Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gezi Parkı direnişine müdahale
28 Mayıs 2013 Salı 12:43

Gezi Parkı direnişine müdahale

Gezi Parkı’nın yıkılma çalışmalarına direnen gruba polis müdahale etti. Ertuğrul Günay çok kızdı!

TAKSİM Meydanı Yayalaştırma Projesi kapsamında yol inşaatı sırasında Gezi Parkı’nın Asker Ocağı Caddesi yönünde 4 metre genişliğinde bulunan bölümde duvarın yıkılıp, hafriyat yapılması bir grup aktivistin tepkisini çekti. Çalışmaların durdurulmasını isteyen yaklaşık 30 kişi, 'Gezi Parkı için Nöbetteyiz’, 'Parkımızı vermiyoruz’ pankartları altında dün geceden beri Gezi Parkı’nda bekliyor. 

Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi kapsamında, yüklenici firmaya ait iş makinaları, Gezi Parkı’nın Asker Ocağı Caddesi’ne bakan duvarın bir kısmını dün gece 23:00 sıralarında yıktı. Projeye başından beri karşı çıkan Taksim Dayanışması Bileşenleri isimli grup, yıkımı fark edince Gezi Parkı’nda toplanarak tepki gösterdi.
İş makineleri grubun karşı çıkması üzerine çalışmayı durdurarak geri çekildi.

ERTUĞRUL GÜNAY'DAN ÇOK SERT ÇIKIŞ..

Eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Taksim Gezi Parkı'ndaki yıkımla ilgili twitter'dan çok sert bir mesaj attı.. İşte o mesaj: 

Ertuğrul Günay ?@ErtugrulGunay

Fethin yıldönümünde Istanbul'da AVM yapmak için 75yıllık ağaçları kesmeye kalkanlar, ne Fatih Sultan'ı anlamışlar, ne de Yaradan'ın emrini!

VEKİL KEPÇE ÖNÜNDE

BDP Milletvekili Sırrı Sürayya Önder'in iş makinelerinin önüne geçmesiyle yıkım durdu.Taksim'e gelen BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder dokunulmazlığından faydanalarak polis barikatını geçti ve iş makinesinin önünde durdu. Bunun üzerine yıkım durduruldu.

sirri11.jpg

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA