Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

Hangi stat futbolcu sakatlayabilir?

27 Aralık 2015 Pazar 09:30


Kadıköy’deki Karaköy Şehir Hatları Vapur İskelesi’ni vaktiyle inşa eden mühendisler, sektörün içinden gelen çımacılardan hiçbir fikir almayınca, vapurun boş haline göre hesaplar yapıldığından iskele oldukça yüksek kalmıştı. Oralardan geçtiğimiz yıllar atılan iskelelere tabiri caiz ise Eyfel Kulesi’ne tırmanır gibi tırmanırdık. Futbolda da bu iş öyle... İşin içinden gelmeyen mühendislerin imza attığı projeler sonradan hep fosluyor. Şimdiki adıyla Ülker Stadı olan Fenerbahçe Stadı’nı yaparlarken  kenardaki futbolcuların oturduğu kulübelere su gideri yapmak akıl edilmediğinden iş sonradan çözülmüştü.  Osmanlı Stadı da bunlara bir örnek. Bizim LİG TV muhabiri Ömer Güvenç anlattı; futbolcuların çivili ayakkabılarıyla  indiği merdiven, her an bir futbolcunun sakatlanmasına neden olabilirmiş. Eski futbolcu Ömer ağabeyin anlattığına göre, buraya acil halı konulması lazım. Keza, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in de maçtan sonra bu statla ilgili “Etrafına güzel yapılar yapacaklarına keşke duşun akmasını sağlasalardı” sözleri düşündürücü. Osmanlıspor Başkanı Ahmet Gökçek’in bu işlere el atmasını bekliyoruz.


Zihinsel engelliler

Prof. Dr. Hıfzı Özcan’ın temellerini 80’li yılların başında Sakıp Sabancı’nın önderliğinde attığı Özel Olimpiyatlar yıllar içinde olumlu yönde çok gelişti. Allah zihinsel engelli yakınlarına sabır versin. Eskiden bu tür bireyleri barındıran aileler, evlerine kapanıp kendi hallerinde çocuğu hiç geliştiremeden beklerlerdi. Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek ile dün akşam yemek yedik. Yeterli olmasa da bu alanda atılan çok adım var. Ancak sadece Sabancı ailesinin değil topluma yön veren öteki büyük ailelerin de bu tür sosyal projelere maddi destek olması gerekiyor diye düşünüyorum. Alkışlarımızı Sabancı ailesine gönderiyoruz.

Digital oyunlar

Kaptan Swing, Teksas, Tommiks gibi  başkalarının kurtuluş mücadelerinin çizgi kitaplarını okuduğumuz yıllar geride kaldı. Artık çocuklar kendi kahramanlık  hikayelerimizi okuyarak oynayarak büyüyor. Digital dünyalarda değişik oyunlar oynuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Çanakkale ruhunu gençlere digital mecralarda ulaştırılması amacıyla geliştirilen “Nusrat” mobil oyunu bunlardan biri. Nusrat Game X 2015 Uluslararası Eğlence ve Oyun Fuarı’nda “En iyi mobil oyun” dalında birinciliği elde etti. 150 bine yakın kişinin katıldığı fuarda Nusrat Android ve IOS platformlarında en çok indirilen oyunlar arasında. Nusret-2 yoldaymış. Bence  İstiklal Savaşı’nda o kadar çok oyunlaştırabilecek öykü var ki, Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın bu yönde yeni adımlar atmasını istiyoruz.

[IMZA]

<nusrat.jpg>

Bu elektronik posta ve onunla iletilen bütün dosyalar sadece göndericisi tarafindan almasi amaclanan yetkili gercek ya da tüzel kisinin kullanimi icindir. Eger söz konusu yetkili alici degilseniz bu elektronik postanin icerigini aciklamaniz, kopyalamaniz, yönlendirmeniz ve kullanmaniz kesinlikle yasaktir ve bu elektronik postayi derhal silmeniz gerekmektedir. 

DIGITURK bu mesajin icerdigi bilgilerin dogrulugu veya eksiksiz oldugu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne sekilde olursa olsun iceriginden, iletilmesinden, alinmasindan ve saklanmasindan sorumlu degildir. Bu mesajdaki görüsler yalnizca gönderen kisiye aittir ve DIGITURK' un görüslerini yansitmayabilir. 

Bu e-posta bilinen bütün bilgisayar virüslerine karsi taranmistir. 

*

This e-mail and any files transmitted with it are confidential and intended solely for the use of the individual or entity to whom they are addressed. If you are not the intended recipient you are hereby notified that any dissemination, forwarding, copying or use of any of the information is strictly prohibited, and the e-mail should immediately be deleted. 

DIGITURK makes no warranty as to the accuracy or completeness of any information contained in this message and hereby excludes any liability of any kind for the information contained therein or for the information transmission, reception, storage or use of such in any way whatsoever. The opinions expressed in this message belong to sender alone and may not necessarily reflect the opinions of DIGITURK. 

This e-mail has been scanned for all known computer viruses.
 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA