Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Günaydan Gezi tweetlerine devam
10 Haziran 2013 Pazartesi 12:35

Günay'dan Gezi tweetlerine devam

AKP İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Twitter aracılığı ile mesaj vermeye devam ediyor.

Eylemin ilk gününden bu yana Gezi Parkı'nda polisin tavrını ve AVM projesini eleştiren Günay, bu sabah yazdığı tweetlerde şu mesajları verdi:

“İyi niyetli arkadaşlara: Biz Ak Parti'ye darbe tehditlerine karşı durarak zor günlerde katıldık;
Her koşulda halkı ve Hakk'ı savunduk. 12 Eylül'de olduğu gibi 28 Şubat'ta, 27 Nisan'da dik durduğumuzu, başörtüsü, eğitim engellemesi vb yasaklara karşı çıktığımızı herkes bilir. 
Şimdi söylediğimiz de, bir hakkın korunması, şehrin ortasında bir yeşil alanın yapılaşmaması, rant lobisinin yalanlarına inanılmamasıdır. 
Beyoğlu'nda son yeşil alanın korunmasının hangi ideolojik art niyeti olabilir? 
Tam tersine yapılaşma ısrarı rantcı zihniyetin dayatmasıdır. 
Sn Başbakan'ın şikayet ettiği milleti yoksullaştıran faiz lobisi gibi, rant lobisi deİstanbul'un tarihine ve AK Parti'ye zarar vermektedir. AK Parti'nin ve halkın Sn Başbakan'ın geçmiş hizmetlerine sahip çıktığı görülmüştür. 
Şimdi oyunları bozma, gerginliği giderme zamanıdır. 
Milletin gücünü arkasına almış bir liderin ‘ağaca da kıymam, gençlere de; Krikor Ustanın kışlası varsın olmasın’ demesi ne kadar güzeldir!
Zor günlerde gerçek dostluğu sınanmış insanlar doğruyu söylerler; dalkavuklar, fırsatçılar, fesatçılar da güçlü olanın duymak istediğini..
Şimdi, Edebali'nin öğüdünü dinleyelim: ‘Öfke bize, sakinlik sana Suçlamak bize, gönül almak sana’ ve "insanı yaşat ki, devlet yaşasın!"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA