Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güneşte görev değişimi!
14 Mart 2014 Cuma 18:21

Güneş'te görev değişimi!

Genel Yayın Yönetmeni Murat Büyükçelebi, yayın politikasındaki ısrarı yüzünden koltuğundan oldu...

Medya Sokağı /ÖZEL

Çukurova Holding bünyesinde iken geçtiğimiz Mayıs ayı sonunda TMSF yönetimine geçen ve işadamı Ethem Sancak'ın satın aldığı Güneş Gazetesi'nde bugün radikal bir değişiklik yaşandı.

murat.jpg

Gazetenin çıktığı 1997 yılından beri yöneticisi olan Genel Yayın Yönetmeni Murat Büyükçelebi görevinden alındı, yerine Akşam Gazetesi Koordinatörü Murat Kelkitlioğlu getirildi.

Grupta şok etkisi yaratan görevden alınmanın perde arkasında, yayın politikasının değiştirilmesi konusundaki baskı ve Büyükçelebi'nin bu konudaki direnci yer alıyor... Dar kadrosuna rağmen grubun en yüksek tirajlı gazetesi olan Güneş, el konulana kadar muhalif çizgisiyle biliniyordu. TMSF sonrası muhalefetin dozunda azalma olsa da yandaş bir yayın politikası izlenmiyordu.

Önce 17 Aralık, sonra Ergenekon tahliyelerinin yaşandığı süreçteki yayınları yüzünden patron katıyla Yayın Yönetmeni Murat Büyükçelebi arasında gerilen ipler Berkin Elvan'ın cenaze haberinden sonra koptu.

Kopuş bu sabah itibariyle Murat Büyükçelebi'ye Medya Grup Başkanı Cengiz Özdemir tarafından tebliğ edildi. Özdemir'in, Genel Yayın Yönetmeni Murat Büyükçelebi'ye yayın politikasında keskin bir dönüş yapılacağını, bunun için değişime gideceklerini duyurdu. Özdemir, Büyükçelebi'ye hem patronun hem de kendisinin grup içinde yönetici olarak kalmasını istediğini iletti. Ancak Büyükçelebi'nin bu teklifi kabul etmediği öğrenildi. Büyükçelebi'nin hemen karar vermemesi, bir süre izine çıkıp düşünmesi istendi. Ancak Büyükçelebi 'kararım kesin' dedi ve görüşmeyi bitirdi. Gün içinde Murat Büyükçelebi odasını boşaltıp, çalışma arkadaşlarıyla vedalaştı, kısa süre sonra da yerine Murat Kelkitlioğlu oturdu. 

 

YORUMLAR
Helal olsun arkadaşıma...
Sezer Ç.
İşte budur!!!
22 Aralık 2014 Pazartesi 20:26
46.1.52.155
Yayın siyasan korkuları oldu
Baki Karakol
Sevgili Murat, Güneş Gazetesi, baskılara karşın, son anına kadar izlediğin "yayın siyasan"da, çok doğruda idin. Kutluyorum. İzlediğin gerçekçi yayın siyasanla Güneş Gazetesi, ülkenin okunan, gündem yapan, çok satan gazetesiydi. Şimdi kim alır, kim okur? Tepetakla itibar ve tiraj yitirecek. İnanıyorum ki, sen, ayaklar altına vermediğin, serilmesine izin vermediğin gazeteciliği bırakmayacak, bayrak gibi dalgalandıracaksın. Karşıtlar, pislik yığını çöplükle
15 Mart 2014 Cumartesi 16:03
78.184.137.187
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA