Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eşinizi seçmeden önce kendinizi tanıyın
06 Mayıs 2013 Pazartesi 21:32

Eşinizi seçmeden önce kendinizi tanıyın

Sorunların çözümü için önce kendinizi sorgulamalısınız. Eşinizi neden seçtiniz, onunla neden evlenmek istediniz?


İnsanlar hayatları boyunca birçok konuda seçim yapmak zorunda kalır ve bu seçimler onların hayatlarını belirler. En küçüğünden en önemlisine kadar birçok alanda seçimler yaparız. Kişi kendini tanıdığı oranda doğru tercihlerde bulunabileceği için, kendini tanımayan kişi yaptığı yanlış tercihlerin sonunda uğradığı hayal kırıklığı ya da başarısızlıkların sebeplerini de tam olarak anlayamaz.
Birçok insan yaşadığı sorunlarda kendi hatasının ne olduğuna bakmaksızın sürekli bir haklılık duygusu içinde yaşar, olumlu olayların kahramanı kendisi, olumsuzların kahramanı ise dış dünyadır.

HAYATIN DÖNÜM NOKTASI
Eş seçimi insan hayatının dönüm noktalarından biridir. Çünkü evlilik kararıyla eşlerden her biri o zamana kadar yaşadığı aile ortamından çıkıp bir başkasıyla yeni bir aile kurmaya adım atmış olur. Artık her ikisi de sadece kendilerine özgü yeni bir hayat tarzı belirlemek zorundadır ve bir hayat tarzı oluşturmak o kadar da kolay değildir. Çünkü her ikisi de birbirinden farklı anne babaların kurduğu ailelerden, farklı yaşam tarzlarından, farklı alışkanlıklardan gelmiştir. Bu farklılık çelişkiler getirebileceği gibi bazen mutluluk kaynağı bile olabilir.

BİR ADIM ATIN
Eğer evliliğinizde çeşitli problemler olduğunu düşünüyorsanız, bunun bir sonraki kuşağa taşınmasını engellemek için bir adım atın. Sorunların çözümü için önce kendinizi sorgulayın. Eşinizi neden seçtiğinizi, neden onunla evlenmek istediğinizi, evlenmeden önce eşinizi yeterince tanıyıp tanımadığınızı, evliliğinizin beklediğiniz gibi olup olmadığını düşünün. Bunları yaparken de elinizdeki anahtar 'kendiniz'' ve “kendinizi tanımanız'' olsun.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA