Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

Fenerbahçe’ye şike anlaşıldı

04 Mart 2014 Salı 16:01

3 Temmuz 2011’de Fenerbahçe’ye karşı operasyon başlatıldığı zaman (5 Temmuz Güneş) hatırlatmıştım: Bu işin arkasında Ergenekon  savcısı Zekeriya Öz varsa, asla güvenilmez…. Ve bu operasyon Başbakan Erdoğan’ın Köşk planlarını bile bozabilir.

Geldiğimiz noktaya bakın; dediklerim olduğu gibi çıktı.

Yıllardır; “Bu dava, Fenerbahçe’nin şike yapmasıyla ilgili değil; Fenerbahçe’yi ele geçirme operasyonudur.” diye yazdım.

Aynısı olmadı mı?

Fener’i çökertme operasyonunu başlatan savcı Zekeriya Öz, bugün paralel devletin adamı olduğu iddialarının yansıması olarak Bolu’ya sürgün edildi.

Peki daha sonra Zekeriya ÖZ’ün kendi yerine bu işe bakmakla görevlendirdiği ve şike savcısı diye anılan Mehmet Berk kimdir, cemaatle ilgisi nedir biliyor musunuz?

Peki; bu operasyonu yürüten Terörle Mücadele Polisi içindeki özel polis gücü şu an ne durumda?

Onlar da paralel devletin, yani Gülen cemaatinin adamları oldukları için dağıtılmış durumdalar…

Peki Fenerbahçe’yi yargılayan mahkeme ne oldu?

Özel yetkili mahkemelerin hukukdışılığı TBMM tarafından tescil edildi ve kaldırıldı…

Peki bu mahkemenin elindeki tek kanıt neydi?

-Hukuksuz telefon dinlemeleri…

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Yargıtay kararlarında “telefon dinlemeleri tek başına delil olamaz.” içtihadını bile çiğneyerek bastı cezayı…

 

***

Bu noktaya gelinirken televizyonlar ve gazeteler kara propaganda araçları olarak kullanıldılar. Cemaatçi bir grubun televizyonunda görevlendirilen Erman Toroğlu ve şurekası, daha operasyon başlatılır başlatılmaz, Fenerbahçe’nin küme düşürülmesinden söz ettiler. Polisin ve savcıların el altından operasyoncu medyaya verdiği sahte belgeler günlerce spor ve haber programlarında kullanıldı. Bu arada TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar bu operasyonun TFF ayağını üstlendi.  Hem de Federasyon’un asıl yönetimini  Galatasaraylı  Lütfi Arıboğan’a bırakarak… Yanında malum Cemaat ve belli ki hükümet de varmış… Son ses kaydı, Başbakan Erdoğan’ın da bu işten haberdar olduğu izlenimi veriyor. Eski Bakan Erdoğan Bayraktar Ocak 2012’de, “Kupayı Trabzon’a getirmek için ince ayar bir çalışma yapıyoruz.” derken bunu diyordu herhalde.

Fakat, Başbakan ile oğlu arasındaki konuşmalara bakarak, Fenerbahçe’ye karşı düzenlenen şikenin sadece Tayip Erdoğan üzerine yıkılması yanlış olacaktır.

Çünkü, bu operasyonu yürüten odak; Paralel Devlet denilen Gülen Cemaati’dir.

Bu operasyon, Başbakan Erdoğan tarafından özendirilmiş olabilir ama başlatan, yürüten, yargılamayı yönlendiren; bir futbol olayını “çete davası”na dönüştürtüp özel mahkemeye yönlendiren bu Cemaat olmuştur.

İşin içinde Fethullah Gülen’in olduğu da gün gibi açıktır.

Çünkü Fethullah Hoca, 2012’de Fenerbahçe Stadı’nda oynanan Fenerbahçe-Galatasaray maçından sonra çıkan olayları yorumlarken açıkça taraf olmuş; Fenerbahçelileri holigan ilan etmiştir.

Yani; bu şike davası, Fenerbahçe’ye karşı açık bir şikedir. Yargıtay, Fenerbahçe’ye ceza kestiği halde UEFA, bunu dikkate almamış; eski belgelere göre verdiği ceza ile yetinmiştir.

Neden?

Çünkü UEFA yönetimi de Fenerbahçe’ye açılan davanın artık bir komplo olduğunu düşünmeye başlamıştır.

Bundan sonra, Fenerbahçe yönetimi bu belgeleri derleyip toplamalı ve UEFA’ya başvurmalıdır. 

Kimse unutmasın ki bu tuzak er geç ortaya çıkartılacak, Fenerbahçe düşmanları mağlup edilecektir.

Yeter ki Fenerbahçe taraftarı bugüne kadar gösterdiği dayanışmadan ve Atatürkçü duruştan ayrılmasın…

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA