Leyla Liman Oruç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Leyla Liman Oruç / Yazar

HALK İRADESİNİ ORTAYA KOYMUŞ...

09 Haziran 2015 Salı 10:57

Seçim sonuçlarından anladığım; Donmuş bazı kafaları ne kadar ısıtsanız da, önlerinde en şahanesinden çıra, odun, kömür vs yaksanız da şoklu beyinleri istenilen kıvama gelemiyorlar ne yazık ki..

CHP’nin daha önceki seçim hazırlıklarına baktığımızda 7/Haziran/2015 seçimlerine hazırlıkları seçim sandıklarına sahip çıkma çaba ve başarıları, projeleri takdir edilecek boyutta olduğunu düşünüyorum. Oysaki seçim Sonuçlarına bakıldığında tüm bunlara rağmen kayda değer sayı artışı olmadığı görünmesini insanların kafa yapılarının değişmelerinin neredeyse imkansız olduğu hissine yaklaştırıyor bizi.

Öyle kişiler var ki açlıktan ölse de haksızlıklar içinde yaşasa da gözü önünde sefa sürülüp ona avucunu yalamak düşse de kafa yine aynı kafa…

MHP denince çizgisi aynı seçmeni belli. Ha bir de MHP denince yüzüm de hemen tatlı bir tebessüm oluşuyor. Sayın Bahçeli pozitif ve çok eğlenceli yaratıcı söylemleri olan biri. Muhalefet parti başkanı olmasını söylemlerinin mizah dolu olmasından dolayı kendisine pek bir yakıştırıyorum. Zaten kendisinin de tercihi partisinin ana muhalefet olarak meclisteki yerlerini korumaları yönünde. Bana çok tuhaf gelse de neyse….

HDP bak sana ne diyeceğim!

Şimdinin gençleri, önümüzdeki seçimlerde oy kullanacak. Gençlerin büyük çoğunluğu seni seviyorlar benden sana tiyo. Ama unutma ki bu gençlik hiç olmadığı kadar naif ve sevgi böcükleri kıvamında, ilimle, bilimle sanatla iç içe olduğu sürece mutlu olacak donanımda dünya’ya gelmişler.

En önemlisi de bu gençlik bırak insan kanının akmasını sivrisinekleri dahi yavrularını beslesin diye öldürmekten çekinen bir güzel yüreğe sahipler.

En önemlisi de ULU ÖNDER ATATÜRK’ün mirasına sıkı sıkı sarılmış durumdalar. Bu gençlik çok akıllı, dünya’dan haberdar, diğer ülke eğitim sistemlerini takip edip ellerindeki imkanlara baktıklarında mutsuz olan türden. Bu gençlik üzerinde baskıcı, bölücü, hakkaniyetsiz olan hiç bir program çalışmaz bilesin. Tüm negatif programlara uyumsuz üretildiler!

Sayın Demirtaş; siz biliyorsunuz ama yinelemek de hata görmüyorum, sizin partinizin seçim beyannamenizi gençlik kelime kelime ezberlemiş söylemlerinizi kayda geçirmiş durumdalar.

Sizlerin önünde büyük bir şans olduğu aşikar.

Size güvenenlerin hüsrana uğramayacağı güzel günler bol olur inşallah…

Gelelim hafızalar da kalan analı oğullu, babalı kızlı, 4 Bakanlı o meşhur sinirleri zıplatan balkon konuşmasına.

Balkon balkon olalı öyle bir görüntüye ev sahipliği yapmamıştı. Peki şimdi ne oldu?

Balkon soğuk diye birileri çıkmayıp kısa bir yazılı açıklama yapınca Fuat Avni'nin paylaştığı bir Tweet aklıma geldi. 

"Başbakanlıkta evrak imha işine başladılar, geç vakte kadar devam edecek. İmha etseniz de kurtuluşunuz yok. Boşuna çabalamayın."(10.1B retweetlendi)

Isınmak için mi ateş yakılmaya başlandı acaba!

O ateş de işe yaramayacak gibi görünüyor...

Zira halkın büyük çoğunluğunun hamuru belli oldu.

Trabzon doğumlu olduğum halde kendimi MUĞLA ilinde doğmuş gibi hissediyorum.

Muğlalı güzel insanlar karşı çıkmaz ise oralı olmaya talibim.

Mutlu Kalın

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA