Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

Fenerbahçe Rusların Galatasaray Yunanlıların olsa ne olur?

14 Kasım 2014 Cuma 10:28

Bizdeki kulüplerin sağlıksız ekonomik yapısı borçları öteleye öteleye bugünlere geldi. Devlete olan borçlara sıklıkla Maliye Bakanlığınc(A) getirilen aflar kulüp yönetimlerinin hep ömrünü uzattı. Ancak ne var iki UEFA kriterleri falan derken kısa bir süre sonra kulüpleri mevcut Dernekler Yasasıyla yönetmenin mümkün olmadığı iyice ortaya çıkacak. Ve Türk kulüplerini esas bekleyen tehlike o zaman başlayacak. İngiltere Premimer Ligindeki 20 Kulüpten hissesi İngiliz vatandaşlarında olan  sadece  7 kulüp var:Burnley, Crystal Palace , Everton, New Castle ,Stoke City, Tottenham ve West Bromwich Albion .Beğensek de beğenmesek de Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın “Fenerbahçe’ye 1 milyon üye “kampanyası aslında her kulübün bulması gereken pazarlama formüllerinden.Burada bir Galatasaray’ın hisselerinin  zengin Yunanlıların,Fenerbahçe’nin hisselerinin zengin  Rusların,Beşiktaş’ın hisselerinin zengin Yunanlıların elinde olduğunu düşünmek bile tuhaf geliyor.Bu açıdan kulüplerin bir şirketmişçesine yöneltilmeye başlamasında geç bile kalındığını düşünüyoruz.Bu arada söz İngiltere’den açılmışken İngiltere Preimer Ligi’nde 2009 yılından bu yana savaşta ölen askerlerin anısına İngiliz askerlerine ücetsiz maç bileti veriliyor.Geçen haftasonu da tüm kulüplerin maçlarında toplam 5000 askere maç bileti verildi. LİG TV’nin Londra temsilcisi Rıdvan Ertuğ’dan öğrendiğimize göre Premier Lig CEO'su Richard Scudamore  1914 ‘de  Noel Mütareke sırasında her iki tarafın askerler tarafından siperlerden çıkarak futbol maçı yaptıklarını hatırlatarak  ‘Ulusumuzun ve futbol tarihimizin  önemli bir parçası “ ifadesini kullandı.Bizde de Futbol Federasyonu ve Türk Silahlı Kuvvetleri ortak bir proje geliştirerek böyle bir adım atabilir.

FUTBOLU GÖRME ENGELLİLER YÖNETSE!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında devlet büyüklerimizin makamları temsili olarak küçüklere bırakılır ya bize de o çağrıştırdı.Hani bizim futbolumuzu da bir günlüğüne bile olsa görme engelliler yönetse diye düşündük. Niye derseniz futbolumuz belki henüz o kadar kötü değil ama Turkcell’in sayesinde Görme engelliler futbolda o kadar iyi ki. Bilmeyenlere anlatalım ülkemizde Turkcell  Sesi Görenler Lig adı altında bir ligi oynanıyor.  

2012 Londra Olimpiyat’ınada ilk kez katılma başarısı gösteren Gİörme Engelli Milli Takımımız 2013’de Almanya’yı 1-0 yerek B! Futbol Avrupa üçüncüsü olmuştu.Şimdi Görme Engelli Milli Takımımız Dünya Şampiyonası için Japonya’ya gidiyor. İlk maçlarını Brezilya ikinci maçlarını Çin ile yapacak olan Göme Engellilere başarı dileyip alkışlarımızı Turkcell’e gönderiyoruz,Ve kör topal da olsa ilerleme gösteren futbolumuzun daha iyiye yükselmesini temenni ediyoruz.

BULGARİSTAN'DAN NİYE CİMNASTİKÇİ GELİRDİ?

 GÜNEŞ Gazetesi’nin 80’li yıllarda kurucusu Ahmet Kozanoğlu ve Ömer Çavuşoğlu’ydu. Ahmet Kozanoğlu Jimnastik Federasyonu’nda yönetime de girdiğinden  buradaki yarışmalara Bulgaristan’dan otobüsler dolusu cimnastikci getirirtirlerdi. Biz de spor servisinin lisan bilen haşarı çocuklarından olduğumuzdan  hepsi birbirinden güzel bu sporcuları Edirne’de karşılayıp sağ salim getirirdik. Otobüsler  dolusu cimnastikciyi Kapıkule’den alıp İstanbul’a getirirken kimi zaman  ihtiyaç molalarında unuttuğumuz sporcularla olduysa da Türk cimnastiğinin gelişmesine böyle faydalı katkılar sağladık.  Kimi zaman “Yahu Bulgaristan’da yapılan Cimnastik Şampiyonası’ndabile aynı anda  bu kadar cimnastikci olmuyor” diye dalga geçerdim . Lafı cimnastikten golfe getireceğim. Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu kişisel tecrübesi ve birikimini sponsorlarla öyle güzel bir araya getirdi ki. Hani aynı anda bu kadar çok golfcü başka bir yerde olmuyor desek tabi gülünç duruma düşeriz ama o günler de gelecek gibi. İçinde bulunduğumuz  hafta Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen THY Ryder Cup bu sporun önde gelen isimlerini bir araya getirdi. The Montgomerie Maxx Royal Otel’in evsahipliğinde yapılan turnuva Türkiye’ye önemli katma değer sağladı. THY golf malzemelerinin taşınmasıın da ektra ücret almayan havayolu olarak bayağı sükse yapmış durumda .Buradan THY’ye de alkışlarımızı gönderiyoruz.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA