Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gözlerine bant takıp..
16 Mayıs 2013 Perşembe 14:55

Gözlerine bant takıp..

Gençler kendilerini görme engelli yaşıtlarının yerine koydular..

ANKARA'nın Yenimahalle İlçe Belediyesi bünyesinde oluşturulan Görme Engelliler Spor Kulübü'nün Yenimahalle Kent Konseyi ile yaptığı işbirliği sonucu gerçekleştirilen organizasyonda, gençler kendilerini görme engelli yaşıtlarının yerine koydular. Afet İnan Ortaokulu öğrencileri, gözlerine bant takarak Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü futbolcularıyla karşılaştı. Öğretmenlerinin yönlendirmeleriyle yeşil sahada yollarını bulmaya çalışan gençler, sıklıkla 'Hocam ben neredeyim' diye sordular. Batıkent Semt Stadı'nda 25 drakikalık futbol müsabakasını görme engelliler takımı 2-1 kazandı.

2012 yılında Londra Olimpiyatları'nda da temsil edilen B1 Futsal branşını Türkiye'ye tanıtmak isteyen Yenimahalle Belediyesi sporcuları, içerisinde zil bulunan topu 3 kez filelerle buluşturarak görebilen yaşıtlarını hayrete düşürdüler. Spor engel tanımaz sloganıyla harekete geçerek görme engellilerin faaliyette bulunduğu bu branşı Türkiye'ye tanıtmayı hedefleyen Yenimahalle Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Erol Sayyıdan ve Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Birgül Bek, gösteri müsabakasını Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin ile birlikte seyretti. Seyirciler arasında Afet İnan Ortaokulu Müdürü Yüksel Akkoyun ve Yenimahalle Kent Konseyi Başkanı İlhan Tezel de vardı.

HOCAM BEN NEREDEYİM

Görme engelli yaşıtlarının karşısında bir hayli zorlanan Afet İnan Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve seyircilerinin yönlendirmeleriyle yeşil sahada, içerisinde zil bulunan topu bulmaya çalıştılar. Yenimahalleli futbolcuların 'tehlike var' anlamına gelen 'Voy, voy' uyarılarına bir süre sonra alışan öğrenciler, kale arkasındaki yönlendiricilerin talimatlarıyla topu bir kez filelerle buluşturmayı başardılar. Gözlerine taktıkları bantlarla karanlıkta kalan öğrencilerden bazıları sık sık öğretmenlerine dönerek, 'Hocam ben neredeyim' diye sordular.

DHA

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA