Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Halil Ünala gözaltı şoku
27 Haziran 2013 Perşembe 15:04

Halil Ünal'a gözaltı şoku

Kulüpler Birliği Vakfı'nın ve Eskişehirspor Kulübü'nün eski başkanı Halil Ünal gözaltına alındı.

 

Eskişehirspor Kulübü eski başkanı Halil Ünal, ihaleye fesat karıştırma olayı ile ilgili olarak sevk edildiği adliyede cumhuriyet savcısına ifade verdikten sonra serbest bırakıldı. Ünal ile birlikte toplam 7 kişinin savcılıkça serbest bırakıldığı, diğer 3 kişinin ise halen adliyede ifadelerin alınmaya devam ettiği öğrenildi.

BAŞSAVCILIKTAN YAZILI AÇIKLAMA

Eskişehirspor Kulübü eski Başkanı Halil Ünal'ın aralarında bulunduğu 10 kişinin gözaltına alınıp Adliye'ye sevk edilmesi olayı ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yazılı açıklama yapıldı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın resmi sitesinde yapılan basın açıklamasında şüphelilerin 2006 yılında İl Özel İdaresi tarafından Eskişehir- Seyitgazi yolu yapımındaki ihaleye fesat karıştırmakla suçlandıkları belirtilerek, şöyle denildi:

"13 Şubat 2006 tarihinde Eskişehir İl Özel İdaresi tarafından yapılan Eskişehir–Seyitgazi yolu toprak tesviye sanat yapıları ve üst yapı yapım işi ihalesine fesat karıştırıldığına, rüşvet alma ve rüşvet verme suçlarının işlendiğine dair delillere, Sincan Cumhuriyet Başsavcılığınca bir başka suç nedeniyle yapılan soruşturma sırasında şüphelilerden İ.B.’nin işyerinde 6 Mayıs 2010 tarihinde yapılan aramada ulaşılması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturmada toplanan deliller çerçevesinde ihale komisyonu üyeleri N.B., B.Ö., A.H.C., A.G., ihaleye katılan şirket yetkilileri ve ortakları İ.B., İ.I., S.I., H.Ç., K.C., Z.C., R.E. ile H.Ü.’nün gözaltına alınmasına karar verilmiştir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA