Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Flaş!.. Flaş!.. Tehdit ediliyorum!
10 Haziran 2013 Pazartesi 14:48

Flaş!.. Flaş!.. 'Tehdit ediliyorum!'

Memet Ali Alabora can güvenliği olmadığı için koruma talep ettiğini de söyledi...

Yönetmenliğini yaptığı "Mi Minör" oyunu nedeniyle, Yeni Şafak gazetesinin hedef tahtasına koyduğu tiyatrocu Memet Ali Alabora konuyla ilgili bir basın açıklaması yapıyor. Alabora, konuyla ilgili yazdığı tweetten sonra tehdit mesajarı aldığını söyledi.

Yönetmenliğini yaptığı, olağan dışı bir ülke olan Pinima'nın canlandırıldığı "Mi Minör" oyunu nedeniyle, Yeni Şafak gazetesinin hedef tahtasına koyduğu tiyatrocu Memet Ali Alabora konuyla ilgili bir basın açıklaması yapıyor. Alabora, konuyla ilgili yazdığı tweetten sonra tehdit mesajarı aldığını söyledi.

Memet Ali Alabora can güvenliği olmadığı için koruma talep ettiğini de söyledi...


YENİ ŞAFAK'IN PES DEDİRTEN İDDİASI

"Gezi Parkı'nda ağaçların kesileceği iddialarıyla başlayan ve sosyal medyadaki yalan haberlerle birdenbire büyüyüp 'hükümet istifa' kampanyasına dönüştürülen eylemler 14'üncü güne girdi. Faiz lobisinin desteğiyle uluslararası bir operasyona dönüştürülmek istenen olaylarla ilgili ortaya çıkan yeni bir bilgi Gezi eylemlerinin masumiyetiyle ilgili kafaları karıştıracak nitelikte. 1 Aralık 2012 ile 14 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul'da sahnelenmiş 'Mi Minör' adlı tiyatro oyununda Gezi olaylarının birebir provası yapılmış. Eylemlerin ilk gününden beri sosyal medyada halkı tahrik edici mesajlarıyla dikkat çeken oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın yönettiği ve Ak Parti'ye ait şekilleri çağrıştıran sembollerin hedef gösterildiği oyunda, halkın nasıl isyan etmesi gerektiği, isyan ederken de sosyal medyada nasıl örgütleneceği anlatılıyor. İngiltere'deki Londra merkezli bir ajans tarafından da desteklenen oyun, Gezi eylemleri başlamadan önce Türkiye'de tam 4 kez 'trend topic' olmayı başarmış."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA