Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fiesta evrim geçirdi
18 Mart 2013 Pazartesi 23:46

Fiesta evrim geçirdi

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün: Ford Fiesta 6'ncı nesli ile tüm beğenileri toplamaya devam ediyor.

 

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün: Ford Fiesta 6'ncı nesli ile tüm beğenileri toplamaya devam ediyor. 2008'de devrim yapan Fiesta 2013'te de teknolojik evrimle yeni bir sayfa açtı
Ford markasının en çok satan modeli olan Fiesta, Sapanca'da gerçekleştirilen basın toplantısı ve  test sürüşüyle tanıtıldı. Ford Fiesta'nın 2013 yılı satış hedefi 22.000 adet.
Toplantıda konuşan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford'un en büyük hedefinin müşterilerine yaratıcı, akıllı, hayatı kolaylaştıran ve aynı zamanda ulaşılabilinir teknolojiler sunmak olduğunu söyledi. Yenigün  "Bu vizyonla müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda, ileri teknolojilere sahip ve aynı zamanda çevreci ürünler geliştiriyoruz" dedi.
"FİESTA EVRİM GEÇİRDİ"
"1997 yılında Türkiye'de pazara sunduğumuz Fiesta'nın tasarımında 2008 yılında devrim niteliğinde bir değişiklik yapıldı ve Fiesta, dünyanın en prestijli ödüllerinden Red Dot Tasarım Ödülü'ne sahip oldu. 2013 yılında ise Fiesta'nın evrim geçirdiğini söyleyebiliriz. Ford'un 'Go Further' stratejisi doğrultusunda teknolojinin demokratikleştirilmesi felsefesi Fiesta'ya da uygulandı. Böylelikle Fiesta artık teknolojik gelişimini de tamamladı.
"LİDERLİĞİ SÜRDÜRDÜK"
Geçtiğimiz yıl 306 bin adetle Ford ürün gamının dünya çapında en çok satan aracı Fiesta oldu" diyen Yenigün Fiesta'nın Türkiye satış rakamlarına da değindi: "Fiesta'nın tasarımda devrim yaptığı 2008 Eylül ayından bu yana 78 bin adet Fiesta satışı yaptık. Son 4 yılda, önceki 11 yılın toplamı kadar Fiesta sattığımızı gösteriyor. 2012'de başarılı bir satış performansı gösteren Fiesta 21.571 adetlik satış ile %13'lük pazar payına ulaştı ve 2010 yılından beri süregelen segment liderliğini sürdürdü".
Özener: Sınıfının en çok satan modeli
Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner de konuşmasında "2012 yılında toplam araç satışlarımızın yüzde 20'sini, toplam binek araç satışlarımızın ise yüzde 46'sını oluşturan Fiesta, 2013 yılı için geçirdiği evrimle artık daha dinamik ve sportif dış tasarıma, ergonomik ve yüksek kaliteli bir iç mekana sahip.  Ülkemizde önemli satış başarılarına imza atan ve son üç yıldır sınıfının en çok tercih edilen modeli olmayı başaran Fiesta'nın yeni jenarasyonu ile bu başarıyı devam ettireceğimize inanıyoruz."
5 motor seçeneği
Yeni Fiesta dördü benzinli biri dizel olmak üzere beş farklı motor seçeneğine sahip.  75 HP güç ve 185 Nm tork üreten Ford'un yeni 1.5 litrelik TDCi turbo dizel motoru, 100 km'de 3.7 litre yakıt tüketiyor.  Araç 167 km/s'lik düşük bir maksimum hız ve 13.5 saniyelik uzun bir 0-100 km/s hızlanma süresi sunuyor.
Fiyatı ise 31 bin 795 TL'den başlıyor.
Sıra dışı tasarımıyla dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden olan Red Dot Tasarım Ödülü'ne sahip olan Fiesta, iç mekanda kullanılan yüksek kaliteli malzemeler ve yüksek teknolojik özellikleri ile artık çok daha fazlasını sunuyor.
TASARIMI İLE DİKKAT ÇEKİYOR
Dış tasarımımdaki en belirgin yenilik yüksek profilli trapezoid tasarıma sahip sportif üst ızgaradan oluşurken geriye doğru eğimli bir şekilde uzanan lazer kesim yeni farlar, "Powerdome" olarak adlandırılan kaslı tasarıma sahip motor kaputuyla birleşerek Fiesta'nın güçlü duruşunu öne çıkartıyor. Fiesta'nın arkasına doğru uzanan sportif çizgiler, daha geniş açılı ve sportif yeni arka spoylerin yanı sıra yenilenen stop grubu ile de desteklenmiş.
Aktif şehiriçi güvenlik sistemi
Yavaş akan trafikte 30 km/s'nin altındaki hızlarda çarpışmaların önlenmesine yardımcı olmak üzere tasarlanan sistem, öndeki aracın beklenmedik şekilde durduğunu tespit ederse, sürücünün yerine otomatik olarak fren yapıyor.
Emniyet kemeri takılmadan müzik sistemi çalışmıyor
Ford'un en yeni araç içi iletişim sistemi Ford SYNC, sürüş esnasında elleri direksiyondan gözleri yoldan ayırmadan araç içerisinde iletişim sunuyor. Sistem sayesinde Türkçe sesli komutlarla Bluetooh üzerinden sisteme entegre telefon ile telefon görüşmeleri yapılabildiği gibi, Bluetooth ya da USB yoluyla sisteme bağlanmış müzik cihazlarından Türkçe sesli komutlarla müzik seçilebiliyor. SYNC sistemi aynı zamanda bir kazadan sonra araçtaki yolcuları, yerel dilde 112 acil yardım birimlerine bağlıyor ve  emniyet kemerleri takılıncaya kadar müzik sisteminin sesi açılamıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA