Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fikret Bila istifa etti
08 Haziran 2016 Çarşamba 23:52

Fikret Bila istifa etti

Yaklaşık 3 yıldır Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Fikret Bila istifa ettiğini duyurdu.

Deneyimli gazeteci Fikret Bila, yaklaşık 3 yıl önce Demirören ailesi tarafından getirildiği Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa etti. Bila, idari görevinin yanı sıra, 30 yılı aşkın bir süredir çalıştığı, istihbarat şefliği ve Ankara temsilciği de yaptığı Milliyet'le yollarını tamamen ayırdı. Uzun zamandır, haber özgürlüğü konusunda yönetim ile sıkıntılar yaşadığı bilinen Fikret Bila'nın daha fazla baskılara tahammül edemediği konuşuluyor..

Bila’nın Milliyet çalışanlarına gönderdiği e-posta şöyle:

“Değerli çalışma arkadaşlarım,

“Üç yıldır yürüttüğüm genel yayın yönetmenliği görevimden bugün itibariyle istifa etmiş bulunuyorum. Başta sayın Erdoğan Demirören olmak üzere Demirören ailesine ve her zaman her konuda desteğini gördüğüm siz değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, sevi ve saygılarımı sunuyorum.”

FİKRET BİLA KİMDİR?

1958 yılında Zonguldak’ta dünyaya geldi. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. 1980-1985 yılları arasında Sayıştay Denetçisi olarak görev yapan Bila, Gazi Üniversitesi’nden 1986 yılında doktora derecesi aldı.

Gazeteciliğe 1977’de Yankı dergisinde başladı. Bir süre ara verdikten sonra 1986’da Nokta dergisiyle yeniden gazeteciliğe döndü. 1987’de girdiği Milliyet gazetesinin Ankara temsilciliğini yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA