Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

Haftaya Ironman var

16 Ekim 2015 Cuma 12:33

Dünyanın en zorlu triatlon yarışı olan Ironman,  25 Ekim’de Antalya’da Gloria Sports Arena’da yapılacak. Çocukluğumuzda Karaköy Limanı’na gelen turist gemilerini, davullarla, zurnalarla karşılardık. Şimdi ülkemiz o kadar gelişti ki pek çok uluslararası organizasyona evsahipliği yapıyor. 50’den fazla ülkeden 2500’e yakın sporcunun katılması beklenen etkinlikte, “Tarihin Parçası Ol” konsepti ile sporun buluşacağı yarış, zorlu bir parkurda yapılacak.

Sporcular, Türkiye’nin sakin, açık denizi, tek hattan oluşan ve tarihi Aspendos Amfitiyatrosu’nun yanından geçen bisiklet yolu, Antalya’nın arkalarından geçen inişli çıkışlı kanyon yolunu izleyerek parkuru tamamlayacak.  Özaltın Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Gloria Sports Arena Proje Lideri Elif Özdemir<http://www.haberler.com/elif-ozdemir/>’e alkışlarımızı gönderiyoruz.

İt ürür, kervan yürür

Gün geldi aldığı maaşı konuştular. Gün geldi, takım için yaptığı tercihleri… O hep  sustu, içine attı. 5 tane kendini bilmez küfür etti diye, maça 5 dakika kala ülkenin en iyi kalecisi milli takımı bıraktı gitti, yine ona yüklendiler. Ama o yılmadı, her türlü olumsuzluğa göğüs gerdi ve Konya’daki muhteşem maçta Milli Takımımızın en iyi grup üçüncüsü olarak direkt Fransa’daki finallere gitmesini sağladı. Alkışlarımızı, Türkiye  Futbol Direktörü Fatih Terim’e gönderiyoruz. İt ürür, kervan yürür; iyi ki varsın hocam. Fransa’da daha iyi şartlarda bize yeni mutluluklar tattırman dileğiyle.


Üçüncülerin başına gelenler

Dünya Kupalarında her ne hikmetse üçüncü olan ülkeler bir sonraki Avrupa Şampiyonası’na gidememişler. 1982’de Polonya, 1986’da Fransa, 1990’da İtalya, 1994’de İsveç, 1998’de Hırvatistan, 2002’de Türkiye, 2014’de ise Hollanda dünya üçüncüsü olurken, bir sonraki Avrupa Şampiyonası finallerine gidemeyen ülkeler. Avrupa Şampiyonaları içinde ilk kez uygulanan bir sistemle en iyi üçüncü  olarak Avrupa Şampiyonası’na biz gidiyoruz. İnşallah, bir ilke daha imza atarız da en iyi üçüncü olarak giren bir takımın Fransa’da yaşayacağı anlamlı bir sonuçla tarihte iz bırakırız. Haydi Fatih Terim,  hocam sana inancımız sonsuz.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA