Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fırtına koparan 2 harf geri döndü
11 Nisan 2013 Perşembe 15:39

Fırtına koparan 2 harf geri döndü

Sağlık Bakanlığı, büyük tepki ekin uygulamadan geri atım attı. T.C'yi sitesine yeniden koydu.

Sağlık Bakanlığı, logosundan ve alt kurumlarındaki tabelalardan 'T.C.' ibaresini kaldırmıştı. Günlerdir tartışılan ve tepki çeken uygulamada geri adım atıldı. Sağlık Bakanlığı internet sitesine 'T.C.' ibaresini geri koydu.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, yeniden yapılanma gerekçesiyle bağlı kurumlara gönderdiği yazıda, sağlık kurumlarında “T.C. Sağlık Bakanlığı” yazılı tabelaların değiştirilmesi talimatını verdi. Kurumun yazısında, sağlık evi, aile sağlık merkezi, toplum sağlığı merkezi, halk sağlığı laboratuvarı ve halk sağlığı müdürlüklerinde kullanılacak olan dış tabelaların örnekleri yer aldı. Standart ebatları ve tasarımları verilen tabelaların hiçbirinde “T.C.” ibaresi yer almadı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması T.C.’nin devlet kurumlarındaki tabelalardan kaldırılmaya başlanması tartışmaya neden oldu. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bakanlığın altındaki kurumlarda TC kullanılmasına gerek yok. Bundan sonra böyle devam edecek" dedi.

Sağlık bakanlığı'nın internet sitesinde de kaldırılan 'T.C.' ibaresi tartışmalara neden olunca bugün yapılan değişiklikle, resmi internet sitesindeki logonun altında yer alan Sağlık Bakanlığı yazısının başına "T.C." ibaresi konuldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA