Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

Federasyon futbolu ileri taşıdı, hakemler geride kaldı

31 Ocak 2015 Cumartesi 12:01

Futbol  Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, futbolu ileriye taşıdı. İleriye derken, dünya sıralamasında anlamında değil, lojistik anlamda kullandık. Futbol Federasyonu İstinye’deki binasından 33 kilometre uzağa, Riva’ya taşındı. Şaka bir yana, Futbol Federasyonu 2013 yılında temel atımına gittiğimiz tesisleri olağanüstü bir çaba göstererek bitirdi. Alkışlarımızı, 450 günde böyle bir tesisi bitiren yönetime gönderiyoruz. Hakemler geride kaldı derken, Merkez Hakem Komitesi Başkanı Yusuf Namoğlu’nun hala eski binada kalmasını kastettik. Yoksa, Namoğlu geldikten sonra olaylara yaptığı doğru müdahalelerle kamuoyunun beğenisini kazandı.

 

Kayak  turizmi

Okullarda  yarı yıl tatilinin gelmesiyle birlikte, Uludağ, Erzurum, Kayseri gibi kayak sporlarının yapıldığı yerlerde neredeyse yer bulmak imkansız duruma geldi. Uludağ özellike Arap turistlerin ilgi odağı durumunda. Buralarda ülkenin daha çok para kazanması Turizm Bakanlığı kadar Milli Eğitim Bakanlığı’nın da elinde. Yarı yıl tatili, pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi ülke içindeki değişik bölgelere ayrı tarihlerde uygulansa kayak merkezlerindeki turizmin 15 gün yerine 30 güne yayılması mümkün. Ülkemiz, kayak sporunun yaygınlaştırılması için coğrafya olarak çok şanslı. Tek eksiğimiz, Uludağ dışındaki yerlere yatırım yapacak yatırımcılar. Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, değişik dinamikleri bir araya getirip hareket ettirebilecek biri. Bu konuda girişimlerde bulunması en büyük beklentimiz.

 

Tekere çomak sokmak

Galatasaray’da mali kriz futbol ve basketboldan sonra tekerlekli sandalye takımına da sıçradı. Galatasaray’ı başarıdan başarıya koşturan, yüreği büyük tekerlekli sandalye takımına çomak sokmaya kimsenin hakkı yok gibi düşünüyoruz. Kulübü bugünlere elbette Duygun Yarsuvat yönetimi getirmedi. Geçmişten gelen borçlar kar tanesi gibi büyüye büyüye geldi, ama yönetimler sorunlara çözüm bulmak zorunda. Yoksa telefonlara çıkmamak olayları yok saymak mümkün değil. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın kulüpleri, dernekler kanunu ile yönetilmekten bir an önce kurtarması en büyük  temennimiz. Halen yürürlükte olan yasaya göre, kulüp başkanlarımızın bir sonra seçilecek yönetimlerin de gelirlerine el koyarak har vurup harman savurmaları, gemiyi hep birlikte batağa götürüyor.

 

Temiz pota mı, temiz doğa mı

Ataşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) ve Ülker Sports Arena, çevre bilincini basketbol sevgisi ile pekiştirmek amacıyla “Yeşil pota, temiz doğa” diye kampanya başlatmış. Proje kapmasında Ataşehir’deki okullarda toplanan kağıtlar ile 1283 ağacın kesilmesi önlenmiş. Proje süper de bir de “Temiz pota” diye birileri kampanya yapsa. Malum geçen sezonun final maçı karşılıklı yaşanan gerilimden ötürü oynanmadı ya. Serzenişimiz, BEKO Basketbol Ligi’nin geçen yıl ki finaline. Yoksa bu sene LİG TV’den izlediğimiz kadarıyla potamız da temiz.

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA