Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hangi güzellik ürünleri bakteri yuvası?
10 Mart 2015 Salı 09:04

Hangi güzellik ürünleri bakteri yuvası?

Ne yazık ki kullandığımız tüm güzellik malzemelerinde bakteri bulunuyor.

Ne kadar dikkatli olsak da kendilerine yer edinen bakterilerden tamamen kurtulmak mümkün değil. Ama en çok yer edindikleri güzellik malzemelerini bilip, özellikle onların temizliğine dikkat etmemiz faydalı olabilir.

İşte bakterilerin yuva yaptığı ve günlük hayatımızda çok fazla kullandığımız şeyler...

Saç kurutma makineleri

Eğer saçlarınızı kurutmak için üflemeli saç kurutma makinelerinden birini kullanıyorsanız, içinde birikmiş olan bakterilerin de havayla birlikte saçınıza geçtiğini bilmelisiniz. Bu nedenle saç kurutma makinenizi düzenli olarak temizlemenizde fayda var.

Saç düzleştiriciler ve maşalar
Saçlarınızı ısıdan korumak için birçok ürün kullanıyor olabilirsiniz ama bu düzleştiricileri ya da maşaları düzenli olarak temizlemediğinizde aslında saçınıza çok daha fazla zarar veriyorsunuz.

Banyo lifleri
Sürekli nemli bir ortamda bulunan banyo lifleriniz tam bir bakteri ve küf yuvası haline gelebiliyor, bu da cildinizde irritasyonlara ve hatta daha ciddi sorunlara yol açabilir. Bu durumda size tavsiyemiz, banyoda temizlenmek için sadece elinizi kullanmanız.

Kalıp sabunlar
Bir kere kullanıldıktan sonra asla tam olarak kurumayan kalıp sabunlar bu şekilde birçok bakteriyi de üstlerinde biriktirmiş oluyorlar ve ne yazık ki siz cildinizi temizlediğinizi düşünürken tüm bu bakterileri üstünüze çekmiş oluyorsunuz.

Manikür salonları
Eğer manikürünüzü evde yapamıyorsanız, gittiğiniz yerin oldukça güvenilir olmasına dikkat etmenizde fayda var. Sizin için kullanılan malzemelerin temiz ve yeni olduğundan ayrıca manikürünüzü yapan kişinin kişisel hijyeninden emin olmalısınız.

Kuaförler
Manikür salonları için geçerli olan her şey aslında kuaförler için de geçerli. Saçınızı kesmek için kullanılan makasın ya da size verilen havlunun sizden önceki müşteriden sonra temizlenmiş olduğundan bir şekilde emin olmanız, tüm o bakterileri vücudunuza çekmemeniz için bir gereklilik.

Saç fırçaları ve taraklar
Her gün saçınıza birçok ürün sürdüğünüzü ve bu saç fırçalarını da her gün kullandığınızı düşünürsek, tüm o ürünlerin fırça üzerinde birikerek bakteri oluşumuna sebep olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden, saç fırçanızı her kullanımdan sonra temizlemenizde fayda var.

Küpe
Cildinizin bir şekilde içine soktuğunuz küpeleri, her çıkardığınızda üzerlerinde birçok bakteri birikiyor ve tekrar kullanmak istediğinizde tüm o bakterileri vücudunuza davet etmiş oluyorsunuz.

Diş fırçaları
Özellikle diş fırçanızı banyoda tuvalete yakın bir yerde tutuyorsanız, tüm o havadan gelen bakterilerin fırçanın kılları üzerinde biriktiğiniz söyleyebiliriz. Bu nedenle en iyisi bir diş fırçası kabı kullanmanız olacak.

Makyaj fırçaları
Makyajınızı banyoda yaparken, havadan gelen tüm o bakterilerin makyaj fırçanıza ve oradan da cildinize geçtiğini elbette fark edemeyebilirsiniz ancak bu durumun cildinizde yaratacağı sorunları fark etmemek mümkün değil. Bu yüzden makyaj fırçalarınızı düzenli olarak temizleme alışkanlığı edinmenizde fayda var.

Ruj
Eğer yemeklerden sonra ruj tazeleme gibi bir alışkanlığınız varsa, tüm o yemek kalıntılarının da rujunuza yapışarak zamanla bakteri oluşumuna neden olduğunu aklınızda bulundurmalısınız.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA