Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Galatasaray Üniversitesi için bağış gecesi
10 Mayıs 2013 Cuma 14:36

Galatasaray Üniversitesi için bağış gecesi

Geceye Fransa Türkiye Büyükelçisi ve Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı ev sahipliği yaptı

Fransız Sarayı'nda dün düzenlenen özel geceye, Fransa Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili ve Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnanç Kıraç ev sahipliği yaptı. 

GALATASARAY Üniversitesi tarihi binasının restorasyonuna destek vermek amacıyla Fransız Sarayı'nda dün düzenlenen özel geceye, Fransa Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili ve Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnanç Kıraç ev sahipliği yaptı. 

Galatasaray Üniversitesi'nde 22 Ocak tarihinde meydana gelen yangın sonucunda zarar gören tarihi binanın restorasyonu için dün Fransız Sarayı'nda görkemli bir organizasyon gerçekleşti. Geceye, ev sahibi Fransa Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili'nin ve Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç'ın yanı sıra Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, TÜSİAD Başkanı ve Galatasaray Eğitim Vakfı Başkan Yardımcısı Muharrem Yılmaz, Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği üyeleri ve eğitime gönül veren birçok Galatasaraylı kuruluş başkanları katıldı.

Fransa Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili, Fransız Sarayı'nda 120 kişinin katılımıyla gerçekleşen davette yaptığı konuşmada, "Değerli Galatasaray camiasını bu gece burada ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi Türkiye ve Fransa ilişkilerinde adeta köprü oldu ve bugüne kadar ilişkilerin gelişmesine katkıda bulundu. 

Düzenlenen bu geceye ev sahipliği yaparak Galatasaray Üniversitesi'nin restorasyonunu amaçlayanların bir araya geldiği bu projeye destek verdiğimizi bir kez daha vurgulamak istedik. Tüm Galatasaraylıları futbol kulübünün başarılarından dolayı tebrik etmek istiyorum. Yaşasın Galatasaray" ifadesini kullandı.

Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ise, "Galatasaray Üniversitesi tarihi binasının büyük bir yangınla yok olduğu 22 Ocak gecesi ben ve Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal oradaydık. Gözyaşlarımı tutamadığım yangın gecesinin ertesi sabahı Galatasaray Eğitim Vakfı ve Galatasaray Spor Kulübü olarak üniversitemizi yeniden restorasyon projesine karar verdik ve bugünlerdeyiz. Bu proje için bir araya geldiğimiz bu geceyle beraber restorasyon için gereken bütçenin 4.5 milyon TL'lik kısmı toplandı. Ayrıca Galatasaray Eğitim Vakfı tarafından yapılan 10 milyon TL'lik bağış ile birlikte toplam bütçemiz 14.5 Milyon TL'ye ulaştı. Projenin tamamlanması için yıl sonuna kadar toplanması gereken bütçe ise 20 milyon TL. Restorasyon çalışmaları 10 gün sonra başlayacak. Galatasaray, lisesi, taraftarları ve kulübüyle bir bütün. Ne mutlu Galatasaraylıyım diyene" dedi.

Düzenlenen gecede Galatasaraylı futbolcuların imzasını taşıyan iki forma ve imzalı top satışından 300 bin TL değerinde toplanan bağış, zarar gören Galatasaray Üniversitesi tarihi binasının restorasyonu için oluşturulan fona aktarılacak. 

DHA
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA