Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gezide ikinci cuma namazı
14 Haziran 2013 Cuma 14:54

Gezi'de ikinci cuma namazı

Taksim Gezi Parkı'nda toplanan ve kendilerine "Antikapitalist Müslüman Gençler" adını veren bir grup, cuma namazı kıldı.

Taksim Gezi Parkı'nda toplanan ve kendilerine "Antikapitalist Müslüman Gençler" adını veren bir grup, cuma namazı kıldı. Parktaki bazı eylemcilerin ise namaz kılanların çevresinde insan zinciri oluşturduğu görüldü

Kendilerine “Antikapitalist Müslüman Gençler” adını veren yaklaşık 100 kişilik grup, Taksim Gezi Parkı’na geldi. Burada grup adına hutbeyi Sedat Doğan okurken namazı ise Abdurrahim Özer kıldırdı.

gezidecumaic1.jpg

Hutbeyi okuyan Sedat Doğan “Duayı insanoğlunu yaşamı savunanlar bu saldırılara karşı tek vücut olup yardımlaşmaya devam ediyorlar. Yaklaşık 3 haftadır buradayız. Buradaki insanlar ortak yaşam alanlarını savunmakla kalmıyor aynı zamanda burada yeni bir yaşam biçimini de inşa ediyorlar. İnsanlar birlik ve kardeşlik içerisinde eylemlerini sürdürüyor” dedi.

Öte yandan, bazı göstericilerin insan zinciri oluşturarak cuma namazı kılanları korudukları da görüldü.Kılınan cuma namazının ardından grup,sessiz bir şekilde dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA