Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Günlükteki dram
13 Mayıs 2013 Pazartesi 11:04

Günlükteki dram

Patronunun yıllarca taciz ettiği B.A. tüm acısını, günlüğünün sayfalarına gizledi...

HENÜZ 10 ya da 11 yaşındayken başladı B.A. adındaki küçük kızın kâbusu. Bu yaşlarda, harçlığını çıkarmak için gittiği tatlı dükkânı sahibi D.M.D.’nin (58) tacizlerine uğramaya başladı. Bu tacizler, 17 yaşına geldiğinde tecavüze dönüştü. Küçük bir kızken yaşamaya başladıklarını ne anne ve babasına ne de başka birine anlatan B.A.’nın yaşadığı kâbus, günlüğünü okuyan bir arkadaşının, olan bitenleri lise öğretmenlerine anlatması üzerine ortaya çıktı. İki kez tecavüze uğrayan B.A.’nın hamile olduğu anlaşıldı. İki aylık hamilelik sonlandırıldı, B.A. koruma altına alındı. Patronu D.M.D. suçlamayı reddetse de, bebeğin ona ait olduğu adli tıp raporuyla belgelenince, genç kızın rızası olduğunu ileri sürdü. Buna rağmen 4 ay sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

‘BAĞIRSAYDI, SUÇSUZUM’

Kartal Ağır Ceza Mahkemesi’nde, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü’nün de müşteki olarak katıldığı, 6 ay sonra görülen ilk duruşmada, tutuklu sanık D.M.D. “Mağdurenin de yardımıyla bu eylem gerçekleşmiştir. Bağırarak yardım isteyebilirdi, suçsuzum” dedi. Davanın ilerleyen aşamalarında savcı, mağdurenin suç tarihinde ve halen kaç yaşlarında olduğunun tespitini talep etti. Mahkeme de, tutuklulukta geçen süresi ve suç vasfının değişme ihtimalini gözönüne alarak, D.M.D.’nin tahliyesine karar verdi.

SADECE 2 YIL ALABİLİR

Geçtiğimiz ay görülen davanın 6’ncı celsesinde ise, mahkeme, atılı suçun ‘Reşit olmayanla cinsel ilişki’ kapsamına girebileceği gerekçesiyle, sanığa ek savunma verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. Bu madde, sanığın 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması anlamına geliyor. Yargılama Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ederken, şimdi 19 yaşına gelen B.A. ise ortalarda görünmüyor. Yaşadıkları yüzünden ailesinin yanında kalmayı istemediği öğrenilen B.A., duruşmalara da katılmıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA