Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gezi Parkı direnişine destek eylemine bıçaklı saldırı
05 Haziran 2013 Çarşamba 16:39

Gezi Parkı direnişine destek eylemine bıçaklı saldırı

Eğitim-Sen ve Ezilenlerin Sosyalist Partisi üyelerine Şeyh Cami'nden çıkan bir grup saldırıda bulundu.

 Rize'de, Gezi Parkı’nda yaşanan olayları protesto eden grup, kendilerine tepki gösteren karşıt görüşlü bir grubun saldırısına uğradı. Polis engelini aşan grubun kovaladığı göstericiler, Eğitim-Sen binasına sığındı, çevik kuvvet ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. 

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan ve aralarında Derelerin Kardeşliği Platformu, Eğitim-Sen ve Ezilenlerin Sosyalist Partisi üyelerinin yer aldığı grup, Dünya Çevre Günü dolayısıyla açıklama yaparak, Gezi Parkı’ndaki polisin müdahalesini protesto etti. Grup üyeleri açıklama öncesi megafonla 'Güvenlik şubenin görevli polisi buraya gelsin' anons yaptı. Ardından gelen polis memuruna, 'Provokasyon duyumu alıyoruz, lütfen güvenliğimizi alın' uyarısında bulunuldu. Grup üyeleri 'Bize her yer Taksim, her yer direniş' sloganları atarak açıklama yapmaya başladı. Grubun açıklama yaptığı sırada alandaki Şeyh Camii önünde toplanan karşıt görüşlü bir grup açıklama yapan  göstericilere sözlü tepkide bulundu. 

rizedeic2.jpg

GÖSTERİCİLERİ KOVALADILAR

Açıklamanın ardından göstericiler, farklı yönlere doğru dağılırken Eğitim- Sen üyeleri ile onlara tepki gösteren grup arasında sözlü tartışma başladı. 

Bu sırada öfkeli grup, göstericilere saldırıya geçti. Polis engelini aşan grup göstericileri kovaladı. Kaçan göstericiler, Eğitim- Sen Şubesi'nin bulunduğu binaya girdi. Çevik Kuvvet ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, kalabalık dışarıdan tepki göstermeyi sürdürdü. Polisin uyarısı üzerine grup daha sonra dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA