Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gözyaşlarına boğuldu Başbakana çağrı!
05 Haziran 2013 Çarşamba 01:13

Gözyaşlarına boğuldu Başbakan'a çağrı!

Olaylara daha anlayışlı bakması için Başbakan'a da çağrıda bulunan Irmak, canlı yayında gözyaşlarına boğuldu...

Ülke gündeminin son günlerdeki en hararetli konusu olan Gezi Parkı olayları ile ilgili açıklama yapan sanatçılar kervanına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu doğrultuda Şirin Payzın'ın canlı yayın konuğu olan Çağan Irmak, Gezi Parkı eylemlerinin Türkiye için sevgi ve dayanışma açısından bir ilk olduğunu vurgulayıp ekledi: "Çocuklar orada kitap okudular, gitar çaldırlar, şarkı söylediler. Birbirlerini sevdiler, birbirleriyle tanıştılar." 

'BAŞBAKAN BİZİ ARTIK KABUL ETSİN' 

Başbakan'ın olaylara biraz da baba ve sadık bir eş olarak olaya bakması gerektiğini söyleyen Irmak, "Çocuk yapacaksın, sezaryan yapmayacaksın, içki içmeyeceksin şunu yapacaksın bunu yapacaksın. Bir insan bu kadar çok şey bilemez kardeşim" dedi. Konuşması sırasında duygularına hakim olamayan ünlü yönetmen; "Başbakan bizi dinlesin, bizi artık kabül etsin, anlamaya çalışsın" diyerek "O yüzde 50 benim cağım ciğerim, kardeşim" dedi. 

'BU DİRENİŞ HİÇBİR SİYASİ PARTİYE AİT DEĞİL' 

Gezi Parkı'ndaki protestoların hiçbir siyasi partiye mal edilmemesi gerektiğinin altını çizen Irmak sözlerine şöyle devam etti: "Başladıktan bir iki gün sonra eylemlerin içinde yer aldım. Ben bilge ya da politikacı değilim. Ama hisleri ifade ederim, hisleri toplarım, duyguları aktarırım. Bu konuda profesyonelim. Olaylar başladığı zaman çocuklar partka oturmuş kitap okuyarak eylem yapıyorlar. Motorsikletimle atladım gittim. Bu direniş hiç bir siyasi partiye ait değil. Kendi kendine gelişti. Orada oturan gençlerimiz hiç bir yere zarar vermiyorlar. Eğer yalan söylediğimi düşünen varsa Taksim esnafına tek tek sorsunlar. Çocuklar orada kitap okudular, gitar çaldırlar, şarkı söylediler. Birbirlerini sevdiler, birbirleriyle tanıştılar. Bu nesil benim de bilmediğim bir nesil o nedenle onları anlamaya çalışıyorum." 

'O YÜZDE 50 BENİM CANIM, CİĞERİM' 

Konuşması sırasında sık sık duygulandığı gözlenen Çağan Irmak, gerçekleştirilen gösterilerin, AK Parti seçmenini hedef almadığını belirtip ekledi: "O yüzde 50 benim cağım ciğerim, kardeşim. Onlar bana aitler... Ortaokulda Kuran'ı okudum. Öldüğüm zaman Allah bana sormaz mı neden orada olmadın diye? Bu eşi benzeri görülmemiş bir eylem, bir sevgi eylemi. Yere düşen bir Fenerbahçeli'yi bir başka takım taraftarı kaldırdı ve 'hadi kardeşim kalk daha bizi yeneceğiniz çok maç var" 

'BEN BİR ÇAPULCUYUM!' 

"Çocuk yapacaksın, sezaryan yapmayacaksın, içki içmeyeceksin şunu yapacaksın bunu yapacaksın. Bir insan bu kadar çok şey bilemez kardeşim. O da bir aile babası ve bize sorun burada ne istiyorsunuz diye. Tekrar ediyorum o yüzde 50 benim kardeşimdir. Ayrıca yüzde 50 derken bunların hepsi tek bir insan mı? Onların da içinde renkler var. Hepimiz birbirimizi dinlemek ve anlamak zorundayız. Gazla gitme polis! Bu çocuklar hiçbirinize düşman değiller. Biz dinimizi de dünyaya sevgi ile analtabiliriz. Evet ben bir çapulcuyum. Beni de böyle kabül et. Evet alındık, insanız çünkü duygularımız var. Bir süre pardon ben gidiyorum dersin ya bu öyle bir eylem."

İnsanların ilk defa birbirleriyle empati kurduklarını belirten yönetmen, evlerde sandviçler yapılıp verildiğini ve Türkiye böyle bir güzelliği ilk defa yaşadığını ifade etti: "Bakın Taksim yerli yerinde duruyor, insanlar kendileri temizliyorlar eylem ve çatışma alanlarını. Canlarını kurtarmak isterken kırıp döküldü sadece çevrede bazı şeyler. Neden kendi evlatlarımızın üzerine gaz atıp su tutuyoruz? Sen ülkendeki vatandaşı dinlersen ben elini öperim senin. Bana bir kulak ver ya. Ben seni anlamaya çalışıyorum ne olur sen de beni anlamaya çalış."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA