Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fenerbahçe kümeye...
11 Haziran 2013 Salı 13:41

'Fenerbahçe kümeye...'

Trabzon'dan yayın yapan yerel gazeteler, UEFA'nın Fenerbahçe'yi disiplin kuruluna sevk etmesine geniş yer ayırdı.

Gazeteler, UEFA'nın 2010-2011 Şampiyonluk kupasını Trabzonspor'a vereceğini iddia etti.

"TFF'YE UEFA TOKADI"

UEFA'nın Fenerbahçe'yi Disiplin Kurulu'na sevk etmesi, Trabzon'da geniş yankı uyandırdı. Bordo – mavili taraftarlar sosyal medyada kararın sevincini yaşarken, yönetim ise sağduyulu yaklaştı. Trabzon'dan yayın yapan yerel gazetelerde, kararı sevinçle karşıladı, 2010-2011 sezonu Şampiyonluk Kupası'nın bordo – mavili kulübe geri verileceğini iddia etti. Kuzey Ekspres Gazetesi, "TFF'ye UEFA tokadı!" başlığının yanı sıra, "Şimdi gecikmiş adaleti sağlamak ve Trabzonspor'un hak ettiği kupanın gerçek sahibine verilme zamanıdır" manşetlerini kullandı.

"ŞAMPİYONLUK TURU YAKIN"

İlkhaber Gazetesi, "Fenerbahçe kümeye kupa Trabzonspor'a", "Fenerbahçe şike yaptığını KAP'a bildirdi" ve "Fenerbahçe'nin ceza almasına, kupanın Trabzonspor'a verilmesine kesin gözüyle bakılıyor" manşetlerini attı. Taka Gazetesi de, "Şampiyonluk turu yakın" ve "UEFA'yı bağıra-çağıra uyandırdık" manşetleriyle kararı okuyucularına aktardı. Karadeniz Gaezetesi de, "Artık kaçacak yeriniz yok" ve "Yıldırım ve ekibi şimdi yandı" başlıklarını attı.

"NE BAŞBAKANIN TAVRI, NE TFF'NİN KARARI. HİÇBİRİ ŞİKEYİ ÖRTEMEDİ"

Karadeniz'de Sonnokta gazetesi, "Ve UEFA şikecilerin tepesine bindi", "TFF vereceksin kupayı!", "Çalınan kupanın gerçek şampiyona verilmesine artık sayılı günler kaldı" ve "Türk yargısını hiçe sayan TFF bakalım şimdi ne yapacak?" başlıklarını kullandı. Günebakış Gazetesi de, haberi manşetten duyurdu. Gazete, "Ne Başbakanın tavrı, ne TFF'nin kararı, Hiçbiri şikeyi örtemedi" ve "Yaşasın küresel adalet" başlıklarıyla, şampiyonluk kupasının Trabzonspor'a geri verilmesini talep etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA