Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
F harfiyle başlayan rüyalar
10 Mart 2013 Pazar 13:51

F harfiyle başlayan rüyalar

Memiş Hoca rüyalarınızı yorumluyor
Fabrika

Fabrika görmek, insan vücudu ile yorumlanır. Rüyasında bir fabrikada çalıştığını görmek, sağlıklı yaşayabilmek için çaba harcadığına; bir fabrika müdürü olduğunu görmek, ev halkının sağlığı ile ilgilendiğine; fabrikanın bekçisi olduğunu görmek, aile halkının geçimi için gayret sarfettiğine; fabrikadan çıkıp yolda yürüdüğünü görmek, evine bir konuk geleceğine yorumlanır. Fabrika bacası görmek, yeni bir işe gireceğine; rüyayı kadın görmüş ise bu rüyadan sonra iyi bir haber alacağına; yaşlı bir adam görmüş ise, gurbetteki bir yolcusunun geleceğine işarettir.
Falcı

Rüyada bir falcı olup başkalarının falına baktığını görmek, geleceğinizin aydınlık olduğuna; başka birinin sizin falınıza baktığını görmek, arkanızdan sizin çekiştirildiğinize; falcı ile bir yerde oturup yemek yediğinizi veya çay ve benzeri bir meşrubat içtiğinizi görmek, kızmetinizin açık olduğuna ve beklediğiniz bir maddi yardımı veya hakkınızı elde edeceğinize işarettir.
Fare

Rüyada fare görmek, içi de dışı da çirkin bir kadınla tabir olunur. Eğer görülen farenin rengi, fare renginde değilse, kadına değil, içi ve dışı çirkin bir erkeğe yorumlanır. Bir kapan ile fare tuttuğunu gören, hile ile bir kadını kandırıp onunla evlenir. Farelerin zararlı birşey yaptıklarını görmek, hem ömrünün hem malının eksileceğine yorumlanır. Rüyasında burnundan fare çıktığını görenin ahlahsız bir kızı olur. Bir rivayete göre, akrabasından bir kadın kötüyola düşer; boğazından bir fare çıkardığını görenin, ahlaksız bir çocuğu olur. Rüyada kuruğu kopmuş veya kesilmiş bir fare ahlaksız bir kadına işarettir. Fare düşmanla da yorumlanır.
Fındık

Fındık görmek mal ve nimettir. Çürümüş veya acı fındık içi gören, bir kimseden azar işitir. Rüyasında fındık içi yediğini ve bununda güzel ve tatlı olduğunu gören helal bir mal edinir. Fındık da, tatlı olmak şartıyla, daima helal mal ile yorumlanır.
Fırın

Rüyada fırın görmek mahalle ve ev halkına yorumlanır. Bir rivayete göre fırın evin kileri olarak da tabir edilir. Mahalle veya çarşı fırını görmek, mahalle halkı tarafından sevilip takdir edildiğine; onların kendisine ve ev halkına karşı gösterdikleri ilgiye delalet eder. Çarşı fırınından ekmek aldığını görmek, çocuklarının okullarında iyi bir şekilde okuyup yetişdiklerine alamettir. Bir fırın yaptırdığını görmek, mahalle halkı için, onların adına o yerde bir irfan ve sağlık ocağı açılması için çalıştığına; bir fırıncı ile konuşup sohbet ettiğini görmek, bir ilim adamı ile mahalle yararına bazı konuşmalar yaptığına; fırının yandığını veya kendisi tarafından yakıldığını görmek, o yerde mahalle halkı yararına bir yeşil alan veya çocuk bahçesi açılacağına; fırına odun taşıyıp istif ettiğini görmek, mahalle halkından bir iş için yardım göreceğine işarettir. Fırında hamur yoğurduğunu görmek, yaptığı bir işten dolayı büyük bir kazanç elde edeceğine; bu hamurdan ekmek pişirdiğini görmek, mahalle yararına hayırlı bir iş için para harcayacağına yorumlanır.
Fil

Rüyasında geceleyin bir file bindiğini gören evlenir. Gündüz bindiğini gören karısı ile ayrılır veya hizmetçisini kovar. Bir rivayete göre, her ne zaman olursa olsun file binmek iyiye işarettir. Bir fili yüklediğini gören büyük bir işe geçer. Bir filin ayağı ile başıa basarak, kendisini öldürdüğğünü gören bir musibete uğrar. İki başlı bir file binmiş olduğunu gören, çalıştığı işten çıkarak başka bir işe girer. Kimisine göre de rüyada fil görmek devlet büyüğü ile; file binmek mevki ile; derisi, eti, kemiği ve diğer parçaları mal ve menfaat ile ve nimet ile yorumlanır. Savaş sırasında bir file binmiş olduğunu gören, kuvvetli ve büyük bir düşmanını ortadan kaldırır. Filden düştüğünü gören bel ve musibete uğrar. Kimi zamanda rüyada gezmek için çıplak file bindiğini gören, bir kadınla evlenir. Bir filin bir mahalleden başka bir yere gittiğini görmek, o memlekette hükümetin değişeceğine işarettir. Bir filin kendisini ayağının altına aldığını görmek, hükümet reisinin rüya sahibine kötülük edeceğine yorumlanır. Kimi yorumculara göre de rüyada file bindiğini gören, doğruluktan ayrılmıştır. Bir rivayete göre file binmek, kötü ün yapmaktır. Bazende rüyada file binmek veya fil görmek kederdir. çünkü filin eti yenmediği gibi sütüde içilmez. Üzerinde davul ve zurna gibi şeyler olduğu halde bir filin kendisine doğru geldiğini ve ona bindiğini gören, rıfata ve büyük bir mevkie ulaşır. İki filin birbirleriyle kavga ettiklerini görmek, iki büyük devlet adamının birbirleriyle çatışmasına işarettir. Filin kendisi ile konuştuğunu görmek, büyük bir kişi ile konuşacağına işarettir. Bazende rüyada fil görmek 7 şekilde tabir olunur : Devlet başkanı, kuvvetli bir erkek, hasedci bir kişi, gaddar kişi, savaş düşmanlık, zulüm.
Fabrikatör

Rüyada fabrikatör görmek yeni mala, paraya ve yeni möblelere yorumlanır. Bu rüya kadınlar için elbise ve süs eşyasına; erkekler için yeni bir işe ve paraya; yaşlılar için istirahata; çocuklar için de güzel bir oyuncağa ışaretdir. Rüyada kendini bir fabrikanın sahibi olmuş görmek, size göre olumlu olan bir iş teklifi alacağınıza, fakat bu zor işin hakkından gelebilmek için şartları çok iyi hesap ederek ona göre anlaşma yapmanız gerekeceğine işarettir.
Fağfur

Rüyada fağfur görmek, sizden yardım istemeye gelecek birisi ile ilgileneceğinize, çok güzel sesli bir kimse ile evlilik yapacağınıza, veya onunla arkadaşlık kuracağınıza işaretdir.
Fahişe

Rüyada fahişe görmek şansla yorumlanır. Rüyada bir fahişe ile tanışıp konuştuğunuzu görmek, bir piyangodan para kazanacağınıza, veya büyük bir kısmete nail olacakınıza işaret eder. Fahişe ile bir eğlenceye gittiğinizi görmek beklediğiniz bir işin veya bir paranın elde edileceğine delildir.
Faiz

Rüyada faiz toruna yorumlanır, Rüyanızda bir bankadan paranızın faizini aldığınızı görmek, yaşlı iseniz bir torununuzun olacağına veya evinize geleceğine, genç iseniz, bir adamla tanışıp ondan maddi bir menfaat sağlayacağınıza, kadın iseniz bir kürk veya bir mücevher eatın veya hediye olarak alacağınıza işaret eder.
Fakih

Rüyada fakih görmek, bilgi, çalışma ve fen sahibi olmaya işaret eder. Bir rivayete göre de fakih görmek sağlık için baş vurulan yöntemlere de işarettir. Rüyada fakih gören kimse tövbe etmelidir.
Fakirlik

Rüyada fakirlik, dinde salâha ve halinde devama işaret eder. Kimisine göre ; Rüyasında fakir ve geçim darlığı çekmekle olduğunu görenin Cenâb-ı Hakka yakınlığı olur. Dünya hâli düzelir ve ev halkı bolluğa erişir. Rüyada fakir olduğunu gören, büyük rızka nail olur. Bir zenginin fakir olduğunu görmesi, malının artmasına; bir tüccann fakir olduğunu görmesi alış verişinin çoğalmasına işaret eder. Rüyada fakir olduğunu gören .zengin olur.Rüyada fakir olduğunu ve dilendiğini gören kimsenin eline , hiç beklemediği bir yerden mal geçer.Rüyasında bir yerde dilendiğini ve bir kişinin de avucuna bir altın koyduğunu görmek. Allah'ın (C.C)kendisine ikbal kapılarını açtığına ve yakında beklemediği bir yerden büyük bir nimete kavuşacağına işarettir.
Fal

Rüyada fal görmek, gelecekle yorumlanır. Rüyanızda birine fal açtığınızı veya onun size fal açtığını görmek, başvurduğunuz bir devlet dairesinden olumlu bir cevap alacağınıza; öğrenci iseniz notlarınızın iyi olduğuna, genç bir kız iseniz, evleneceğinize, orta yaslı iseniz emekliliğinizin yaklaştığına işaretdir. Kimisine göre ; rüyasında fal açtırıp falının iyi çıktığını görmek düşmanlarına zafere, maksadına ereceğine, işlerinin düzeleceğine; falı fena çıkarsa bu rüyanın aksiyle tabir olunur.
Falaka

Rüyada falaka görmek sevineceğinize yorumlanır. Rüyada bir ana okulunda olduğunuzu ve falakaya yatırıldığınızı görmek, yeni bir ayakkabı alacağınıza, veya ev halkından birine yeni bir ayakkabı veya çizme satın alacağınıza, falakaya yatırılan başkası ise, fena bir haber alacağınıza işaret eder.
Fanila

Rüyada fanila görmek sıkıntı ile yorumlanır. Rüyanızda çarşıdan bir fanila satın aldığınızı görmek, beklemediğiniz bir haber ile üzüleceğinize; bu fanilayı üzerinize giyindiğinizi görmek, alacağınız bir haber ile çok büyük bir sıkıntı içine gireceğinize; başkasına bir fanila giydirdiğinizi görmek, bu rüyanın aksiyle yorumlanır. Evde veya bir tezgahda bir fanila dokuduğunuzu görmek, iş ortaklarınız veya tanıdıklarınız hakkında bazı olumsuz işler düşündüğünüze işaret eder. Razı rivayetlere göre fanila, kârlı bir ticaretle de yorumlanır.
Faraş

Rüyada faraş görmek hayra yorumlanır. Rüyasında evde süprüntüleri bir faraşa alarak çöplüğe attığını görmek, günâhlarına tövbe edip dini ödevlerini yerine getirdiğine işaretdır. Bazılarına Köre, faraş görmek pervasızlıkla yorumlanır. Rüyada faraş görmek bugünlerde bütün hareketlerinizde sorumsuzca davrandığınıza, bundan dolayı gerek aile İçinde, gerek iş hayatınızda bir takım tatsız olayların meydana gelerek sizi huzursuz yaptığına, bütün bunların olmaması İçin daha ılımlı davranmanız icabettiğine işaretdir. Rüyasında faraş gören kimse dolaşık bir işle karşılaşır ve bu işten kurtulmak için sıkıntı çeker. Faraşı dolu olarak görmek, bu karışık işlerin süratle düzeleceğine, boş olduğunu görmek de aksine delildir.
Fare Deliği

Rüyada fare deliği, hakdan sapıp bâtıl yolda yüründüğüne işarettir.Fare deliğini ağızla kıyaslarlar. Bu sebeple bir fare deliğinden çıktığını görmek, kötü bir söz söyleyerek, kendisini sevenleri inciteceğine veya ev halkı arasında bir huzursuzluk doğuracağına işaret eder.
Fariğ Olmak

Fariğ olmak, yani bir şeyden vazgeçmek, vazgeçilen şeyin mahiyetine göre değişir; Rüyada çok zaman bırakılmış olan şeyin aksi tecelli eder. Bid'atlerden ve kötü huylardan birisini bıraktığını gören adam, bunlarla amel etmiyorsa, bu kötü huylara müptelâ olacak demektir ve rüyası kendine yapılmış bir ikazdır.
Fasıl

Rüyasında bir gurubun fasıl yaptığını görmek hayırlıdır. Rüyada fasıl dinlemek gönül ferahlığına işaret eder. Fasıl, kadınlar tarafından icra ediliyorsa, mutluluğa, erkekler tarafından icra ediliyorsa, kazanca ve berekete yorumlanır. Fasılda makamların da önemi vardır. Buna göre, hicaz faslı dîni bir yolculuğa; hicazkar faslı hüzüne; saba fasıl ibâdete; hüzzam faslı mateme; diğer fasıllar keder, kıskançlık, bolluk gibi çeşitli şeylere yorumlanır.
Fasulye

Rüyanızda fasulye görmek şansla yorumlanır. Rüyanızda kuru fasulye yediğinizi görmek, menfaatinize uygun bir haber alacağınıza; yeşil fasulye yediğinizi görmek büyük bir nimete veya kıymetli bir hediyeye kavuşacağınıza işaret eder. Bir bahçeden yeşil fasulye topladığınızı görmek şansınızın açıldığına, bir dükkandan kuru fasulye satın aldığınızı görmek bir arkadaşınızın sizi kıskandığına işaretdir. Barbunya fasulyesi talihinizin açıklığını, içi henüz dolgunlaşmamış yeşil fasulye ise ömrünüzün uzunluğunu gösterir.
Fatiha-i Şerife

Rüyada Fatiha-i Şerife'yi okuduğunu veya biri tarafından okunduğunu görenin işleri güç ise kolaylaşır. Rızkında genişlik, bolluk ve bereket olur. Rüya sahibi erkekse. bir kaç kadınla evlenir, Kadın ise çok çocuk doğurur. Duası kabul olunur, hasta veya sakat ise iyileşir;eğer ağır hasta ise ölüp acılarından kurtulur. Fatiha okumak, aşağıda isimleri zikredilen mübarek zatlara göre şu şekilde açıklanmıştır. Hazret-i Ebu Bekir'e (RA) göre: Dini, Cenâb-ı Hakk taralından muhafaza olunur. Hasta ve sakat ise sonu iyi değildir. Hazret-i Ömer'e (RA) göre; Allah Teâlâ hazretleri dûa ve ibâdetini kabul buyurur, korktuklarından emin olur. Kirmani 'ye göre; Allah (C.C) Hazretleri tarafından ibâdete muvaffak olur. Cafer-i Sadık'a (RA) göre; hacca gider, duası kabul edilir. Ibn-i Sirin'e göre: Cenâb-ı Hakk ona hayır kapılarını açar. Abdulgani Nablûsi'ye göre; duası hemen kabul olunur ve kendisi bol ve bereketli rızık sahibi ve uzun ömürlü olur. Ibn-i Kesir'e göre; duası en kısa zamanda kabul olunmakla beraber, ferah ve sevinç ve büyük fayda görür. Seyit Süleyman Hüsni'ye göre; güç olan işleri kolaylaşır, dünya ve âhiretde mutlu olur, bol ve bereketli nzka kavuşur.
Fatır Suresi

Bu sureyi rüyasında okuyan veya dinleyen, bütün zevk kapılarını yüzüne açılmış bulur. Allah (C.C) katında makbul olur. Düşmanlarına galip gelir. Keder, gam ve kasavet nedir bilmez.
Fatura

Rüyada fatura görmek, mal ve zenginlike yorumlanır. Rüyada bir mala karşılık bir faturanın bedelini ödediğinizi görmek, yeni bir mülkün sahibi olacağınıza veya yeni bir eve taşınacağınıza; başka birine bir fatura verdiğinizi görmek, kendi malınız olan bir evi veya bir arsayı başka bîrine sattığınıza işaret eder.
Fayans

Rüyada fayans gören, parlak bir işin sahibi olur ve çok para kazanır. Fayansı elle tutup muayene eden kimsenin her zorluğu kolaylığa dönüşür.
Faydalı Olmak

Rüyasında birine faydalı olduğunu gören kimse, o kimseye ister İstemez bir zarar verir. Eğer, rüyada faydalı olmaya kendi tâlib olmuşsa bu zararı bilerek, kendi tâlib olmamışsa bilmeyerek işler. Birisinin eşyalarını eline alıp taşıdığını gören, onun eşyasına ortak olur. Birisine eşya ve mal veren kimse, bu eşyayı istemeyerek vermişse malı çalınacak demektir.
Fayton

Rüyada fayton görmek yol ile yorumlanır. Bir faytonla bir yere gittiğini görmek, yeni bir işe gireceğine; eğer faytona koşulan atlar beyaz ise o işi başaracağına, al ise, yan yoldan döneceğine, siyah ise başaramayacağına işaret eder.
Fecaat

Rüyada bir kimsenin parçalanmış olduğunu görmek, dünya işlerinin dağılacağına, zarar bulacağına delildir. Etrafı yıkık, harab görmek iki türlü tefsir edilir: Rüyayı gören kimse hayır sahibi bir insansa, bulunduğu yere saadet ve refah gelecek demektir. Eğer böyle değilse, bir tabiat âfeti beklenebilir. Yangın alevi de böylece tefsir edilir. Fecaat rüyasının sonunda kan görülürse rüya bâtıl olur.
Fecir

Rüyada fecir yani sabahın ilk aydınlığını Sürmek sevinç ve ferahlığa İşarettir. Fecir zamanı bir boş alanda bulunup güneşin dogmasını beklediğinizi görmek, yakında bir kısmete nail olacağınıza; güneşin doğduğunu görmek büyük bir işe başlayacağınıza işaret eder.
Fecir Suresi

Rüyasında Fecir sûresini görüp okuyan veya dinleyen kimse, ibâdete devam eder. Hacca gider. Kendini bütün müslümanlara adar ve onlara duada bulunur. Ölümüne kadar sünnet-i seniyeden ayrılmaz. Yetimlere ve düşkünlere daima yardımda bulunur.
Felâk Suresi

Felâk sûresini rüyasında okuyan veya okunduğunu dinleyen kimseye sihir (büyü) yaparlarsa da bundan zarar görmez, illet ve hastalık yüzü nedir bilmez. Dünyanın şerrinden emîn olur.
Felç

Rüyada hafızasının felç olduğunu gören aklını kaybeder. Dilinin felce uğradığını gören, yalan, iftira ve ağır söz gibi şeylere muhatap olmakdan kurtulur. Kolunun veya elinin felç olduğunu görmek dünyada yardımdan yoksun kalacağına işaretdır. Kalbinin felce uğraması dini vazifelerini yapmadığına; bacaklarında felç görülmesi işlerinin bozulacağına; felç illetinden kurtulup iyileştiğini görmek, dünya ve âhırete işlerinde hayırlı basanlar elde edeceğine işaret eder.
Fellah

Rüyada fellah görmek kısmete yorumlanır. Rüyanızda evinize bir fellahı misafir ettiğinizi görmek, büyük bir nimete kavuşacağınıza; sizin bir fellahın evine misafir olarak gittiğinizi görmek, devletden bir büyük mevki alacağınıza veya bir büyük devlet adamından yardım göreceğinize işaret eder. Bir fellahla arkadaş olduğunuzu görmek, bir şirkete ortak olduğunuza delildir.
Fen

Rüyada bir fen adamı görmek, mesela bir mühendisle veya bir elektrikçi ile görüşmek, o kimsenin arkadaşları veya dostları için bir iyilik yapacağına; onlara bir yardımda bulunacağına işaret eder. Bir fen adamı ile birlikte bir fabrika veya bir atelyeyi gezdiğini görmek, yaptığı bir işle memleketine yardımcı olacağına işaretdir. Bir rivayete göre fen adamı veya fenne ait bir iş yerini görmek, yeni memleketler gezmek ve yeni şeyler görmeğe de işaret eder.
Fenalık

Rüyasında fenalık yaptığını görmek, bazan bir işaret olarak telâki edilir. Fenalık görmek iyilik görmek demektir. Eğer, fenalık yapan kimsenin yüzü gülüyorsa, gerçekten fenalık gelecek demektir.
Fener

Rüyada fener görmek aydınlık günlere yorumlanır. Elinizde bir fener olduğu halde gece bir yere gittiğinizi görmek, para kazanmak için yem bir iş aradığınıza işaret eder. Fener gündüz gibi aydınlık yapıyor ve etrafı tıpkı gündüz gibi aydınlatıyorsa, bol bir kazanca sahip olacağınıza; önünüzü ancak görebilecek kadar aydınlık veriyorsa, gireceğiniz bir işde ne kâr ve ne de zarar edeceğinize; yolda giderken feneriniz sönerse ve tam bir karanlık içinde kalırsanız zarar edeceğinize işaret eder. Başka birinin elindeki fenerle sizin yolunuzu aydınlattığını görmek, o adam aracılığı ile çok para kazanacağınıza işaretdir. Bazılarına göre: Rüyada fener gören ehil ise, büyük bir mevki sahibi olur,Halkdan biri ise bir çocuğu doğar. Fenerin sönmesi veya söndürülmesi .memur ise azline,halk için ise nimetinin eksilmesine delalet eder. Rüyada bir çok fenerler görmek, saygı ve itibarının ve şerefinin artmasına.bir rivayete göre dininin kuvvetine işaretdir. Bir şehirde bir çok fenerlerin yakılmış olduğunu ve şehrin donatılmış olduğunu görmek, o memleketde adaletin geçerli olduğuna, halkının bolluk ve bereket içinde geçimlerini sağlamakta olduklarına delildir.
Fener (Deniz Feneri)

Rüyada deniz feneri görmek yolculuğa yorumlanır. Rüyasında bir deniz fenerinde çalıştığını görmek, uzakdan gelecek olan bir yolcusunu beklediğine; bir deniz, fenerini uzakdan görerek ona doğru bir deniz vasıtasıyle yaklaştığını görmek, bir yolculuğa çıkacağına; bir deniz fenerinin birden bire söndüğünü görmek bir akrabasının veya ev halkından birinin aniden bir yolculuğa çıkması gerekdiğine, fakat çıkamadığına işaret eder.
Ferace Giymek

Rüyada ferace giydiğinizi görmek, bir yakınınızdan kıymetli bir hediye alacağınıza, bekar iseniz evlenme teklifiyle birlikte bu fırsatı elde edeceğinize, evli iseniz çocuklarınızdan sürpriz bir müjde işiteceğinize yorumlanır.
Ferahlık

Rüyada sevinip ferahladığını görmek müjde olarak yorumlanır. Rüyasında bir kıra çıkıp içinin rahatladığını ve ferahladığını duyarak gezindiğini görmek ahiretinin aydınlık olacağına, Cenâb-ı Hakkın (C.C) onu günahlarından arındırdığını işaret eder. Gönlündeki ferahlık biraz sonra hüzüne dönüştü ise, ibadetinde noksanlık olduğuna ve tövbe etmesi gerekdiğine işaretdir. Duyduğu ferahlık hayatındaki kötü bir durumun ortadan kalkması, mesela bir hastasının iyileşmesi veya gurbetteki bir yolcusunun geri gelmesi gibi ise, bu sevineceği bir haber alacağına işarettir. Bir kişinin ölüm haberini aldıktan sonra, onun yaşadığını öğrenerek sevinmiş ve gönlünde bîr ferahlık duymuş ise, dünyadaki zor işlerinden birisinin düzeleceğine veya bir hastası varsa iyileşeceğine, hükümetle bir işi varsa, halledileceğine işaret eder. Bazılarına göre: Rüyada ferah ve sevinç iyi degildir.Rüyasında kendisini ferahlı ve sevinçli gören kedere düşer, Kimisine göre bir kimse tarafından ferahlandınldıgını gören, o yüzden kederlenir. Bazende hayatta bulunan için ferah ve sevinç rüyası hüzün, ölü için müjde ve hayırdır. Bazı yorumculara göre, rüyada sevinmek Allah (c.c.) Hazretleri tarafindan ihsan edilmeğe işaret eder. Kimi zamanda sebep olmadan rüyada sevindiğini ve feraha ulaştığını görmek, rüya sahibi için hayırlı değildir.
Feribot

Rüyada feribota bindiğini görmek, bir anlaşma sonunda büyük miktarda bir borcun altına girdiğine, veya tehlikeli bir yolculuğa çıkacağına işarettir.
Ferman Almak

Rüyasında padişahdan veya bir devlet büyüğünden bir ferman aldığını gören kimse, büyük bir kimseden ve zengin bir iş adamından fayda görür.
Feryat Etmek (Bağırmak, Ağlamak)

Rüyasında feryat etmek sevinçle yorumlanır. Eğer korkup da feryat etmişse, bu uyanıkken yapmış olduğu bir kötülükten ileri gelmektedir. Birisinin kendisine bir fenalık yapacağından çekinerek imdat istemek için feryat etmişse, yaptığı bir kötülükten dolayı kanun uygulaması ile bir ceza göreceğine; eğer sevdiği bir kimsenin ölümü üzerine ağlayıp feryat etmişse, ev halkından kendisine karşı bir uyarıda bulunacaklarına ve eşiyle aralarının açılacağına işaret eder.
Fes

Rüyada fes giydiğini görmek, kedere ve üzüntüye, fesi başından çıkarmak ise, sıkıntı ve üzüntüden kurtulmaya işaret eder. Fes giymek Mısır, Cezayir gibi arap memleketlerinden birine yapılacak bir seyahatle de yorumlanır.
Fesleğen

Rüyada fesleğen görmek ve koklamak, neşeye, sevince ve mutluluğa yorumlanır. Eğer rüya sahibi erkek ise, çok yakında hayalindeki bir kadınla tanışacağına; rüya sahibi bir kadın ise, büyük bir mirasa konacağına; bekâr ise çok zengin bîr kimse ile evleneceğine; genç bir kimse ise, kalbinde taşıdığı bütün emellerinin çok yakında hakikat olacağına işaret eder. Rüyada rengi ve kokusu güzel olan yeşil fesleğen görmek, çocuğa; söküp koparmak ağlamak ve hüzüne işaret eder. Kimisine göre; fesleğen görmek, yedi şekilde tabir olunur Eş, hizmetçi, dost, evlat, iyi söz, ilim meclisi, iyi sanat. Bahçesinde veya evindeki saksıda fesleğen görmek, menfaat ve hayır ile yorumlanır. Bazende ; fesleğen sattığını görmek,mevsiminde ise iyi, mevsimsiz satmak ise fenadır. Vakitsiz fesleğen görmek güzel sözlü asil bir kimse ile arkadaşlığa işarettir. Rüyasında fesleğen söküp kopardığını gören, asil ve güzel konuşan arkadaşından ayrılır. Bazı yorumculara göre de; rüyasında taze ve güzel renkli ve güzel kokulu fesleğen görmek şerefe ve yükselmeye işaret eder. Fesleğeni soluk renkli ve sararmış görmek hastalığa işarettir. Kimisine göre ; Sultani cinsindan olan fesleğen görmek evlada .koparıp atmak hüzün ve gözyaşına delildir.
Fetih Suresi

Fetih sûresîni rüyasında görüp okuyan veya okuyanı dinleyen kimseye Cenâb-ı Hak (C.C) nusret verir. Hayır ve menfaat kapılarını açar. Günahlarını affeder. Duasını makbul kılar. Düşmanlarına karsı daima muzaffer eyler. Dünyası da, âhireti de hayır olur.
Feyezan

Rüyada su baskını (feyezan) görmek, veya bir nehrin taştığını seyretmek, işlerinde çok ihtiyatlı hareket etmesine ve daha temkinli davranması gerekdiğine, her hususta tasarrufa riayet etmesi lâzım geldiğine işaret eder.
Fıçı

Rüyada fıçı görmek bolluğa işaret eder. Rüyasında sırtında bir fici taşıdığını görmek büyük bir kısmete nail olacağına; boş bir fıçı taşıdığını görmek, ferahlığa işaretdir. Bazılarına göre; rüyada fiçı görmek, neye mahsus ise ona göre ta'bir olunur. Eğer fıçı bal için ise halkın ondan faydalandığına, yağ fiçısı ise hayır için para harcayan erkeğe; su fiçısı ise halkın istirahatım sağlayan bir kişiye; veya kötülük yapmaya yatkın bir adama işarettir. Bu fıçılardan birine sahip olduğunu gören bu vasıfda biri ile arkadaşlık eder.
Fındık Ve Fıstık Ağaçları

Fındık ağacı; çalgıyı, eğlenceyi ve içkiyi seven, sert çehreli ve şen huylu, hayinbaz bir kişiye, hali vakti yerinde fakat alıp vermeyi sevmez olduğu için halka göre itibarı az bir adama işaret eder. Fıstık ağacı ise, güzel yüzlü, güzel huylu, hoş ve zarif, cömert ve herkesle iyi geçinir ve şakayı sever bir kişi veya zengin ve hediye vermekden çekinmez biri ile ta'bir edilir.
Fırat Nehri

Rüyada Fırat nehrini görüp üzerinden geçmek, Allah (C.C) taralından bütün dileklerinin kabul edileceğine, bolluk ve refaha kavuşacağına, suyundan içmek, bol rızık ve geçime işaretdir.
Fırça

Rüyada fırça görmek hata ile yorumlanır. Rüyasında elbisesinin biri tarafından fırçalandığını görmek, yaptığı işden dolayı kendisinin tenkid edildiğine; kendisinin başka birinin elbisesini fırçaladığını görmek, başkasının yaptırdığı birisin dilediği gibi yapılmadığına işaret eder,
Fıralamak

Rüyada elbiselerinizden birini fırçaladığınızı görmek, yapmakta olduğunuz işinizde çok başarılı olduğunuza, bunun karşılığını ise çok yakında elde edeceğinize işarettir.
Fırıldak

Rüyada fırıldak görmek iyi değildir. Hastalıkla ve can sıkıntısı ile ta'bir olunur. Rüyada nrüdak görmek yalancılığa işaret eder. Rüyasında elinde bir fırıldakla oynadığını görmek, yapacağı bir iş için ortaklan tarafından aldatılacağını fırıldağın kırılıp elinden düştüğünü görmek, iş hususunda kendisine yapılan yalan olduğuna işaretehr. Bir rivayete göre de fırıldak hastalıkla ta'bir olunur. Evinin penceresine bir fırıldak takan kimsenin evinde bir hastalık çıkar veya yakın bir akrabası salgın bir hastalığa yakalanır.
Fırıncı

Rüyada fırıncı görmek mahalle muhtarı gibi halkın işlerine bakan biri olarak yorumlanır. Rüyada bir fırına ile konuştuğunu görmek mahalle için hayırlı bir yer yapmak isteğine işaretdir. Fırına ile kavga ettiğini görmek, o yerde aleyhinde bazı dedikodulann yapıldığına işaret eder.
Fırancala Yemek

Rüyanızda fırancala yediğinizi görmeniz, işlerinizin yolunda olduğuna, maddi imkânlarınızın da gittikçe gelişmekte olduğuna işaret eder.
Fırtına

Rüyada bulunduğu yerde bir firtına koptuğunu görmek, işinde veya evinde bir tatsızlık çıkacağına, fırtınadan zarar görmek, bu tartışmanız çok kötü sonuçlanacağına; fırtınadan evinin çatısının uçtuğunu görmek, ev halkmdan birisinin üzüntüsü ile yorumlanır.
Fıskıye

Rüyada fıskiye görmek, günâh işlemekden kaçınmaya işaret eder. Bir havuzun fıskiyesini görmek, o yerde hayır vo bereket olduğuna işaretdir. Fıskiyeden ıslandığını görmek, yaptığı hayırla bir çok kimsenin dualarını aldığına delildir. Fıskiye bazan da bir kadınla tabir edilir. Rüyasında bir evin bahçesinde bulunan fıskiyelerden üzerine ve çiçeklere sular serpildiğini görmek, çocuklarının iyi bir okulda tahsil yaptıklarına ve onlar ile övünebileceğine işarettir.
Fıstık

Rüyada fiştik içi görmek Kimisine göre mal ve nimete işareteder. Rüyasında fıstık içi aldığım veya kendisine birinin verdiğini ve kendisinin de alıp yediğini görmek, yediği kadar eline mal ve nimet geçeceğine delâlet eder. Fıstık içini veya ağacını veya kabuklu fıstığı rüyada görmek, bütün ta'bircilerin yorumuna göre helal mala ve nimete işaret eder.
Fıtık Olmak

Rüyada fitık olduğunuzdan dolayı ameliyat olduğunuzu görmeniz, ev ve iş yerinizde rahatınızın bozulacağına; ruhi bir depresyon içine gireceğinize; işlerinizle yakından ilgilenemediğiniz için iş hayatınızda bütün düzeninizin bozulacağına işaret eder.
Fıtır Sadakası

Rüyada fitır sadakası verdiğini veya aldığını görmek, borcu varsa kurtulacağına, hasta ise şifa bulacağına delildir.
Fidan

Rüyada fidan görmek, yeni doğan bir çocuğa işa-retdir. Bahçesine bir fidan diktiğini görmok, evli ise çocuğu olacağına, bekar ise ev'loneceğine işarettir. Saksıya dikilen Gdan nişan İsınacağına işarettir.
Fidye

Rüyada fidye vermek, elinden çok miktarda-para çıkacağına işaretdir. Fidye vermesi için bir mektup aldığım görmek, kendisinin bağlı olduğu bir devlet makamından şiddetli bir ceza göreceğine; kendisinin birisinden fidye istemesi, hükûmetde veya mahkemede olan bir işinin iyi şekilde neticeleneceğine delalet eder.
Fildişi

Rüyada fildişi görmek hayra ve bolluğa işaretdir. Rüyasında fildişi bir biblo gören, teşebbüs ettiği bir işten çok para kazanır. Kendisini fildişini yontarak bir biblo yapmaya çalıştığını görmek, para kazanmak için bir işe başladığına; fıldişinin çok güzel bir biblo olduğunu görmek, o işten çok para kazanacağına; bir ormanda fildişi aradığını görmek, ticaret için bir yere gideceğine veya bir memuriyet almak için başvuracağına: ormanda aradığı fildişini bulduğunu görmek, arzularına kavuşacağına işaret eder.
Fil Suresi

Rüyasında Fil sûresini okuyan veya dinleyen kişi, zalimlerle çarpışanlara yardımcı olur. Düşmanlarına üstün gelir, muradı hâsıl olur. Düşman şerrinden kurtulur. Yaşadığı müddetçe korkudan emîn olur.
Filama

Rüyada fılama görmek, çok çeşitli ve ayrı miletden bir toplulukla karşılaşarak onlarla anlaşacağına işarettir. Bi rişaret için bir yere filama dikmek, bir patent için hükümete başvurduğuna işaret eder. Askeri bir filama görmek ise, yabancı bir memleketle bir iş anlaşması yapmak için yolculuğa çıkacağına delildir.
File

Rüyada file görmek nimete işarettir. Elinde boş bir file ile pazarda dolaştığını görmek, kısmet aradığına; filesi dolu olarak evine döndüğünü görmek, evine hiç beklemediği bir yerden bir çok mal ve eşya geleceğine; yolda boş bir file bolup aldığını görmek, birisinden bir iş hususunda vaat aldığına, dolu bir file bulduğunu görmek, kendisine büyük bir iş hususunda teklif yapıldığına işaret eder.
Filika

Rüyada filika görmek yolculuğa yorumlanır. Rüyasında bir filika içinde denizin ortasında bulunduğunu görmek, çıkacağı bir yoculukda bazı tehlikelerle karşılaşacağına; filikanın bir fırtınaya yakalandığım görmek, tehlikenin büyüklüğüne; filikanın bir gemiye yanaştığını görmek, tehlikesiz bir yolculukdan sonra evine döneceğine işaret eder.
Filim

Rüyada filim görmek yaşamakla yorumlanır. Rüyasında bir sinemada bir filim seyretmekte olduğunu görmek, hiç beklemediği bir sürpriz ile karşılaşacağına; seyrettiği filimde kendisinin de rol aldığım görmek, ev halkı ile bir hususta tartışacağına; sinemanın birden bire aydınlandığını ve perdenin yandığını görmek, yakın bir tanıdığının ani bir kaza geçireceğine işaret eder. Bir sinema kapısındaki resim ve afişlere baktığını görmek, yapmak istediği bir iş için tereddüt geçirdiğine; sinemaya bilet alarak girdiğini görmek, yeni başladığı veya başlayacağı bir işi başaracağına işaret eder.
Filo

Rüyada filo görmek arkadaşla ta"bir olunur. Kendisini bir gemide ve arkasından filo halinde başka gemilerin takip ettiğini görmek, bir dairede âmir veya bir şirkete idare başkanı; esnaf bir dernekde idareci, halkdan biri ise mahalle muhtarı gibi bir mevkiye çıkacağına; rüyayı gören bir kadın ise ve bckarşa evleneceğine; evli ise çocuğu dünyaya geleceğine işaret eder. Bir rivayete göre filo görmek bir çok arkadaşlarla bir turistik geziye çıkmakla yorumlanır.
Fincan

Rüyada fincan görmek ümide yorumlanır. Güzel bir fincanla kahve içtiğini görmek, evine beklemediği bir misafirin geleceğine; cezveden fincana kahve koyduğunu görmek, kendisinin bir yere misafirliğe gideceğine; fincanın birden bire elinden düşüp kırıldığını görmek, beklenmeyen yerden bir haber alacağına; bir fincan kahvenin tamamiylc üzerine döküldüğünü görmek, bol bir yağmurun geleceğine ve berekete işaret eder.
Fino

Rüyada fino görmek sadakat ile tabir olunur. Rüyasında kucağında bir fino olduğu halde yolda yürüdüğünü görmek, ev halkının ve akrabalarının kendisine sadık olduklarına işaret eder.
Firar Etmek

Rüyada bir askeri birlikden, yatılı bir okuldan veya tutuklu bulundurunuz hapishaneden firar ederken görmek, sizi çok yakın bir tehlikenin beklemekte olduğu için daha ihtiyatlı davranmanız icabettiğine işaret sayılır
Firavun

Firavun görmek din düşmanlığı ile yorumlanır. Rüyada firavun görmek, eğer firavunla konuşup anlaşıyorsa, dininin zayıflığına; onunla kavgalı bir şekilde konuşuyorsa, dininin kuvvetine işaret eder. Kendisinin bir firavun olduğunu görmesi, günahkârlığına ve tövbe etmesi gerekdigine yorumlanır.
Firkete

Rüyada firkete görmek, gönül ferahlığı ile yorumlanır. Rüyasında başında* firkete olduğunu görmek erkekse kedere ve sıkıntıya; kadınsa, feraha ve sevince işaretdir. Başka birisinin başına bir kurdela ile birlikte bir firkete taktığım görmek, o kişi yüzünden bir sevince kavuşacağına veya ondan bir iyüik göreceğine; o kişinin kendi başına aynı şeyi taktdiğını görmek, kötü bir şeyle karşılaşacağına veya kötü bir söz işiteceğine işaret eder.
Firuze

Firuze görmek yardımla tabir olunur. Rüyasın-da parmağına firuze taşlı bir yüzük taktığını görmek, takan erkek ise. eşinden bir yardım göreceğine ve menfaat bulacağına; kadın ise, kocasının kendisine güzel bir hediye alacağına işarettir. Firuze taşı aynı zamanda sağlıkla da yorumlanır. Birisine firuze taşlı bir mücevher, bilezik, yüzük ve benzeri bir şey hediye eden verdiği kimseyi kıskandığına; eğer böyle bir hediyeyi kendisi başka birinden almış ise kendisinin kıskanıldığma delalet eder. Parmağında bir firuze yüzük bulunduğunu, fakat bunu kimden ve nereden aldığım bilemeyen kimseye nazar değmez. Gençler için bu mavi taşı rüyada görmek, çok hayırhdır.Bir genç kızın firuze taşından yapılmış bir hediyeyi, yüzük, bilezik kolye gibi kıymetli bir şeyi sevdiği bir insandan alıp taktığını görmesi, onun yakında evlenerek mutlu bir hayat geçireceğine delildir. Evli bir kadının firuze tasından yapılmış bir hediye alması veya onu üzerinde taşıması, eşinin kendisini çok sevdiğine ve ona sadık olduğuna işaret eder. Bazılarına göre; rüyada firuze görmek, zafer, kuvvet ve hacet ile tabir olunur. Egcr taş çok ise, çok mal edinileceğine veya büyük bir işe veya memuriyete gireceğine işarettir. Bir firuze taşı aldığını ve bunu yüzük parmağına taktığını gören, düşmanına üstün gelir, muradına erer. Birinin kendisine bir firuze verdiğini güren, o kişi tarafından mal sahibi olur ve menfaat görür. Bir firuze taşını kaybettiğini gören, malım elinden çıkarır veya çaldırır, liüyük bir adamın bir firuze taşı verdiğini görmesi memuriyete işaret eder. Rüyasında firuze taşı saUn aldığım görmek, işinden ayrılmış ise, tekrar o işe başlayacağına; tüccar ise, fazla kazanca; fakir ise, geniş rızka; zengin ise itibarının daha da artacağına işaret eder.
Fistan

Rüyada yeni bir fistan diktirip veya satın alıp Üzerinize giydiğinizi görmek, evinizden size ait kıymetli bîr eşyanızın çalınacağına işaretdi
Fişenk

Rüyada fişenk görmek müjdeli bir habere yorumlanır. Bir fişengin patladığını ve sesinin duyulduğunu görmek, yakında bir eğlenceye çağırılacağınıza ve orada eğleneceğinize işaretidir.
Fişenklik

Fişenklik görmek asaletle ta'bir olunur. Rüyada fişenklik görmek, itibar vo şeref sahibi olmaya işaretdir.
Fitil

Rüyada fitil görmek idareci bir kişiye yorumlanır. Fitil eğer bir lamba içinde ise ve yanıyorsa, bulunduğu yerde kendisinden üstün olan birinin kendi hakkında iyi şeyler düşünmediğine ; bir fitili eline alıp yakmak isliyor, fakat fitil y anmıyor ta, düşmanları olduğuna fakat kendi&ine bir şey yapamayacaklarına işarettir. Bir fitili elinde tutuşturmak, etrafına zarar verecek bir harcketde bulunacağına; fitili tutuşturdukdan sonra söndürüp elinden attığını görmek, yapacağı bir içten dolayı kimseye bir zarar gelmeyeceğine işarettir.
Fitne

Rüyada fitne görmek hayırü değildir. Fitne, kötü ve hayırsız bir evlada veya hayırsız bir komşuya işaret eder. Rüyasında bir kişinin durdurup birisini gammazladığın; görmek, gammazlayan adamın bir iftirasına uğrayacağına; eğer onu tanımıyorsa, çok itimat ettiği bir akrabasından bir fenalık göreceğine işarettir.
Flört Etmek

Rüyada bir gençle ilişki kurmak için onunla flört ettiğinizi görmek, sevgiliniz veya eşinizle aranızın açılacağına yorumlanır.
Fok Balığı

Rüyada fokbalıgı görmek, çok zorlu bir düşmanınızla karşı karşıya geleceğinize, iş hayatınızın büyük bir tehlike geçirmesi ihtimali bulunduğuna; fok balığı yemek hükûmetde olan bir işinizin müsbet bir şekilde sonuçlanacağına yorumlanır.
Folluk

Rüyanızda bir folluktan yumurta topladığınızı görmek, bir dedikoduya adınızın karışacağına, bu yüzden başınıza bir çok dert açılacağına ve ruhi bir buhran geçirerek etrafınızdaki bir çok arkadaş ve dostlarınızı kıracağınıza yorulanır
Forma

Rüyada forma görmek mücadele ile yorumlanır. Rüyasında üzerinde bir forma olduğunu görmek, işlerinde gayret göstererek rakiplerinden üstün olacağına, formayı üzerinden çıkarmak, rekabet hususunda fırsatı başkalarına bıraktığına, forma ile yatağa girip yattığınızı görmek, başardığı işten memnuniyetine işaretdir.
Fosfor

Rüyada fosfor veya fosforlanmış bir eşya görmek, geleceğe ait oları plan ve programlarınızı bir gün hakikatleş-tireceğinize ve sizi çekemeyen insanlara bunu isbat edeceğinize işarettir. Fosfor görmek bir rivayete göre geleceğinizin çok aydınlık olduğuna ve sizi bol para ve kısmetlerin beklediğine işarettir.
Fotoğraf

Rüyada fotoğraf görmek çağrıdır. Rüyasında kendi fotoğrafını elinde görenin eceli yaklaşmıştır. Elinde ev halkından veya tanıdığı birisinin fotoğrafı varsa, o kişinin eceli yakındır. Kendisini bir fotoğrafhanede veya başka bir yerde fotoğraf çektiğini görmesi, hastalığa, kendi fotoğrafını çektirmesi ise tehlikeli bir yolculuğa çıkacağına yorumlanır.
Frak

Rüyada frak elbise görmek büyüklükle ta'bir olunur. Rüyada bir frak elbise giyindiğini görmek, bulunduğu işte yükseleceğine, kadın ise aile içinde saygı göreceğine, frak elbise ile bir törene katıldığım görmek, büyük bir devlet işinden kârlı bir haber alacağına, frak giyinmiş birini evine misafir ettiğini görmek, bir devlet büyüğü ile yakınlığa işaret eder.
Frak elbise

Rüyada frak elbise giymek, her hususta arkadaşlarınızdan üstün bir durumda bulunduğunuza ve etrafi-midi sizi çok kıskanan kimselerin bulunduğuna, ününüzün her-gün biraz daha etrafa yayılarak, tanındığınıza işarettir.
Frenk

Rüyasında frenk olduğunu gören bid'ate sapar ve doğru yoldan çıkar. Tuğyan ve isyanını arttırır. Frenk iken tekrar dinine döndüğünü gören bidatten kurtulur, kötü huylarını bırakır ve hayırla sevab işlemeye başlar.
Frenk Üzümü

Rüyada frenk üzümü görmek, beyaz üzüm gibi tabir olunur. Ancak frenk üzümünün tadında bir dereceye kadar ekşilik olduğu için delâlet ettiği mal haramdır. Rüyasında frenk üzümü yediğini topladığım veya sıkıp suyunu içliğini görenin eline haram mal geçer ve bundan faydalanır.
Fuar

Rüyanızda bir fuarı gezmekte olduğunuzu görmek, talihinizin artık tamamiyle açıldığına, bundan sonra işlerinizde dev adımlarla ilerleyerek bol kazançlar elde edeceğinize işaret eder. Fuarda bir eşya satın aldığuıızı görmek, çok iyi bir mevkie yükseleceğinize ibarettir.
Fulya

Rüyada fulya çiçeği görmek ve koklamak, gelecek günlerinizin çok mutlu geçeceğine ve sizi candan seven insanların bulunduğuna işarettir.
Furkan Suresi

Rüyasında Furkân sûresini okuduğunu veya dinlediğini gören kimse, hak ile bâtıl arasındaki farkı anlayarak, hayır ve hasenat yoluna gider. Kendi m günahlardan ve fenalıklardan sakınır kişi başım secdeden kaldırmaz ve günah işlemekden korkar.
Fussilet Suresi

Rüyasında Fussilet sûresini tamamen veya kısmen okuyan veya okunduğunu görüp işiten kimse, ibadetiyle Allah (C.C) Hazreüeri'ne yakın olur. Gizli ve aşikâr güzel şeyler yapar. Halkı doğru yola davet eder. Çok sevap işler. Dünyada kalıcı eserler bırakır.
Futbol Oynamak

Rüyanızda bir stadyumda futbol oynadığınızı veya maçı seyretmekte olduğunuzu görmeniz, tammadiğiniz bazı iş adamları ile dost olarak aranızda ticari bir cinim manın meydana geleceğine işaret eder. Bazılarına göre; rüyada futbol oynadığınızı görmek, ver» futbol maçında olduğunuzu görmek, çok zor bir sınava gireceğimze veya iş hayatınızda çetin rakiplerinizle mücadele etmek zorunda kalacağınıza; iş ortaklarınızla aranızda aşılmaz fikir ayrılıkları bulunduğuna ve bunları nasıl çözebileceğiniz hususunda üzüntülü günler geçirerek, düşüncelerinizi hep bu işe bağladığınıza işarettir.
Fülüt

Rüyada fülüt görmek uyandır çaldığım görmek, yaptdığı işlerde hile yaptığına veya adamlarına: halkı aldatttıklarma; başkası tarafından fülüt çalındığını görmek, adamlarının hırsızlığa teşvik edildiğine; eğer rüyayı görer. kadın ise, hizmetçilerinin veya ev halkından birinin kendisinden gizli olarak evden bir şeyler çaldığına işarettir.
Füze

Rüyada füze görmek ibadete işaret eder. Bir füze ile gökyüzüne yükseldiğini görmek, din yolunda yürüyüp Allah n (C.C) rızasını tahsil ettiğine, füzede bulunduğu sırada gök;. boşluğuna düştüğünü görmek günah işlediği için tövbe etmesi gerektiğine işaret eder,
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA