Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eşi ile hamile sevgilisini görünce çılgına döndü
18 Haziran 2013 Salı 12:39

Eşi ile hamile sevgilisini görünce çılgına döndü

Aldatan kocasını ve sevgilisini tazminata mahkum ettirdi

BURSA’da, ayrı yaşadığı eşi 36 yaşındaki Vural A.’nın (36) bir zamanlar kendilerinin de evlendiği 5 yıldızlı otelde, gizlice sevgilisi Tuğba Ç. (31) ile düğün yaptığını ve kadının hamile olduğunu öğrenen Arzu A. (36), başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.

Çiftin boşanmasına karar veren mahkeme, sebze komisyoncusu Vural A.’yı 35 bin lira maddi ve manevi tazminat ödemeye mahkum etti. Uludağ Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Arzu A.’nın, Tuğba Ç. hakkında 7’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açtığı tazminat davası da sonuçlandı. Mahkeme, Tuğba Ç.’nin 5 bin lira tazminat ödemesine karar verdi.

Bursa’da 5 Mayıs 2003 tarihinde evlenen Arzu ile Vural A. çiftinin 1 yıl sonra erkek çocuklarıdünyaya geldi. Bir süre sonra eşiyle sorunlarla karşılaştıkları öne süren Vural A., 2009’da Bursa 2’nci Aile Mahkemesi’ne boşanma davası açtı. Aynı yılın ekim ayında ise mahkeme, Vural A.’nın açtığı boşanma davasının reddine karar verdi. Arzu A., oğlunu yanına alarak Vural A.’dan ayrı yaşamaya başladı.

Arzu A., bir süre sonra arkadaşından, ayrı yaşadığı kocasının Tuğba Ç. ile 7 Mayıs 2011tarihinde, kendi düğünlerinin de yapıldığı Kervansaray Termal Otel’de düğün yaptığını ve kadının hamile olduğunu duyunca inanamadı. Daha sonra düğünde çekilen fotoğrafları görünce çılgına dönen Arzu A., hemen Avukatı Müge Yıldız Yaşar’ı arayıp, Bursa 5’inci Aile Mahkemesi’ne Vural A.’ya boşanma davası açtı. Eşinin kendisi ve sevgilisi ile yaptığı düğün fotoğrafını dava dosyasına kanıt olarak koyan Arzu A., 100 bin TL’si maddi 150 bin TL’si manevi olmak üzere toplam 250 bin TL tazminat, aylık 1000 TL nafaka ve oğlunun velayetini istedi.

Arzu A., bu sırada, nikahlı olduğunu bildiği halde eşi Vural A. ile düğün yapan Tuğba Ç. hakkında da Bursa 7’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne 50 bin liralık manevi tazminat davası açtırdı.

"KOCAM TAM KUSURLUDUR"

5’inci Aile Mahkemesi karar aşamasına gelen yargılamayı tamamladı. Mahkeme, Vural A.’nın başka bir kadınla birlikte olmak suretiyle sadakat yükümlülüğüne aykırı davrandığı ve evlilik birliğinin temelinden sarsılmasında tam kusurlu olduğunu belirleyerek, çiftin boşanmasına karar verdi. Çocukları B.A.’nın velayetini de anne Arzu A.’ya verdi. Mahkeme, ayrıca Vural A.’nın çocukları B.A. lehine verilen 350 TL’nin iştirak nafakasının devamına karar verirken, Vural A.’yı, boşandığı eşi Arzu A.’ya da 10 bin lirası maddi, 25 bin lirası manevi olmak üzere toplam 35 bin lira tazminat ödemeye mahkum etti.

Verilen tazminat miktarını yetersiz bulan Arzu A., Avukatı Müge Yıldız Yaşar aracılığı ile bu kararı temyiz ederken; Arzu A.’nın, Tuğba Ç. alehine 7’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açtığı 50 bin liralık tazminat davası da sonuçlandı. Mahkeme, Tuğba Ç.’yi, Arzu A.’ya 5 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA