Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gece tarifesi şoke etti!
30 Nisan 2013 Salı 15:24

Gece tarifesi şoke etti!

Akşam saatlerinde EFT yapanlar dikkat!

Bankalardan işlem yaparken saate mutlaka dikkat edin. Tüketicilerin www.sikayetvar.com’a gönderdikleri şikayetlere göre; bankalar şimdi de 16.00’dan sonra yapılan EFT işlemleri için “Geç EFT İşlem Ücreti” adı altında gündüz gönderilen EFT’lere göre kat kat fazla ücret almaya başladı.

Bankalar günün her saatinde internetten ya da mobil olarak para transferi yapılabileceğini duyururken bunu fırsata çevirmeyi de unutmadı. Bankalardan yapılan işlemlerde Elektronik Fon Transferi (EFT) ücretleri bankadan bankaya ve işlem cinsine göre değişirken bu ücretlere birde geç EFT işlem ücreti eklendi. Şikayetlere göre, bankalar 16.00’dan sonra EFT işlemi yapan müşterilerine artı masraf çıkarmaya başladı. Geç EFT işlem ücretine sinirlenen tüketiciler Şikayetvar’a gönderdikleri şikayetlerle bankaları topa tuttular:

EFT'lerde saat uzadıkça ücret artıyor

“Bankanın maaş müşterisi olduğum için EFT işlemlerinde herhangi bir işlem masrafı ödemiyordum. Bu hafta içinde16.30 civarında yaptığım bir EFT işleminden banka 5 TL kesinti yaptı. Müşteri hizmetlerini aradığımda saat 16.00 - 17.00 arası geç EFT işlemi olduğundan ücret alındığı söylendi. Bu konuda bu zamana kadar bana herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. EFT işlemi yaptığım sayfada da her zaman ücretsiz olduğundan masraf başlığını kontrol bile etmedim. Bu zamana kadar herhangi bir ücret alınmazken neden birden böyle bir kesinti yoluna gidildi.”

Bankaların yeni uygulaması

“Saat 16:50 da yaptığım EFT işleminden 5 TL ücret alındı. Şubeyi aradığımda bunun yeni bir uygulama olduğu ve müşterilerin kısa mesaj ile bilgilendirildiği söylendi. Fakat bana böyle bir mesaj gelmedi. Anlaşmaya rağmen ve herhangi bir bilgilendirme yapılmadan geç EFT ücreti adı ile yapılan bu para alma durumunu kınıyorum.”

Geç EFT işlem ücreti kızdırdı!

“Geç EFT adındaki ürünleri akşam 16 ile 17:15 arasında 5 TL karşılığı EFT'nizi gerçekleştiriyor, maaş müşterisi dahi olsanız bu ücret alınıyor. Geç EFT'ye kaldığı için ücret alınacağından gerçekleştiremediğim transferimi; ertesi gün EFT emri verdim. Ancak bankam, koskoca bir gün 08:00'den 16:00'ya kadar gerçekleştirmediği EFT işlemini nedense 16:41'de gerçekleştiriyor ve 5 TL ücreti tahsil ediyor. Hesaplarımı kontrol ettiğinde komisyon tutarını görüyorum. Ben geç EFT isteseydim aynı gün ücretini öder transferimi gerçekleştirirdim.EFT emrini verirken ücret kısmında ‘0 TL’ yazmaktaydı. EFT emirlerinde saat seçebilme lüksümüz bulunmadığından bankanın inisiyatifine kalmışız.Benden haksız yolla alınan bu 5 TL'nin iadesini talep ediyorum. “

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA