Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her gence karşılıksız 50 bin lira
19 Aralık 2015 Cumartesi 21:31

Her gence karşılıksız 50 bin lira

Başbakan Ahmet Davutoğlu iş kurmak isteyen gençlere müjdeyi verdi.

Genç MÜSİAD 5. Uluslararası Genç İşadamları Kongresi’ne katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu çok önemli açıklamalarda bulundu. Gençlere seslenen  Davutoğlu'nun konuşmasından bazı bölümler:

“Her gence 50 bin liraya kadar karşılıksız sermaye vereceğiz. Can suyu olacak bu parayla gençlerimiz ihtiyaçları olan bu parayı alacaklar, harcamaları yapacaklar.

Yeter ki burada hedefimiz her bir gencimizin kendi işini kurması için devletin bir ana, bir baba şefkatiyle ona el uzatması. Daha da büyük işler düşünüyorsan ona da varız. 50 bin lira yetmiyorsa tekrar gelecek gencimiz ve diyecek ki bana daha fazla kaynak lazım, o zaman biz de ona diyeceğiz ki al şu 100 bin lirayı faizsiz kredi olarak işlerine yola koy, sonra ödersin diyeceğiz. Gençlerimize faiz baskısı yaşatmayacağız.

Yani işe başlayan her genç 50 bini karşılıksız, 100 bini de faizsiz kredi olmak üzere 150 bin lirayı bir can suyu olarak cebinde bilsin. Bununla ilgili gerekli Bakanlar Kurulu kararlarını çıkardık. KOSGEB’de attığımız adımları gözden geçireceğiz. Gençlerimiz üzerimde vergi yükü de olmasın derse o zaman da diyeceğiz ki 3 yıl boyunca senden gelir vergisi almayacağız.

Ne kazanırsan doğrudan sermayeni artırmak için kullan. Genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek veriyoruz. İlk 3 aynı içinde yapacağımız düzenleme ile ilk kez iş bulan her gencimizin bir yıllık maaşını devlet olarak biz ödeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA