Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gökhan Demirkola kırmızı bülten
06 Haziran 2013 Perşembe 13:39

Gökhan Demirkol'a kırmızı bülten

Mahkeme heyeti, kırmızı bülten çıkartılması talebiyle Interpol Daire Başkanlığı'na müzekkere yazılmasına karar verdi.

OYUNCU Gamze Özçelik'e tecavüz ettiği suçlamasıyla hakkında verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından iki kez bozulan ve yeniden yargılanmasına başlanmasına rağmen duruşmalara gelmeyen eski milli basketbolcu Gökhan Demirkol hakkında kırmızı bülten çıkartılması amacıyla Interpol'e yazı yazılmasına karar verildi.


Oyuncu Gamze Özçelik'e tecavüz ettiği iddiasıyla verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından bozulan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan Gökhan Demirkol'un yargılanmasına bugün Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Bu sabah görülen duruşmaya, Gamze Özçelik ve Gökhan Demirkol katılmadı. Duruşmada Özçelik'in avukatı Makbule Tanış ile Demirkol'un avukatı Rıdvan Yıldız hazır bulundu.


Özçelik'in avukatı Tanış, Gökhan Demirkol'un yurtdışına kaçtığını belirterek, "Interpol ile yakalanmasını talep ediyoruz" dedi.


Demirkol'un avukatı Yıldız ise "Interpol'e gerek yoktur. Hakkında yurtışı yasağı konulmuş birisinin yurtdışına kaçmış olması mümkün değildir. Yakalama emrinin infazının beklenmesine karar verilmesini talep ediyorum" diye konuştu.


Mahkeme savcısı Mustafa Piroğlu da Demirkol hakkında kırmızı bülten çıkartılarak Interpol Daire Başkanlığı'na müzekkere yazılmasını istedi.


Mahkeme, Demirkol'un daha önce mahkemeye verdiği adresinden ayrıldığını, yakalama emrinin üzerinden uzun süre geçmesine rağmen sanığın yakalanamadığını belirterek, yokluğunda tutuklanmasına, sanık hakkında kırmızı bülten çıkartılması talebiyle Interpol Daire Başkanlığı'na müzekkere yazılmasına karar vererek duruşmayı 27 Eylül'e erteledi. 


DAVANIN GEÇMİŞİ


1 Temmuz 2004 tarihinde oyuncu Gamze Özçelik'e Kemer'deki bir otel odasında tecavüz ettiği iddiasıyla Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Gökhan Demirkol, 25 Aralık 2006'da 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karar 9 Haziran 2008 tarihinde Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi'nin oybirliğiyle bozuldu. Yargıtay'ın bozma kararı üzerine yeniden yapılan yargılamada Gökhan Demirkol'a, 7 yıl hapis cezası verildi. Ancak bu ceza da sanığın mahkemedeki iyi hali ve hakimin takdiriyle 5 yıl 10 ay hapis cezasına düşürüldü.


Bir kez daha Yargıtay'a giden dosyayı bu kez 14'üncü Ceza Dairesi inceledi. Yargıtay, Adli Tıp Kurumu 6'ncı İhtisas Dairesi'nin mağdur Gamze Özçelik'in tecavüz olayından dolayı ruh sağlığının bozulduğuna dair kararı doğrultusunda, sanık Demirkol'un cezalandırılmasını istedi. Böylece dava üçüncü kez Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne döndü.


Gökhan Demirkol, tecavüz görüntülerinin internete düşmesi ve şikayet üzerine 30 Kasım 2005 tarihinde tutuklanmış ve 8 ay 10 gün cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA