Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Göstericiler dağıtıldı, meydan polise kaldı
12 Haziran 2013 Çarşamba 11:12

Göstericiler dağıtıldı, meydan polise kaldı

Gezi Parkı eylemlerine neredeyse 24 saat boyunca gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale eden polisler, olayların durulmasının ardından Taksim Meydanı'nda top oynadı. Bazı polisler de kaldırımlara yan yana yatarak uyumayı tercih etti.

Taksim Gezi Parkı eylemlerine dün gün boyu gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale eden polisler, ara sokaklarda direnişi sürdüren göstericilerle sabah saatlerine dek çatıştı.  Olayların durulmasının ardından,  çevik kuvvet polislerinin bazıları Taksim Meydanı'nda top oynarken, bazıları ise kaldırımlara yan yana yatarak uyumayı tercih etti. 

Taksim Meydanı ve çevresinde dün sabah saatlerinden itibaren aralıksız devam eden polis müdahalesi bugün sabah saatlerinde sona erdi. Çevik kuvvet ekipleri günün aydınlanmasıyla Taksim Meydanı'ndaki Cumhuriyet Anıtı çevresinde top oynarken, bazıları da beton zemine ve kaldırımlara yan yana yatarak uyudu. 


ANIT ÖNÜNDE 8 SAAT BEKLEDİ 
Elinde Türk bayrağı bulunan 63 yaşındaki emekli Makine Mühendisi Mustafa Mistili yaşanan olayları protesto etmek için sabah 08.00'a kadar Cumhuriyet Anıtı önünde bekledi. 


BARİKAT ÖNÜNE TÜRK BAYRAĞI ASTILAR 
Eylemcilerin Taksim Meydanı'ndan uzaklaştırılmasının ardından, yaklaşık 20 gösterici Mete Caddesi'ndeki barikatın önüne Türk bayrağı açarak bekleyişini sürdürdü. 

Gezi Parkı'nda bekleyiş sürereken Taksim Meydanı'nda durum oldukça sakin. Gezi Parkı'ndaki eylemciler güne kahvaltıyla başlarken bazı eylemciler ise uyudu. Öte yandan Gezi Parkı'nda yağmur etkili olduğu da görüldü. Parkta kalan bazı eylemciler yağmur nedeniyle eşyalarını topladı. 


İHSAN YALÇIN – HAKAN KAYA / DHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA