Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fenere UEFAdan kötü haber!
20 Mart 2013 Çarşamba 14:09

Fener'e UEFA'dan kötü haber!

Fenerbahçe, UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Fenerbahçe, Avrupa Ligi'nde Victoria Plzen ile deplasmanda oynadığı maçta bazı taraftarlarının sahte biletle stada girme teşebbüsünde bulunması nedeniyle UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Ancak konuyla ilgili olarak Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, sarı lacivertli temsilcimizin lehine önemli bilgilere yer verildi.
 
F.BAHÇE ÖNCEDEN UYARMIŞ
Açıklamada "belli bir taraftar grubu" olarak tanımlanan bazı Fenerbahçeli taraftarların sahte biletle maça girmeye çalışacağı bilgisinin kulübe ulaştığı ve bu bilgininin hem Plzen kulübü hem de UEFA ile paylaşıldığı belirtildi: "belli bir taraftar grubunun maça sahte biletle girme teşebbüsünde bulunacağı yönünde gelen istihbarat üzerine; kulübümüz yetkilileri, Viktoria Plzen Kulübü ve UEFA güvenlik görevlileriyle bu konu üzerinde gerekli istişarelerde bulunmuşlardır"
 
UEFA'DAN F.BAHÇE İÇİN OLUMLU İFADELER
"Bu işbirliğinin sonucu olarak sahte biletli kişilerin stadyuma girişi Çek güvenlik güçleri ve UEFA görevlileri tarafından engellenmiştir" diye süren açıklamada UEFA'dan kulübe gelen yazıda Fenerbahçe hakkındaki olumlu bir ifadeye de yer verildi: "Söz konusu işbirliği; UEFA’dan kulübümüze gelen sevk yazısında da 'Fenerbahçe Kulübü güvenlik organizasyonu çerçevesinde azami gayret göstermiştir' şeklinde de ifade edilmiştir" 
  
Ancak yine de teşebbüs aşamasında kalsa da bu eylem dolayısıyla, Fenerbahçe'nin UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildiği de belirtildi.
  
NELER YAŞANMIŞ?
Fenerbahçe'nin açıklamasında ilgili ihlalin UEFA raporunda şu şekilde yer aldığı belirtildi: "Stadyum dışında sahte biletli / biletsiz Fenerbahçe taraftarları stadyuma girmeye çalıştı; sayıları yaklaşık 150’ydi. Bu olay devre arasında yaşanmıştır. Stadyumdaki Fenerbahçe taraftarlar kapıyı açmaya çalıştı. Polis ve güvenlik görevlileri bu girişimi engelledi, kısa bir müdahalenin ardından durum kontrol altına alındı. Polis ve güvenlik görevlileri, iyi bir işbirliğiyle durumu dikkatle yakından izledi. Bu gelişme maçın sorunsuz bir şekilde seyretmesini etkilemedi"
  
Fenerbahçe Kulübü, olayla ilgili savunmasını UEFA’ya iletirken; konunun, en geç 19 Nisan 2013 Cuma gününe kadar karara bağlanmasının beklendiğini duyurdu.

 

ntvspor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA