Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Galatasarayda deprem
22 Mayıs 2013 Çarşamba 10:16

Galatasaray'da deprem

Kriz aşılamadı, genel kurul kararı alındı.

Aysal'ın yeni listesinde Haldun Üstünel-Mehmet Helvacı ikilisinin yanı sıra Haluk Ulusoy'un oğlu Saffet Ulusoy ve ultrAslan eski başkanı Oğuz Altay yer alabilir.

Galatasaray yönetimindeki kriz genel kurul kararı alınmasıyla son buldu. Başkan Ünal Aysal’ın yeni listesini çok farklı isimlerden oluşturması bekleniyor. Camianın önde gelenlerinin dışarıda kalması, tribüne yakın isimlerin ise yönetimde yer alması muhtemel. Peki bu noktaya nasıl gelindi, bundan sonra neler olacak? İşte tüm detaylar... 

Dipten alınan takım, 2 senedir şampiyon oluyor. Hisse senetleri satılarak da olsa ilk defa borçlar azaldı. Her şey yolunda görünse de, camia en tepeden kaynamaya başladı. 2. Başkan Ali Dürüst, Başkan Yardımcıları Refik Arkan ve Adnan Öztürk, kurumsallaşma adına kulübün idaresine getirilen profesyonellerden son derece sıkıntılı olduklarını başkana ilettiler. Ünal Aysal ise kararından dönme yanlısı değil. Uzun zamandır ortada dolaşan “Seçim var” söylentisi de böylece hayata geçmiş oldu. 

‘Tüm gelenekler yıkıldı’

Tüm geleneklerin yıkıldığı endişesi taşıyan Dürüst, Arkan ve Öztürk’ün, başkan Ünal Aysal’a bu sıkıntılarını ilettikleri ve bir cevap bekledikleri öğrenildi. Hatta bu üçlünün, “Durum bu şekilde devam edecekse ya seçime git, ya istifa edelim, ya da görevlerimizden ayrılıp düz yönetim üyesi olalım” dedikleri de camia içerisinde yüksek sesle konuşuldu.

‘Zaten kararımızı aldık’

Başkanın birçok kararı yönetim toplantısında değil de Sportif A.Ş. toplantılarında alması sıkıntıyı ortaya çıkartan en büyük etken. Bir yönetim toplantısında yine böyle bir durum ortaya çıkınca başkan danışmanlarından Ebru Köksal’ın, “Burada usulen konuşuyoruz, biz kararı aldık zaten” demesi, bardağı taşıran son damla oldu. Bu ifadeden sonra karışan toplantı ve söylenen sert sözler cepheleşmeyi beraberinde getirdi. Kurumsallaşmanın yanında kalan ve başkana yakın duran genç yöneticiler Sedat Doğan ve Emir Sarıgül de bu üçlünün hedefinde. Yine geçtiğimiz günlerde bir doğu bloğu ülkesine giden bir profesyonelin yaptıklarına rağmen görevde kalması Lutfi Arıboğan’ı da hedef adam haline getirdi. Kurduğu ekibin hatalarını görmezden gelmesi tepkilerin en büyük nedeni. 

Abdurrahim Albayrak da yok!

Bu gelişmelerden sonra yönetim, başkan Aysal’a seçim yetkisi verdi, 1 ay içerisinde başkanlık seçimi yapılması gerekiyor. 
Ali Dürüst, Refik Arkan, Mehmet Cibara ve Adnan Öztürk’ün, Aysal’la yola devam etmeme kararı aldığı, Abdurrahim Albayrak’ı ise Aysal’ın istemediği öğrenildi. Aysal’ın eski yöneticiler Mehmet Helvacı ve Haldun Üstünel’i ikna edeceği, TFF eski başkanı Haluk Ulusoy’un oğlu Saffet Ulusoy ile ultrAslan eski başkanı Oğuz Altay’ı da listesine yazacağı ileri sürülüyor.


Fanatik

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA