Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Gerisi “Ge” Yirmi

18 Kasım 2015 Çarşamba 09:36

Suya yazı yazmak; boşa konuşmak anlamına gelebilir. Gelmeyebilir de.

Gelse de olur gelmese de. Çünkü, yazı yazan kendini alim; karşısındakini de cahil sanarsa olacağı budur.

Cahil demeyi bile az bulan; aydın olmuş bu ülkede. Dünya çapında yazarlarımız; halkına, okuruna, % 60 salak bunlar dediği sürece, çakılır kalırız, faşizmin kucağına. Bu faşist; asker olur veya olmaz. Hiç bir şey değişmez. Sağ sola; sol sağa saldırtılır. Sonunda ikisi de yok olmak üzere; işkence, hücre, hapis.
Faşizm , bu topraklarda her zaman iktidar olmaya meyillidir. Seçimlerin sonucuna saygı göstermeyi susmak sanan kindarlar; iktidar için çalışmazsa, faşizm, sürüler doğurur. Ve doğumlar merasimle olur.

Ülkücü sosyaliste kurşun sıktı, sosyalist; ona faşist diyerek ateş etti. Ne oldu? İkiside yok. Geride, sermayenin oligarşisi ve cehalet yığınları. Bir de garip Atatürk kaldı. Ölmekten beter ettiler adamı. Adamın hasosunu, ne kadar zibidi varsa, parçalamak üzere çalıştılar.

Mustafa Kemal adlı adam; İngiliz ajanı oldu, Türk değil dediler. Sanki Türk olandan çok fayda gördük; sıra bu konuya geldi. Sakız ettiler; ağızlarında.
Kenan Evren isimli mamçak bile, Atatürk için yaptığını sandı darbeyi. Demirel’in tarikatları oy deposuna çevirmesi ve toprak ağalarını beslemesiyle; Güney Doğu ellerinden öper hale geldi. Atatürk ise, barajlarda ve şehir meydanlarında kaldı, bunlara bulaşmadı.

Adam mesliste idam oylaması yaptırdı; biz ona demokrasi neferi dedik. Yalak basın her zaman, görev başındaydı. Süleyman 40 yıl başta kaldı. Medya da elbette işini yaptı.
Bugün CNNtürk adlı kanal; PKK,HDP,MHP,CHP,AKP, ayrımı yapmadan, her gün boş boş konuşarak, neyin kafasını yaşıyorsa; o zaman da; Şirin Payzın yoktu; Şirin Barlas vardı. Anlayamadan geçen 50 yıllık taraflı ve milliyetçiliğinden korkan medyada; ölümsüz Şirin Payzınlar yetişip; gelişecektir. Bugün daha bir başlangıç.

Basının tırsıklığınında gül goncası durumunu; anlayamayan patron; bir yalarım bir ağlarım derse; varsın ötede bayılsın. Aynen söyleyim. Ba-na- ne.
Ayıp bilirim. Olsun eyvallah! Penguen yayını Gezi’ye girdiğinde, sorumlusu için gık demeyen; adam ağlarsa ağlasın. Yarın da sürüngen belgeseli yayınlatır.
Şimdi Fettoş diye atıp tutanlar, adama Hazret, Efendi, Alim derken de sallamazdım. O bölücülerin, bir gün bile samimiyetlerine inanmadım. Kendinden başka, kediye bile acımayan, bir ilkesizlik yığını.

Aslında siyasi veya ekonomik tüm bölücüler; terör yapar. Ölmezsin de çilelere gebesindir. Bu gebeliğin sonunda düşük yapan olabileceği gibi; dördüz de çıkabilir. Palavradan zirveler, yalandan dualar, tavşan kaç tazı tut oyunları.

Şu an geldiğimiz nokta şu: parayı bulduğun yerde ye, kalemi bulduğunda yaz.
Yarın yazmak için, çok geç olabilir. Halk hırsızından arsızına, katilinden kantinine kadar, bu sirkin her tarafını biliyor. Onu salak yerine koyacağına, asıl kendi ahmaklığına üzül. Bu yüzden, devletle sevinip onla üzülüyor gibi yapmakla, sadece kendini kandırırsın. Bu ülkede senin için, kim ne yapıyor veya ne yapacak, aslı olan odur. Gerisi G 20. Parayı bol bulan; nereye dürteceğini şaşırırsa, beter olsun. Bana ne!

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA