Burcu Özenç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burcu Özenç / Yazar

Ha sen olmuşsun, ha bir başkası…

23 Kasım 2016 Çarşamba 16:10

Hayatımın ortasında durup bakıyorum da; ne geri dönmek istediğim bir çocukluğum, ne de yaşamak istediğim bir geleceğim var. “Çok eğlendiğim bir gençliğim ve herkesten gizli yaşadığım acılarım.” İşte benim tüm hikayem bundan ibaret. Tutkunu olduğum bir yalnızlığım ve imkânı yok dediğim hayallerim.

Dediğin bir şey vardı ya, o çok doğruydu: “Biz dost kalalım.” Biz dost olsak çok iyi olurdu aslında. İlkokulda, aynı sırada okusaydık mesela, daha hiç dert bilmezken tanışsaydık ve tüm yaşadığımız o berbat çocukluğumuzu beraber yaşasaydık. Belki o kadarda berbat olmazdı. Ya da en deli gençlik yıllarımızda, lise de mesela... "Karşılaşsaydık…" Cesaretimiz kırılmamışken, tek başımıza yaşayamadığımız o tüm deli çağlarımızı... "Hayatımızda ne kadar çok şey değişirdi." Bu kadar hızlı akmazdı belki zaman. Bin kat daha cesur ve en önemlisi bin kat fazlasını yaşardık hayatın.

Bunca acının, bunca kırılmışlığın üzerine gelmek, iyi gelmek olmuyormuş. Sadece mutlu olmak, tüm o yaşanmış yılları iyileştirmiyormuş. Ve ben hayatta en çok şunu öğrendim ki; “birinin canı gerçekten bir kere yandığında, sonraki bütün acılarında hep aynı acıya yanıyormuş.”

Bir gün kapınızdan biri girer ve sizi hiçbir şey yapmadan mutlu ederse; “sakın sevinmeyin”. Size meydan okurcasına giriyorsa hayatınıza ve yıllarınızı harcayarak erişemediğiniz o mutluluğa sizi bir anda itiyorsa, kapılmayın derim. Bilin ki; oda öğrendiği acıya yanıyordur, size değil. Sizinle bir alakası yoktur hayatının. Yargılar, yadırgar, kendinde iyileştiremediklerini sende sorun yapar. Ve bir gün gider.

İlişkilerinizi sıfatlandırmadan önce iyi derecelendirin. Çok fazla benzerlik, ömrünüze ışık tutmaz her zaman. Karşında bir ayna olur belki ama, kalbinde yerinin olması çok zordur. Kendi yaşanmışlıklarını sentezler sende, özeti olursun tüm öğrendiklerinin. Senden yeni birini inşa etmeye çalışır. Tüm tecrübesiyle, kendine en idealini yaratmaktır çabası. Ha sen olmuşsun, ha bir başkası…

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA