Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hangisi daha onurlu?
30 Mayıs 2013 Perşembe 14:29

'Hangisi daha onurlu?'

Ünlü piyanist Fazıl Say'dan alkol yasasıyla ilgili düzenlemeye sert tepki

Ünlü piyanist Fazıl Say, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabından alkol düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda Twitter'dan paylaştığı ifadeler yüzünden hapis cezası alan ancak cezası ertelenen Say,'Alkol yasası durumunda onlar derler ki ‘git evinde iç!’ İçenler de diyebilir ki ‘git evinde içme!!!’ Hani 21. yüzyılda ’uzaya da gideriz’ filan hayalleri vardı' ifadelerini kullandı.

İŞTE FAZIL SAY'IN O AÇIKLAMALARI

“ ‘Susmak’ ile ‘susturulmak’ insanın kendi hayat çizgisinde prensipte ayni sonuca varıyor. Sorarız; hangisi daha onurlu? ‘Doğu’ ile ‘batı’ arasında sevgisiz ve soğuk ticari ilişkilerden başka aslında ne kadar çok paylaşılacak şey var. Onlar bunu unutuyor...

'İÇENLER DE İÇMEYENLERE GİT EVİNDE İÇME DİYEBİLİR'

1- Atatürk görmüş, Nazım görmüş, Orhan Veli, Can Yücel, Cemal Süreya, Aziz Nesin görmüş bir Türkiye’de, bir ‘cenneti-ala’ ironisi bu kadar tepki çeker miymiş? Tahmin ettiğimizin çok uzaklarında bir ayrışma var.Bu ayrışma ama ne onlar için iyi, ne bizim için ne dünya için iyi. Alkol yasası durumunda onlar derler ki ‘git evinde iç!’ İçenler de diyebilir ki ‘git evinde içme!!!’ Hani 21. yüzyılda ’uzaya da gideriz’ filan hayalleri vardı.

'BİRA İÇMENİN DE HAYYAM OKUMANIN DA TADI KALMADI'

Onları geçtik de, bir bira içmemizin, bir Hayyam okumamızın keyfi de kalmadı ya.. En azından, şu yaşadığımız günlere kadar, bir medeniyet/ bir yaşama hedefi hediye eden cesur lider Atatürk’e sevgiyle, saygıyla, şükranla”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA