Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gezi Parkında Kandil hazırlıkları
05 Haziran 2013 Çarşamba 13:48

Gezi Parkı'nda Kandil hazırlıkları

Miraç Kandili için de direnişin merkezi haline gelen Gezi Parkı'nda bir hazırlık var.

Taksim Gezi Parkı'ndaki inşaat çalışmalarına karşı protestolarla başlayan gösteriler 9. güne girerken, bu geceki Miraç Kandili için de direnişin merkezi haline gelen Gezi Parkı'nda bir hazırlık var. 

Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaçlık alanın, buraya tarihi Topçu Kışlası ve alışveriş merkezi inşa edilmesi için kaldırılmasına yönelik inşaat çalışmalarına karşı direnişle başlayan gösteriler 9. güne girerken, bu geceki Miraç Kandili için de direnişin merkezi haline gelen Gezi Parkı’nda bir hazırlık var.

Dün sosyal medya üzerinde paylaşılan bazı mesajların Gezi Parkı eylemlerine göndermede bulunarak Miraç Kandili’ni hatırlatması üzerine; hem olası provokasyonları önlemek, hem de park alanında 9 gündür mücadele eden her kesim ve inançtan insanın ortaklığını vurgulamak için uyarılar ve Miraç Kandili’ne yönelik hazırlıklar yapılıyor.

“Mülk Allahındır” sloganlarıyla ilk günden itibaren eylemlere ve Gezi Park’taki nöbet bekleyişine katılan ‘Anti Kapitalist Müslümanlar’ da Miraç Kandili için inananları direniş alanına çağırdı.

Dün gece Gezi Park’ta toplanarak eğlenceler düzenleyen kalabalıktaki ‘fısıltı gazetesi’yle yaygın olarak dolaşan, “Yarın Miraç Kandili, daha dikkatli oluyoruz; miting alanında içki içmiyoruz” uyarıları, el ilanları ve ağaçlara yapıştırılan bazı duyurularla da desteklendi.

Yazar İhsan Eliaçık da Twitter hesabı üzerinden, Miraç Kandili nedeniyle alanda Yasin suresi okuyup dua edeceklerini duyurdu. İhsan Eliaçık’ın bazı tweetleri şöyle: “Alanda polis yok, hükümet yok, böyle olunca huzur var... Herkes coşkulu, saygılı, bedava aş, ekmek, su... Türkiyeböyle bir şey görmedi.” “Cuma günü Taksim'de Cuma namazı da kılabiliriz. Taksim Platformu’nun kararına göre hareket edeceğiz. Miraç kandilini de onlar söyledi.” “Taksim+Gezi parkı+Civarlar ucsuz bucaksız bir kalabalık vardı. Kaç kişi eder bu alan feleğim şaştı.” “Çarşı gurubu da Taksimdeki Miraç programına gelecek, neler üretecekler merak ediyorum.”

kandil1ic.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA