. Eset, Feset, kimsenin gündeminde değil. Cesetse, doğuda kaldığı sürece adamlar için hiç sorun değil. Türkiye ise, boğulmaktan son anda kurtarılan bir insan gibi, sömürüldüğü sürece, sorun yok. Hep geçmiş olsun hep geçmiş olsun. Allah bazı çakıl kafalara akıl fikir verene kadar. Böyle gider bu süreç. 1000 tane sandık gelir, 2000 tane kedi gider, pisi pisi veya tıpış tıpış.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA