Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ev satarken dolandırıldı
27 Mart 2013 Çarşamba 11:07

Ev satarken dolandırıldı

Antalyalı vatandaş hem evinden oldu hem de kredi borcu yüzünden icralık...

ANTALYA'da evini satmak isteyen 46 yaşındaki Yüksel Arsalı Topyıldız, satış vekaletnamesi verdiği müteahhit E.Z.'nin kendisini dolandırdığı iddiasıyla davacı oldu. Evine karşılık müteahhitten aldığı evden asıl mülk sahibi tarafından çıkarılan, yine takas karşılığı verilen araç ise çalıntı çıkan Topyıldız, çektiği 21 bin liralık banka kredisi nedeniyle de icralık oldu.

Altınova Mahallesi'nde oturan Yüksel Arsalı Topyıldız, 2007 yılında fazla büyük olduğu gerekçesiyle evini 60 bin liraya satmak istedi. İddiaya göre, evine talip olan müteahhit E.Z.'ye satış için vekalet veren Topyıldız, karşılığında 44 bin lira değerinde bir ev ile 16 bin lira almak için anlaştı. Evi satılan Topyıldız, müteahhidin verdiği yeni evin tapusunu üzerine almayı beklerken, mülkün asıl sahibi tarafından mahkeme kararıyla evden çıkarıldı.

Bu gelişme üzerine Yüksel Arsalı Topyıldız, müteahhit E.Z.'den şikayetçi olup dava açtı. Topyıldız, adliyede kendisiyle aynı durumdaki 8 mağdurun daha şikayetçi olduğunu öğrendi. Yargılanan müteahhit E.Z., tutuklandı. 27 gün tutuklu kaldıktan sonra borcunu 6 ay içinde ödeyeceği taahhüdü üzerine tahliye edilen müteahhit E.Z., cezaevinden çıktıktan sonra Topyıldız'ı aradı. Kendisiyle anlaşmak isteyen E.Z. ile görüşen Topyıldız, müteahhidin gösterdiği 32 bin lira değerindeki cip ile 18 bin liralık senet aldı. Müteahhit tarafından bakım için tamirhaneye götürülen cipe ise çalıntı olduğu gerekçesiyle polis tarafından el konuldu.

KREDİYİ ÖDEYEMEDİ, İCRA GELDİ

Mahkeme masrafları, yerleşeceği eve yaptığı ve alacağı aracın bakımı için bankadan 21 bin lira kredi çeken Yüksel Arsalı Topyıldız, taksitlerini ödeyemeyince icralık oldu. Bu nedenle hakkında tutuklama kararı da çıkan Topyıldız, avukatının girişimiyle kararı kaldırttı.

Hem evinden olduğunu hem de kredi borcu nedeniyle haciz geldiğini belirten Topyıldız, "1 kilo zeytin alacak param yok. Bir börekçide çalışarak avukat masraflarını karşılamaya çalışıyorum" dedi. Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşma, müteahhit E.Z.'nin katılmaması nedeniyle 30 Mayıs'a ertelendi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA